CELÝ SESTŘIH: Mikuš zajistil Bohemians tři body, Teplice prohrály 0:1

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 porazili ve 25. ligovém kole Teplice 1:0, po druhé výhře za sebou poskočili na jedenácté místo a přiblížili se záchraně. Naopak Severočeši klesli v tabulce na sedmou pozici. Vítězství "Klokanům" v Ďolíčku zajistil ve 21. minutě Slovák Matúš Mikuš.

Hosté:

Domácí: Zlámal – Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl – Bartek (90+2. Žaloudek), Jindřišek (C), Rada, Mosquera – Moravec (88. Havel) – Mikuš (78. Lietava).

Hosté: Grigar – Vondrášek (86. Matula), Lüftner, D. Jablonský, Krob – Ljevakovič – Litsingi, Vachoušek (C), Táborský (76. Vůch), Hora – Chukwuma (62. Kapolongo).

4 367 diváků

Po opatrném úvodu hned první šance málem skončila gólem. Krob v deváté minutě napálil tyčku domácí branky a dorážející Hora zamířil vedle. Ve 21. minutě se Bohemians dostali do vedení po velké chybě Grigara. Teplický gólman posunul vysoký míč z Radovy standardky přímo k volnému Mikušovi, který zblízka snadno dal šestý ligový gól v sezoně.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Teplice 1:0

Domácí soupeře příliš nepouštěli do hry a hrozili ze standardních situací. Po jednom rohu hlavičkoval nad branku Šmíd. Hráči Teplic se i ve druhé půli trápili, v ofenzivě se připomněli až po hodině hry, kdy Ljevakovičovu dalekonosnou ránu vyboxoval brankář Zlámal a dorážející Táborský z ofsajdu trefil břevno.

V 74. minutě mohl pojistit vedení Bohemians Mikuš, ale Grigar jeho pokus z úhlu tentokrát zneškodnil. Hosté ze závěrečného tlaku vytěžili jen nepřesnou Litsingiho střelu. Vršovický tým tak doma s Teplicemi neprohrál ani v pátém ligovém utkání za sebou.

Branka: 21. Mikuš. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Blažej. ŽK: Zlámal - Jablonský, Krob. Diváci: 4367.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl - Bartek (90.+2 Žaloudek), Jindřišek, J. Rada, Mosquera - Mikuš (77. Lietava), Moravec (88. Havel). Trenér: Pivarník.

Teplice: Grigar - Vondrášek (86. Matula), Lüftner, Jablonský, Krob - Ljevakovič - Hora, Vachoušek , Táborský (76. Vůch) - Litsingi - Chukwuma (62. Kapolongo). Trenér: P. Rada.

Bohemians 1905 - Teplice: Šance Matúše Mikuše

Bohemians 1905 - Teplice: Šance Jakuba Rady

Bohemians 1905 - Teplice: Břevno Iva Táborského z ofsajdu

Bohemians 1905 - Teplice: Gól Matúše Mikuše na 1:0 po Grigarově chybě

Bohemians 1905 - Teplice: Šance Jakuba Hory

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72