Famózní debut! Koubek vychytal výhru v Marseille, několikrát podržel

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Vynikajícím výkonem se uvedl brankáře Tomáš Koubek ve francouzské lize. Při svém debutu za Rennes po přestupu ze Sparty pomohl k výhře na půdě Olympique Marseille 3:1, když předvedl několik vynikajících zákroků. Fotbalisté PSG dál válcují soupeře, když přejeli Mety 5:1, poprvé v sezoně ztratilo mistrovské Monako, které překvapivě padlo 0:4 v Nice.

Koubek se předvedl hlavně ve 35. minutě, když po rychle rozehraném přímém kopu vychytal nájezd Valereho Germaina, vyznamenal se i při střele Thauvina z několika metrů.

Tomas Koubek Fantastic Save vs Valere Germain! by wfproductions

Český gólman přišel o čisté konto až v 87. minutě, kdy ho po průniku do vápna překonal střelou ke vzdálenější tyči Morgan Sanson. Hosté mohli v závěru přidat čtvrtý gól, ale Mubele neproměnil penaltu.

I tak si fotbalisté Rennes připsali v pátém kole první vítězství v sezoně a posunuli se z předposlední 19. pozice na 14. místo. Marseille kleslo o čtyři příčky a je desáté.

Za PSG se trefili Mbappé i Neymar

Duel posledního s prvním skončil vítězstvím PSG 5:1, k němuž ale favoritovi výrazně pomohlo přísné vyloučení domácího Benoita Assou-Ekotta. Do té doby byl stav 1:1.

Pařížany poslal po půlhodině hry do vedení Edinson Cavani, o sedm minut později ale hlavou vyrovnal Emmanuel Riviére. Po vyloučení Assou-Ekotta v 56. minutě už oslabení domácí nebyli schopni favoritovi čelit. Převahu PSG gólově vyjádřili postupně Kylian Mbappé, Neymar, znovu Cavani a střídající Lucas.

Po pěti kolech má vedoucí tým tabulky plný počet bodů a skóre 19:3, naopak Mety jsou bez bodu poslední.

Monako schytalo výprask

Monako prohrávalo už v 18. minutě o dvě branky, když se nejprve z penalty prosadil Balotelli a následně protiútok úspěšně zakončil Alassane Pléa. Svěřenci trenéra Leonarda Jardima inkasovali dva góly v první dvacetiminutovce ligového zápasu poprvé od loňského května.

Definitivně rozhodl o výhře Nice po hodině hry druhou trefou v duelu Balotelli, který ve třech zápasech Ligue 1 proti Monaku zaznamenal čtyři zásahy. V závěru upravil na konečných 4:0 střídající osmnáctiletý útočník Ignatius Ganago, jenž oslavil premiérovou trefu v nejvyšší soutěži.