Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Toulouse - 28. dubna 2024   15:00

Lorient
19' Ponceau
1:2
(1:0)
Toulouse
59' Dallinga   • 83' Cissoko  (Schmidt)
Lorient
Mvogo – Adjei, Tálbí, I. Touré (72. Laporte) – Katseris (82. Kroupi), Abergel (C), Lúzá (73. Bakayoko), B. Mendy (81. Yongwa) – Bouanani, Ponceau – M. Bamba (84. Aiyegun).
A. Gomis – F. Mendy, Le Bris, Kalulu.
Angoula – Rodrigues, Coniglio – Leleu.
Stade du Moustoir, Lorient
Toulouse
Restes – Costa, Nicolaisen, M. Diarra – Keben (63. Desler), Spierings (62. Cásseres), Sierro (C), Suazo (46. Schmidt) – Abúchlál (79. Cissoko), Dönnum (63. Babicka) – Dallinga.
Domínguez – Gelabert, Skyttä, Messali.

Děkuji za pozornost, přeji pěkný zbytek neděle a všem Vlastislavům dnes vše nejlepší k svátku!

Fauly: 14:17
Dnešní výsledek dost možná rozhodl o negativním osudu klubu z Lorientu. Domácí tým měl totiž utkání skvěle rozehrané, v prvním poločase se dostal do vedení a celkem snadno ho bránil, jenže si zřejmě myslel, že to stejně snadno půjde i ve druhé půli. To byl ovšem omyl, hosté využili zmatkující obrany k vyrovnání a ani poté nepřestávali hrozit. V 83. minutě domácí chybovali znovu, a to naprosto fatálně. Byl to sám kapitán Laurent Abergel, kdo daroval hostům míč do obrovské šance, která skončila rozhodujícím gólem. Lorient tedy nadále ztrácí tři body na šanci udržet se v nejvyšší soutěži a zbývají mu už jen tři příležitosti na jejich zisk.
90+6'
90+5'
Mikkel Desler ještě na pravé straně pro svůj celek vybojoval rohový kop, díky kterému je pravděpodobně rozhodnuto.
90+4'
Zcela zbytečný faul domácích uprostřed pole už výrazně snižuje jakékoli šance na vyrovnání. Hráči Toulouse pochopitelně vůbec nepospíchají s rozehrávkou.
90+3'
Julien Laporte chtěl hlavičkou vracet nakopnutý míč před bránu, to ale nebylo vůbec jednoduché. Balón končí v zámezí a Guillaume Restes bude odkopávat od brány.
90+2'
Cásseres sice ve středovém kruhu fauloval Abergela, ale nijak mu to nevadí, protože tím zase o několik sekund zdržel domácí tým.
90+1'
Eli Junior Kroupi zkusil přenést hru dopředu nákopem už od půlicí čáry, míč si ale ze vzduchu sebejistě stáhl Guillaume Restes.
90'
Hosté navíc takticky kouskují hru na útočné polovině, kde se budou snažit míč udržet co nejdéle.
89'
Domácí se namísto vlastních šancí zase musí bránit akci hostů, což se jim sice daří, ale útočení směrem na Restese je výrazně poznamenáno nervozitou.
88'
Lorient však totálně promrhal šanci ze standardní situace. Vysoký balón mířil k levé tyči, od které domácí žádné ohrožení brány nevyprodukovali.
87'
Badredine Bouanani se nebezpečně rozebíhal s míčem směrem k bráně, a tak ho zezadu za dres zatahal Vincent Sierro (TOU), jenž zaslouženě dostává žlutou kartu.
86'
Zdá se, že druhý inkasovaný gól domácím sebral vítr z plachet. Naopak hosté měli další šanci na nebezpečný protiútok, tentokrát ji ale do zakončení nedovedli.
84'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Mohamed Bamba, přichází Tosin Aiyegun.
83'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Teď už domácí hru otevřeli až příliš, navíc nepovedenou přihrávkou dozadu věnovali míč soupeři. Tomu stačily dvě rychlé předávky u pokutového území, kde tu druhou poslal Niklas Schmidt IBRAHIMU CISSOKOVI. V tu chvíli už stál v cestě jen bezmocný gólman, a tak střídající hráči zajišťují hostům vedení. Asistence: Niklas Schmidt.
82'
ze hřiště odchází Panos Katseris, přichází Eli Junior Kroupi.
81'
ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Darlin Yongwa.
81'
Domácí již podruhé zkusili překvapit domácího gólmana de facto přímým zakončením od rohového praporku, ani tentokrát ale balón neletěl dostatečně přesně.
80'
Hosté úspěšně překazili útočnou kombinaci domácího týmu, jenže Logan Costa pak nějak nepochopitelně zazmatkoval a doslova přihrál míč za svou bránu. Daroval tím tedy soupeři rohový kop.
79'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Ibrahim Cissoko.
78'
Akce ještě pokračovala a Cásseres se dostal k další střele, tentokrát díky dobré přihrávce z levého rohu. Jeho druhý pokus však vylétl vysoko nad bránu.
77'
Lorient otevřel hru, což se mu teď málem vymstilo. Cristian Cásseres si naváděl balón na osu hřiště, jeho zakončení ale na poslední chvíli jeden z obránců zblokoval.
76'
Na útočné polovině se hosté dlouho neudrželi, protože jim tam jejich vlastním zaviněním míč utíká do zámezí.
75'
S přibývajícím časem sílí i presink ze strany domácích, hráči Toulouse ale po delší době uklidňují hru.
74'
Domácí zahrávali rohový kop z pravé strany, jenže se nikdo neměl k zakončení. Rozpačitou akci tak celkem v pohodě ukončuje hostující obrana.
73'
ze hřiště odchází Ímrán Lúzá, přichází Tiemoué Bakayoko.
72'
ze hřiště odchází Isaak Touré, přichází Julien Laporte.
71'
Vincent Sierro před půlicí čárou fauloval Juliena Ponceaua, a tak se domácí zase přesouvají před Restesovu bránu.
70'
Ke střele z dálky nyní napřáhl domácí kapitán Laurent Abergel. Balón mířil krásně do pravé šibenice, ale Restes podržel svůj tým skvělým zákrokem.
69'
Lorient měl výbornou příležitost, neboť šel v několika do přečíslení. Mohamed Bamba ale v pokutovém území přebíral příliš pomalý pas, takže se nezvládl dostat přes Rasmuse Nicolaisena.
67'
Hráči na obou stranách teď vůbec neváhají se střelami, a tak musel Yvon Mvogo předvést další solidní zákrok proti pokusu ze střední vzdálenosti.
66'
Zakarjá Abúchlál měl složitý úkol, když dostával přihrávku vzduchem k levé tyči. Z jakési otočky jen vykopnul míč shora na brankovou síť.
65'
Na opačném konci dostal zleva nabito Benjamin Mendy, jehož tvrdá rána se trochu zakroutila, takže ji Guillaume Restes jen se štěstím vyrazil před sebe.
64'
Shavy Babicka se hned po příchodu na hřiště dostal k nadějné střele, tu ale poslal po zemi přímo na gólmana Mvoga.
63'
ze hřiště odchází Kévin Keben, přichází Mikkel Desler,
ze hřiště odchází Aron Dönnum, přichází Shavy Babicka.
62'
ze hřiště odchází Stijn Spierings, přichází Cristian Cásseres.
61'
Centrovaný balón z levé strany padal před bránu, kde byl připravený Katseris, jenže při snaze o hlavičku fauloval.
60'
Domácí okamžitě valí útok směrem na Restese a ukazují, že s remízou se dnes rozhodně nespokojí.
59'
Načechraný balón za obranou hlavičkoval THIJS DALLINGA, který nejprve trefil pravou tyč. Míč se ale odrazil zpět k němu a tentokrát už to pro hostujícího forvarda byla snadná dorážka.
58'
Abúchlál vyvážel míč od pravé krajní čáry a vybojoval na sebe faul. Hosté tedy budou zahrávat standardní situaci z nadějné pozice.
57'
Thijs Dallinga si zády k bráně uvnitř šestnáctky vyhodil míč a zkusil ho stylově ze vzduchu zakončit. V podstatě ale promáchnul, a tak si balón přebrala domácí obrana.
55'
Domácí však ze standardky nic nevytěžili, akce o chvíli později ale vypadala poměrně nadějně. Bamba totiž zprava posílal míč po zemi před bránu, nikdo ho však nezachytil ani nedorazil.
54'
A nedovoleným zákrokem končí i nadějný postup Badredineho Bouananiho, který byl zezadu přidržen Niklasem Schmidtem.
53'
Na pravé straně útočné poloviny byl až příliš nenasytný Panos Katseris, jehož napadání končí nedovoleným zákrokem.
52'
I Touré po posledním momentu potřeboval ošetření, takže se hned v úvodu druhé půle dost času nehrálo.
51'
Skvělou kličku uprostřed hřiště vymyslel Isaak Touré, kterého skluzem podrazil Zakarjá Abúchlál (TOU). Ten za to okamžitě vidí žlutou kartu a může být rád, že to není červená.
50'
Balón se snášel k pravé tyči, kde si ve vzdušném souboji nepovoleně počínal Nathaniel Adjei.
49'
Badredine Bouanani se krásně prosmýknul kolem jednoho hráče na hraně vápna, přes druhého už cestu nenašel. Domácí ale v akci pokračovali a po faulu budou zahrávat standardní situaci od levé krajní čáry.
48'
Hosté zkoušeli překonat soupeřovu obranu obloučkem na Thijse Dallingu, který ale nestihl míč v pravém rohu před koncovou čarou.
47'
Katseris potřeboval ošetřit levé koleno, zjevně se pokusí to rozběhat.
46'
Výkop druhého poločasu patří Lorientu, jenže hned po několika sekundách si s nějakým zdravotním problémem sedá na trávník Panos Katseris.
46'
ze hřiště odchází Gabriel Suazo, přichází Niklas Schmidt.
46'

Fauly: 7:10
Domácí Lorient vstoupil do utkání opravdu odhodlaně a od úvodu ukazoval, že chce ještě o udržení v Ligue 1 tvrdě bojovat. Naopak Toulouse potvrdilo, že už mu o nic nejde, a tak se slabší motivace projevila na nepřesvědčivém výkonu. V 19. minutě skóre otevřel Julien Ponceau a poté se hra vyrovnala, ale hosté si nevytvořili žádnou výraznou šanci, a tak domácí vedou zcela zaslouženě.
45+3'
45+3'
Ímrán Lúzá ještě v poslední sekundách potěšil fanoušky pohlednou zidanovkou kolem Vincenta Sierra uprostřed pole.
45+2'
Domácí se ještě rychle přesouvali dopředu, jenže jim tam míč utíká do zámezí, a tak budou ještě čelit zřejmě poslední útočné snaze soupeře v tomto poločase.
45+1'
Vysoký balón, kterým chtěli hosté přenést hru na levou stranu útočné poloviny, si domácí obrana pohlídala. Gólman Mvogo poté pomohl s rozehrávkou.
44'
Spornou situaci na polovině domácích vyhodnotil sudí zřejmě jako faul Vincenta Sierra, takže Lorient v klidu rozehrává.
43'
Naopak protiútok Lorientu dopadl o dost nebezpečněji, když Julien Ponceau uvolnil napravo Bouananiho. Na jeho technickou střelu gólman Restes nedosáhl, ale míč trefil břevno.
42'
Kévin Keben na pravé straně před pokutovým územím soupeře posunul míč doleva Abúchlálovi, jehož tvrdá střela plachtila hodně daleko mimo bránu.
41'
Domácí zase přidali v napadání, díky čemuž se jim daří dostávat Toulouse pod tlak. Ke konci prvního poločasu tak tráví většinu času na polovině hostů.
40'
Badredine Bouanani dělal, co mohl, aby si pokryl míč před dotírajícím Gabrielem Suazem. Tomu nezbylo, než soupeře u středového kruhu faulovat.
39'
Mohlo se to podařit podél levého kraje domácím, jenže Benjamin Mendy přebíral krátký pas v těsném ofsajdu.
38'
Hra se v posledních minutách dost kouskuje, kvůli čemuž se ani jeden z týmů nedostává blíže k té či oné bráně.
37'
Nyní ale žlutou kartu dostává Moussa Diarra (TOU), protože tahal za dres rozebíhajícího se Bouananiho.
36'
Rasmus Nicolaisen se ani s obvázanou hlavou nebojí podstoupit tvrdý osobní souboj. V jednom ho nyní nepříjemně fauloval Mohamed Bamba.
35'
Konečně se pokračuje, Toulouse u půlicí čáry bude vhazovat z pravé strany out.
33'
Ošetření stále probíhá, hostující stoper bude pokračovat s obvázanou hlavou.
32'
Rozhodně se nejednalo o nic úmyslného, ale pro Nicolaisena to byl očividně velmi bolestivý úder, neboť je potřeba ošetření.
31'
Nathaniel Adjei (LOR) dostává první žlutou kartu zápasu, protože v hlavičkovém souboji loktem ve výskoku zasáhl Rasmuse Nicolaisena, .
30'
Thijs Dallinga se opět dostal ke střele z osy hřiště, vůbec mu ale nesedla. Yvon Mvogo bude odkopávat od brány.
29'
Benjamin Mendy vyplaval nehlídaný na levé straně šestnáctky, jenže mu nevyšel krok, a tak při zpracování jen zavrávoral.
28'
Mvogův výkop hosté jedinou hlavičkou vrátili až téměř před pokutové území domácích, kde se do míče stylově opřel Thijs Dallinga. Střela se rychle snášela dolů, ale i tak přeletěla břevno.
27'
Po nadějné akci domácích se hráčům Toulouse otevřel prostor pro rychlý protiútok. Míč plachtil k pravé tyči na nabíhajícího Zakárju Abúchlála, jenž ale těžkou přihrávku nezvládl zpracovat.
26'
Oba dva hráči potřebovali ošetřit, na straně Lorientu se dokonce začali rozcvičovat náhradníci. Nakonec to však vypadá, že nebudou potřeba.
24'
Prudký nákop domácích od středové čáry směrem dopředu zastavili hosté jen s vypětím všech sil, u čehož se srazili Moussa Diarra a Panos Katseris.
23'
Gabriel Suazo si nezpracoval míč ze vzduchu úplně šikovně a zahrál rukou na vlastní polovině.
22'
Rychlé vyrovnání se tedy hostům nepodařilo a Lorient zase obrací hru směrem k bráně Guillaumeho Restese.
21'
Hosté se rychlou akcí dostali až do vápna domácích, kteří nedůraznou hlavičkou balón úplně neuklidnili. Ponceau se snažil míč vyvézt, ale utekl mu za krajní čáru.
19'
Lorient právě vstřelil branku!
Skvělou práci předvedl Mohamed Bamba, když se z hranice šestnáctky protlačil až ke střele. Gólman jeho střelu vyrazil ke Katserisovi, jenž dorážkou trefil protější tyč, ale zmatků v hostující obraně nakonec přeci jen využil JULIEN PONCEAU, jenž doklepl balón za čáru.
18'
Lorient zase převzal otěže zápasu a postupně rozvíjí svou kombinaci na útočné polovině.
17'
Logan Costa odvážně vyběhl až na útočnou polovinu, jenže byl v napadání aktivní až příliš, což vyústilo ve faul.
16'
Teď zase trochu zaváhali vzadu hosté, ale útočníci Lorientu si na pravé straně neporozuměli, míč jim utekl do zámezí.
15'
Nepříliš výrazný souboj na polovině Lorientu vyhodnotil rozhodčí jako faul na Laurenta Abergela, což domácím dodá klid na rozehrávku.
14'
Zakarjá Abúchlál využil prvního zaváhání domácí obrany, navedl si míč z leva na střed a zpoza pokutového území prvně prověřil gólmana Yvona Mvoga. Ten byl připraven a střela zamířila přímo do jeho náručí.
13'
Lorient zahrával dnešní první rohový kop, z pravé strany se míč kroutil vysoko nad všemi hráči. Vzdálenější Restesovu tyčku ale o kousek minul.
12'
Hosté již delší dobu drží balón v klidu na kopačkách, nicméně pořád je to jen kolem středového kruhu. Trpělivost jim zatím nic nepřinesla.
11'
Toulouse se stále nezvládá dostat dál než k půlící čáře. Podle aktivního napadání ze strany domácího týmu je poznat, jak důležitý tento zápas pro Lorient je.
10'
Benjamin Mendy měl opět spoustu prostoru na levém křídle, ovšem s centrovaným balónem se trochu unáhlil a poslal ho přímo na kopačky soupeře.
9'
Po výkopu od brány se hosté snaží poklidně rozvinout vlastní kombinaci, na kterou doposud neměli čas, ale musejí začínat z vlastní poloviny.
7'
Benjamin Mendy hezkým obloučkem uvolnil za obranou Ímrána Lúzáho, který z voleje zkoušel něco mezi centrem a zakončením. Nikdo z obránců Toulouse to nečekal, a tak to vypadalo jako první nebezpečnější akce.
6'
Domácí zatím bez větších problémů drží míč a hledají cestu vpřed, ale sami míč odevzdávají nepovedenou přihrávkou na levé straně, kde míč končí v zámezí.
5'
Nathaniel trochu riskantně vyvážel balón z vlastní poloviny, přičemž byl faulován Aronem Dönnumem.
4'
Nyní to domácí zkoušeli prudkým balónem z levé strany, před bránou Guillauma Restese ale byla pozorná obrana.
3'
Na útočnou polovinu se přesunul domácí Lorient, pokus o vysoký nákop za obranu pro Panose Katserise však byl zachycen, navíc se jednalo o ofsajd.
2'
Zápas začíná v opatrném tempu, hostům nevyšly první snahy o postup do soupeřova pokutového území.
1'

FC Lorient: Mvogo – Adjei, Tálbí, I. Touré – Katseris, Abergel (C), Lúzá, B. Mendy – Bouanani, Ponceau – M. Bamba.
Náhradníci: A. Gomis – F. Mendy, Le Bris, Aiyegun, Yongwa, Bakayoko, Laporte, Kalulu, Kroupi.
Trenér: Regis Le Bris.

Toulouse FC: Restes – Costa, Nicolaisen, M. Diarra – Keben, Spierings, Sierro (C), Suazo – Abúchlál, Dönnum – Dallinga.
Náhradníci: Domínguez – Gelabert, Schmidt, Cásseres, Skyttä, Cissoko, Babicka, Desler, Messali.
Trenér: Carles Martinez.

Rozhodčí: Angoula – Rodrigues, Coniglio – Leleu.
Toulouse FC

Toulouse ještě donedávna nebylo v o moc lepší situaci než Lorient, ale osm bodů získaných z posledních dvanácti možných fanoušky uklidnilo. Momentálně totiž Fialky se 37 body obývají pohodový střed tabulky, konkrétně 11. místo, a tak se nemusejí bát sestupu. Na druhou stranu ale ani prakticky nemohou bojovat o postup do evropských pohárů, takže je možné, že jejich motivace v posledních duelech bude o něco nižší.
FC Lorient

Po povedeném únoru se Lorient zase zařadil mezi nejhorší celky v Ligue 1. Z posledních šesti zápasů získal jediný bod za remízu 2:2 s Monakem a jeho šance na udržení se výrazně snížily. Aktuálně mají Štiky na kontě 26 bodů, což je staví na 17. místo, ze kterého se rovnou sestupuje. Konkurenční Méty své dva poslední duely vyhrály, a tak se dostaly o tři body před Lorient alespoň na barážovou 16. pozici. Los na poslední čtyři zápasy (včetně dnešního) staví Lorientu do cesty kromě Toulouse ještě Lens a Marseille, tedy soupeře, kteří budou jednoznačnými favority. Až v úplně posledním kole na tým z Bretaně čeká Clermont, který je v tabulce na 18. pozici, takže pokud ještě tehdy budou mít Štiky nějakou naději, tak to může být zajímavé do poslední sekundy sezony.
Zdravím všechny fanoušky francouzské Ligue 1! V rámci 31. kola se spolu střetnou FC Lorient a Toulouse FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.