Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Reims - 28. dubna 2024   15:00

Clermont Foot
31' Cham  • 56' Diaw  • 79' Rašani (Kyei) • 90' Rašani (Jacquet)
4:1
(1:1)
Reims
33' Nakamura
Diaw – Zifán (80. Jacquet), Pelmard, Caufriez, Neto Borges – Cham (72. H. Keita), Magnin (C), Gastien, Rašani – Virginius (80. Matsima), Kyei (89. Nicholson).
M. Ndiaye – Armougom, Ogier, Boutobba, Bela.
Florent Batta
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Reims
Y. Diouf – Koudou (67. Richardson), Agbadou, Abdulhamíd, De Smet – A. Koné (66. Khadra), Munetsi, Teuma (66. Foket), Itó (74. Bojang) – O. Diakité (66. Diakhon) – Nakamura.
Olliero – Akieme, Tchaptcher, Stambouli.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:12.
Druhý poločas nakonec určil jednoznačného vítěze. Domácí nastartovala další proměněná penalta, po které přidali další dvě branky. Remeš navíc dohrávala o deseti. V Clermontu dnes zůstávají tři body za výhru 4:1.
90+7'
90+3'
Za další trefou mohl spěchat Elba Rašani, když dostal přihrávku za obranu. Na hraně vápna ho ale odzbrojil jeden z obránců.
90'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Jéremy Jacquet z pravé strany poslal prudký přízemní pas k penaltovému puntíku, kde stál nachystaný ELBA RAŠANI. Ten zakončil šajtlí prudce k pravé tyči.
89'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Shamar Nicholson.
86'
Volný přímý kop ze střední vzdálenosti vyřešil Reda Yousef Khadra střelou, tu ale vytěsnil Mory Diaw.
85'
Clermont už před vápno postavil autobus. Remeš se sice snaží útočit, avšak do zahuštěné obrany to jde jen velmi těžko.
83'
Clermont měl k dispozici rohový kop, který rozehrál nakrátko. Do vápna pak centroval Yohann Magnin, nicméně nikdo nezakončil.
80'
ze hřiště odchází Mahdí Zifán, přichází Jéremy Jacquet,
ze hřiště odchází Alan Virginius, přichází Chrislain Matsima.
79'
Vypadá to, že domácí dnešní zápas zvládnou a udrží si šanci na záchranu! Grejonh Kyei na pravé straně vápna udržel míč ve hře a skluzem jej poslal na zadní tyč, odkud ELBA RAŠANI tvrdou střelou málem prorval síť.
76'
Červená karta pro tým Stade de Reims (Thibault De Smet).
74'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Džunja Itó, přichází Adama Bojang.
74'
Keito Nakamura tancoval šestnáctkou, až protancoval za brankovou čáru a Remeš o míč přišla.
72'
ze hřiště odchází Muhammed Cham, přichází Habib Keita.
72'
Z levé strany dostal na hranu velkého vápna přesný pas Keito Nakamura, místo střely ale poslal před branku lob. Ten byl ale příliš dlouhý.
70'
Exekuce rohového kopu Remeše se ujal Džunja Itó, po jehož centru na zadní tyč sice přišla hlavička. Do branky ale nesměřovala.
69'
Keito Nakamura měl na levé straně prostor na postup dopředu, neporadil si ale s příliš vysokou přihrávkou.
67'
ze hřiště odchází Therence Koudou, přichází Amir Richardson.
66'
ze hřiště odchází Oumar Diakité, přichází Mamadou Diakhon,
ze hřiště odchází Teddy Teuma, přichází Thomas Foket,
ze hřiště odchází Amadou Koné, přichází Reda Yousef Khadra.
63'
Ve vápně Remeše dlouho poskakoval míč, jediný, kdo dokázal zakončit, byl Muhammed Cham. Tahle střela ale k hattricku vést nemohla.
62'
Za dlouhým míčem na hranu vápna spěchal Oumar Diakité, nicméně ho obránce přeskočil a už se před nedostal.
61'
Po faulu Koného zůstal na trávníku ležet Maximiliano Caufriez. Patrně jen tahá čas a v zápase bude pokračovat.
60'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Amadou Koné).
56'
MORY DIAW zvládl i svou druhou dnešní penaltu a podruhé může políbit trávník! Míč poslal znovu k pravé tyči, tentokrát ale dloubáčkem. Gólman opět tipnul špatnou stranu.
54'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Therence Koudou).
54'
Clermont bude zahrávat další pentli! Therence Koudou fauloval ve vápně a navrch dostal žlutou kartu.
50'
Po levé straně se do vápna vecpal Oumar Diakité. S přispěním zadáka těsně před střelou spadnul, penalta se ale nepíská.
47'
Džunja Itó vyslal do vápna centr, který mohl z bezprostřední blízkosti zatlouct do branky Oumar Diakité. Trestuhodně ale minul.
46'
Hned na startu druhé půle táhl útok Clermontu po levé straně Neto Borges. Zbytečně, jednalo se o ofsajd.
46'
V prvním poločase šli po řadě šancí do vedení domácí, když Muhammed Cham proměnil nařízenou penaltu. Chvíli nato ale srovnal Keito Nakamura a za stavu 1:1 se jde i do kabin.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+2'
43'
Keito Nakamura měl trochu místa ne levé straně šestnáctky. Po rychlé kličce chtěl střílet přes obránce, kterého ale trefil.
41'
Na druhou stranu spěchal v protiútoku Džunja Itó, jeho střelu z ostrého úhlu ale přečetl brankář.
40'
Neto Borges z levé strany poslal prudký míč na zadní tyč, který si jeden ze zadáků málem srazil do vlastní branky. Nakonec ale hrací předmět prošel těsně kolem tyče.
38'
Remeš měla k dispozici další roh, opět ho zahrála centrem na bližší tyč a neúspěšně.
36'
Neto Borges se šikovně uvolnil na levé straně a vyslal centr na hranu vápna. Odtamtud z první zakončoval Maximiliano Caufriez, nicméně bránu minul.
33'
Remeš právě vstřelila branku!
Domácí si vedení příliš dlouho neužili! Maximiliano Caufriez vysoký míč ve vápně zády odrazil je na kopačky soupeře a KEITO NAKAMURA z voleje zakončil nechytatelně k levé tyči.
31'
V šanci dosud největší MUHAMMED CHAM nezaváhal! Pokutový kop poslal do pravé strany branky, gólman tipnul opačnou stranu.
30'
Penaltu bude zahrávat Muhammed Cham, který dnes už spálil dvě velké šance.
29'
Emmanuel Agbadou zahrál rukou ve vápně – penalta pro domácí!
25'
Po souboji u postranní čáry zůstal na zemi ležet Oumar Diakité, jenž si vyžádal ošetření.
24'
Mory Diaw se po zdánlivě snadné přihrávce snažil rozehrát. Měl ale velké štěstí, že jeho pas nezachytil Džunja Itó, jemuž chybělo pár centimetrů.
22'
Exekuce remešského rohového kopu se ujal Teddy Teuma. Jeho centr na bližší tyč ale bez potíží odhlavičkoval Neto Borges.
20'
Postupný útok Remeše vystihl Elba Rašani, který byl následně faulován. Domácí tak mají volný kop na vlastní polovině.
17'
Po pár rozlétaných minutách se oba týmy pokusily uklidnit hru, což se podařilo. Těžiště zápasu je nyní okolo půlící čáry.
13'
Teď je těch šancí moc! Cham se na levé straně nachomýtl k odraženému míči, který bez přípravy nasměroval na branku. Rozhozený Yehvann Diouf se ale vyhoupl až pod břevno a míč vyrazil.
12'
Obrovská šance i na druhé straně! Elba Rašani vyslal z levé strany přízemní centr k penaltovému puntíku, kde měl spoustu prostoru Muhammed Cham. Jeho přízemní rána ale nesměřovala mezi tři tyče.
11'
Dlouhý nákop si v šestnáctce našel Džunja Itó, načež stanul přímo před gólmanem. Mory Diaw ale vyběhl a šanci zlikvidoval.
9'
Hosté jsou na začátku aktivnější. Virginiusův centr z pravé strany na bližší tyč ale chytil gólman.
7'
Na hraně šestnáctky se skákavý míč snažil trefit Muhammed Cham. To se mu podařilo, tvrdá pumelice ale narazila na blok.
5'
Remešský kontr vedl Oumar Diakité, před kterým se na hraně šestnáctky otevřel prostor na střelu. Místo té ale ještě neúspěšně vylepšoval pozici pro spoluhráče.
4'
Muhammed Cham si na ose hřiště kousek před velkým vápnem narazil se spoluhráčem a poslal dloubáček před branku. Na tom si ale smlsnul Yehvann Diouf.
3'
Elba Rašani dostal dobrou průnikovou přihrávku na levé křídlo, načež se pokusil o centr na bližší, ten ale zpacifikovala obrana Remeše.
1'
Výhodu úvodního výkopu měla hostující Remeš, nicméně dlouhý nákop z obrany směřoval až k domácímu gólmanovi.
1'

Clermont Foot: Diaw – Zifán, Pelmard, Caufriez, Neto Borges – Cham, Magnin (C), Gastien, Rašani – Virginius, Kyei.
Náhradníci: M. Ndiaye – Matsima, Armougom, Jacquet, Ogier, H. Keita, Boutobba, Bela, Nicholson.
Trenér: Pascal Gastien

Stade de Reims: Y. Diouf – Koudou, Agbadou, Abdulhamíd, De Smet – A. Koné, Munetsi, Teuma, Itó – O. Diakité – Nakamura.
Náhradníci: Olliero – Akieme, Tchaptcher, Foket, Khadra, Richardson, Stambouli, Bojang, Diakhon.
Trenér: Will Still

Rozhodčí: Florent Batta.
Vše zatím nasvědčuje tomu, že příští rok už Celermont Foot mezi účastníky nejvyšší francouzské fotbalové soutěže figurovat nebude. Před námi jsou i s tím dnešním ještě čtyři kola. Celek ze středu Francie tak musí doma bezpodmínečně vyhrát, aby si zachoval alespoň teoretickou šanci na záchranu.

Naopak v Remeši už mohou být v klidu. Tamní Stade de Reims se pohybuje ve středu tabulky a na sestupové pásmo má komfortní náskok. S trochou štěstí by tým mohl zabojovat i o Konferenční ligu, na tu ale ztrácí šest bodů, takže se jedná spíš o teoretickou rovinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.