SESTŘIHY: Pavlenka nezabránil prohře Brém. Výhrou začal Bayern i Dortmund

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bayernu Mnichov zahájili útok na rekordní šestý bundesligový titul za sebou vítězstvím 3:1 nad Leverkusenem. Hned v prvním utkání sezony přišlo ke slovu video, Robert Lewandowski díky němu vstřelil z penalty třetí gól. Brankář Jiří Pavlenka si odbyl bundesligový debut v dresu fotbalistů Werderu Brémy. Jeho tým podlehl na hřišti Hoffenheimu 0:1, o čemž v 84. minutě rozhodl Andrej Kramarič. Brémy počtvrté za sebou nedokázaly zvítězit v úvodním utkání sezony. Úspěšný debut prožil teprve jednatřicetiletý trenér Schalke Domenico Tedesco, jehož tým porazil vicemistra Lipsko 2:0.

Bayernu zařídily pohodový vstup do zápasu letní posily. Už v 9. minutě se hlavou po trestném kopu prosadil 195 cm vysoký reprezentační obránce Niklas Süle, bývalý spoluhráč Pavla Kadeřábka z Hoffenheimu. O devět minut později také hlavou doklepl Vidalovu přihrávku do sítě z malého vápna Francouz Corentin Tolisso, za něhož před sezonou zaplatil Bayern rekordních 41,4 milionu eur Lyonu.

SESTŘIH: Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 3:1. Za domácí pálily posily

Kvůli prudkému dešti si pak hráči i 75.000 diváků v hledišti Allianz Areny prodloužili zhruba o čtvrt hodiny přestávku, ale Bayern z tempa nevypadl. V 52. minutě polský kanonýr Robert Lewandowski úspěšně reklamoval faul Charlese Aránguize v pokutovém území, který rozhodčí po konzultaci s asistentem u videa skutečně uznal. Hned v úvodním duelu tak poprvé v bundeslize došlo k využití techniky. Sám postižený Lewandowski penaltu proměnil a zvýšil na 3:0.

Čestný úspěch Leverkusenu zaznamenal v 65. minutě Admir Mehmedi, jenž prostřelil Svena Ulreicha v domácí brance. Svěřenci Carla Ancelottiho si však tři body na úvod 55. bundesligové sezony vzít nenechali.

Domácí: 9. Süle, 18. Tolisso, 53. Lewandowski

Hosté: 65. Mehmedi

Domácí: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels (62. Rafinha), Alaba – Tolisso, Rudy – T. Müller (61. Robben), Arturo Vidal, Ribéry (77. Coman) – Lewandowski.

Hosté: Leno – Henrichs, Tah, S. Bender (46. Dragović), Wendell – Kohr, Aránguiz (61. Kampl) – Bellarabi, Mehmedi, Bailey (46. Brandt) – Volland.

Pavlenka přišel o čisté konto v závěru

Jiří Pavlenka přestoupil do Brém v červnu z pražské Slavie a ve Werderu se sešel s dalším českým gólmanem Jaroslavem Drobným, před nímž dostal v bráně přednost. V páté minutě včas vyběhl proti Demirbayovi, který následně nezakončil přesně. Na druhé straně nevyužil velkou šanci Kainz, Augustinssonovu střelu poté zneškodnil gólman Hoffenheimu Baumann.

SESTŘIH: Hoffenheim - Werder Brémy 1:0. Pavlenkovu premiéru zkazila teč

V 60. minutě zachránilo Pavlenku po tečované střele břevno, od kterého se balon odrazil na brankovou čáru. Od čistého konta dělilo odchovance Baníku Ostrava šest minut, při další sraženém pokusu už ale neměl štěstí. Směr Kramaričovy střely změnil obránce hostů Bauer. Za Brémy odehrál celý zápas také Theodor Gebre Selassie, na druhé straně sledoval duel jen z lavičky Pavel Kadeřábek.

Domácí: 84. Kramarić

Hosté:

Domácí: Baumann – Nordtveit, Vogt, Hübner – Toljan, Geiger (74. Polanski), Demirbay, Zuber – Uth (68. Gnabry), Szalai, Amiri (64. Kramarić).

Hosté: Pavlenka – Gebre Selassie, Bauer, Sané, Veljković, Augustinsson – Kainz (67. Bargfrede), M. Eggestein (87. Jóhannsson), Delaney – Bartels (76. Gondorf), M. Kruse.

Domácí: Kadeřábek, Bičakčić, Rupp, Polanski, Kramarić, Gnabry, Kobel

Hosté: Caldirola, Gondorf, Jóhannsson, García, Eggestein, Drobný, Bargfrede

Domácí: Szalai

Hosté: Bauer, M. Eggestein, Gondorf

Guido Winkmann

WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim

Bentaleb mohl otevřít skóre duelu Schalke - Lipsko už po půlhodině hry, jeho povedenou střelu ze střední vzdálenosti ale Gulácsi vyrazil. V závěru poločasu ale fauloval Di Santa ve vápně Upamecano a Bentaleb z pokutového kopu poslal domácí do vedení. V druhém poločase unikl hostujícím obráncům Konopljanka a tváří v tvář Gulácsimu se nemýlil.

Schalke 04 - RB Lipsko 2:0. Vicemistr padl, trefil se Konopljanka

Sestřihy z německé bundesligy na iSport.cz! Sestřihy z německé bundesligy na iSport.cz!Foto Sport

Domácí: 43. Bentaleb, 73. Konopljanka

Hosté:

Domácí: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Goretzka, Bentaleb, Oczipka – Harit (78. McKennie), Di Santo (62. Reese), Konopljanka (89. Meyer).

Hosté: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Orban (C), Halstenberg (46. Forsberg) – Sabitzer, Laimer (76. Augustin), Ilsanker, Keïta – Y. Poulsen (75. Bruma), Werner.

Domácí: Embolo, Geis, Höwedes, McKennie, Meyer, Nübel, Reese

Hosté: Augustin, Compper, Forsberg, Kaiser, Mvogo, Schmitz, Bruma

Domácí: McKennie, Kehrer

Hosté: Halstenberg, Keïta

Zwayer – Schiffner, Achmüller

Veltins Arena, Gelsenkirchen

Dortmund se ve Wolfsburgu dostal do vedení v 22. minutě, kdy se prosadil Pulisic, který se ve věku 18 let, 11 měsíců a jednoho dne stal nejmladším zahraničním hráčem v bundeslize, který nastřílel šest branek. U té dnešní mu asistoval Götze, jenž v ligovém utkání nastoupil kvůli poruchám metabolismu po více než půl roce.

SESTŘIH: Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:3. Jasná výhra hostů, po půl roce hrál Götze

Po pěti minutách Borussia vedla už o dvě branky, poté co povedenou technickou střelou překonal gólmana Casteelse obránce Bartra. Dortmund i v druhém poločase dominoval a po hodině hry zvýšil na 3:0, když se po Pulisicově pasu trefil gabonský kanonýr Aubameyang.

Domácí:

Hosté: 22. Pulisic, 27. Bartra, 60. Aubameyang

Domácí: Casteels – Verhaegh, Knoche, Uduokhai, Gerhardt – Bazoer (59. Guilavogui), Camacho – Błaszczykowski (43. Dimata), Didavi (69. Arnold), Hinds – Mario Gómez.

Hosté: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Zagadou (77. Passlack) – G. Castro, Şahin, M. Götze (61. Dahoud) – Pulisic (86. Kagawa), Aubameyang, Philipp.

Domácí: Grün, Arnold, Malli, Guilavogui, Ntep, Dimata, Osimhen

Hosté: Weidenfeller, Subotić, Toprak, Kagawa, Dahoud, Passlack, Isak

Robert Hartmann – Christian Leicher, Markus Schüller, Sven Jablonski

Volkswagen Arena, Wolfsburg

Mathew Leckie vstřelil dvě branky hned v prvním ligovém zápase za Herthu Berlín, kam přestoupil z Ingolstadtu, a rozhodl o výhře celku z hlavního města 2:0 nad nováčkem ze Stuttgartu. Vladimír Darida odehrál za Herthu 87 minut.

SESTŘIH: Hertha Berlín -VfB Stuttgart 2:0. Rozhodly dvě branky Leckieho

Domácí: 46. Leckie, 62. Leckie

Hosté:

Domácí: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Leckie, Skjelbred, Darida (88. Torunarigha), Kalou (76. Haraguči) – Esswein (68. Stark), Ibišević (C).

Hosté: Zieler – Zimmermann (68. Badstuber), Pavard, Kamiński, Ailton – Mangala – Asano, Akolo (76. Donis), Gentner (C), Brekalo – Terodde (65. Aogo).

Domácí: Duda, Haraguči, Kraft, Lustenberger, Pekarík, Stark, Torunarigha

Hosté: Aogo, Badstuber, Donis, Langerak, Ofori, Özcan, Sessa

Domácí: Weiser, Haraguči

Hosté: Brekalo

Sascha Stegemann

Olympiastadion (Berlín)

Druhý bundesligový nováček Hannover zvítězil zásluhou Harnika 1:0 v Mohuči. Stejným poměrem vyhrál Hamburk nad Augsburgem, o což se postaral už na začátku zápasu Müller.

SESTŘIH: Mohuč - Hannover 0:1. Nováček začal vítězně díky Harnikovi

Domácí:

Hosté: 73. Harnik

Domácí: Adler – Donati (81. Kodro), Bell (C), A. Diallo, Brosinski – Frei, Latza – De Blasis, Maxim (66. Quaison), Fischer (66. Öztunali) – Muto.

Hosté: Tschauner (C) – Korb, Hübner, Felipe, Ostrzolek – Klaus, Anton, Schwegler (90+3. Schmiedebach), Karaman – Harnik (86. Benschop), Füllkrug (75. Bakalorz).

Hosté:

Domácí: Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos (C), G. Jung, van Drongelen – Ekdal, Walace – N. Müller (15. Hunt), Kostić (61. Waldschmidt) – Wood (87. Schipplock), Hahn.

Hosté: Hitz – Framberger, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Ku, Baier (C) – Schmid (77. Thommy), Gregoritsch (67. Córdova), Caiuby – Finnbogason.

Hosté:

Domácí: Sommer – Wendt, Vestergaard, Ginter, Elvedi – Traoré (83. J. Hofmann), Kramer, Zakaria, Raffael (88. Bobadilla) – Stindl, T. Hazard (81. Herrmann).

Hosté: Horn – Klünter, F. Sörensen, Heintz, Rausch (45+3. Horn) – Risse (59. Guirassy), Lehmann, Hector, Bittencourt (75. Zoller) – Jojić, J. Córdoba.

SESTŘIH: Mönchengladbach - 1. FC Köln 1:0. Souboj rozhodl Elvedi

Domácí: Schwolow – Lienhart, Schuster, Kempf – Stenzel, Höfler, Frantz, Günter – Niederlechner (78. Terrazzino), Kleindienst (58. Petersen), Haberer.

Hosté: Hradecky – Chandler, D. Abraham, Falette (83. D. da Costa), Willems – Hasebe, G. Fernandes – Kamada (67. K-P. Boateng), de Guzmán, Gaćinović (88. Hrgota) – Haller.

Domácí: Gikiewicz, Söyüncü, Kübler, Abrashi, Sierro, Petersen, Terrazzino

Hosté: Zimmermann, da Costa, Russ, Barkok, Hrgota, Tawatha, Boateng

Domácí: Lienhart

Hosté: Falette, G. Fernandes