1. listopadu 2016 • 08:14

SESTŘIHY: Ronaldo dotáhl Real k výhře. Tři body mají i Atlético s Barcelonou

0
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu
Zlatá generace vozila tituly odjinud. Hrát v Praze, zvítězíme taky, věří Reichel

Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Alavés na jeho hřišti 4:1 a i po 10. kole zůstanou v čele tabulky. Hattrickem k výhře přispěl Cristiano Ronaldo. Barcelona zdolala poslední Granadu 1:0 a posunula se na druhé místo s dvoubodovou ztrátou. Rozhodl tři minuty po přestávce Rafinha. Atlético zvítězilo 4:2 nad Málagou a za městským rivalem zaostává na třetím místě o tři body stejně jako Sevilla, jež remizovala na hřišti Sportingu Gijón 1:1.

Alavés - Real Madrid 1:4

Branky: 7. Deyverson - 17. z pen., 33. a 88. Ronaldo, 84. Morata

Real musel zápas s Alavésem otáčet. V sedmé minutě otevřel skóre domácí Deyverson a stal se prvním hráčem, který v této sezoně vstřelil branku Barceloně i Realu Madrid. Pak ale začal úřadovat Ronaldo. Portugalský reprezentant nejprve proměnil pokutový kop a ještě v prvním poločase dokonal obrat střelou zpoza vápna po Benzemově přiťuknutí.

SESTŘIH La Ligy: Alavés - Real Madrid 1:4

Na začátku druhého dějství sice měli domácí několik šancí, závěr zápasu ale vyšel znovu hostům. Ronaldo dostal k dispozici druhou penaltu, tentokrát však neuspěl. Chvíli poté ale skóroval střídající Morata a dvě minuty před koncem Ronaldo zkompletoval 43. hattrick v kariéře.

Atlético Madrid - Málaga 4:2

Branky: 7. a 86. Carrasco, 24. a 44. Gameiro - 31. Ramírez, 64. Camacho

Atlético vedlo nad Málagou od sedmé minuty, když se prosadil Ferreira-Carrasco. Na 2:0 zvýšil Gameiro, který zužitkoval velké zaváhání hostující obrany. Na dostřel se Málaga dostala v 31. minutě, když Ramírez z úhlu z přímého kopu překonal gólmana Oblaka.

SESTŘIH La Ligy: Atlético Madrid - Málaga 4:2

Jenže do šaten šli domácí přesto s dvoubrankovým náskokem, neboť se minutu před přestávkou podruhé v zápase trefil Gameiro. Ani po třetí brance se ale hosté nevzdali a v 64. minutě znovu snížil Camacho. Atlético tak poprvé v sezoně inkasovalo v ligovém duelu dvě branky. O tři body však nepřišlo, v závěru pojistil výhru Ferreira-Carrasco. Ten má v této sezoně na kontě sedm soutěžních zásahů, zatímco v minulém ročníku ve 43 duelech skóroval pětkrát.

FC Barcelona - Granada 1:0

Branka: 48. Rafinha

Granada poprvé v sezoně venku neinkasovala v prvním poločase, a to zrovna na půdě mistrovské Barcelony. O tom, že hosté neuhrají překvapivý výsledek, rozhodl v 48. minutě záložník Rafinha, který v tomto ročníku vyslal šest střel na branku a pět z nich skončilo gólem. Granada stále čeká na první výhru v sezoně.

SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Granada 1:0

Gijón - FC Sevilla 1:1

Branky: 20. Gómez - 4. Vietto

Sevilla předchozí tři ligové zápasy vyhrála a dobře začala i v Gijónu, když od čtvrté minuty vedla gólem Vietta. Dvaadvacetiletý útočník, který v Seville hostuje z Atlética Madrid, si připsal čtvrtou trefu v sezoně.

Gijón – Sevilla: GÓL! Vietto udeřil po efektní přihrávce Yeddera

Gijon – Sevilla: 1:1! Canella našel Gómeze a ten parádní střelou vyrovnal

Za domácí ale v 20. minutě po Canellově centru střelou z první vyrovnal Gómez. Vzápětí mohl vrátit hostům vedení Vázquez, trefil však tyč. Utkání bylo i nadále bohaté na šance, zejména v druhém poločase mu dominovala Sevilla, další gól ale nepadl. Gijón drží domácí neporazitelnost s andaluským celkem, naposledy mu na stadionu El Molinón podlehl v prosinci 2009.

Eibar - Villarreal 2:1

Branky: 80. Ramis, 87. León - 41. Soriano z pen.

Fotbalisté Villarrealu prohráli na hřišti Eibaru 1:2 a utrpěli první porážku v této sezoně nejvyšší soutěže. Hostující celek přitom šel do vedení ve 41. minutě díky pokutovému kopu Bruna Soriana, v závěrečné desetiminutovce ale zápas otočili Iván Ramis a Pedro León. Pro kapitána Villarrealu Soriana to byla třetí proměněná penalta ze tří pokusů v této sezoně, tím však výčet pozitiv pro jeho klub končí.

Eibar - Villarreal: Gól! Pedro León dokonal domácích obrat na 2:1

La Coruňa - Valencie 1:1

Branky: 45.+2 Colak - 56. Rodrigo

La Coruňa – Valencia: 1:0! Centr do vápna a Colak napotřetí překonal Alvese

La Coruňa – Valencia: 1:1. To bylo o fous! Rodrigův gól brankář zastavil těsně za čarou

Leganés - San Sebastian 0:2

Branky: 30. Willian José, 59. Prieto

Leganés - Real Sociedad: Gól! Rychlý protiútok Sociedadu zakončil hlavičkou Willian José, 1:0

Leganés - Real Sociedad: Prieto se prosadil z dorážky zvýšil na 2:0 pro Sociedad

Branky: 52. García, 65. Viera z pen., 68. Boateng - 14. a 21. Aspas, 6. Wass

Las Palmas - Celta Vigo: To byl úvod! Aspas druhým gólem zvýšil na 3:0 pro Celtu Vigo

Las Palmas - Celta Vigo: Domácí vyrovnali! Prosadil se Kevin-Prince Boateng