La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Bilbao - 3. května 2024   21:00

0:2
(0:1)
Bilbao
27' I. Williams  (N. Williams) • 51' I. Williams  (N. Williams)
Getafe
Soria – Dakonam (C), Maksimović (90. Aleñá), Alderete – Carmona, Moriba (59. Latasa), Milla, Rico (74. Angileri) – Ó. Rodríguez, Greenwood – Mata (90. Jorge).
Fuzato – G. Álvarez, Risco, Jor. Martín, Santiago, Talál.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio Coliseum (Getafe)
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Y. Álvarez, Paredes, Lekue – Prados, A. Herrera (76. Dan. García) – Berenguer (62. Vesga), U. Gómez (76. Jauregizar), N. Williams (82. Raúl García) – I. Williams (82. de Albéniz).
Agirrezabala – Ares, Guruzeta, Rincón, Villalibre.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 6:9.
Je tu konec utkání! Hosté o poločase vedli 1:0 a v úvodu druhé půle přidali i přes tlak domácích druhý gól, kterým si pojistili hosté vítězství. Cesta k výhře však nebyla vůbec lehká! V 58. minutě viděl červenou kartu Álvarez a hosté šli do deseti. V 79. minutě viděl Paredes druhou žlutou kartu a také šel předčasně do sprch. Domácí tak čím dál víc drželi míč, čím dál víc se tlačili do útoku a byli blízko ke vstřelení branky. V 88. minutě totiž penaltu zahrávali domácí, a to konkrétně Mason Greenwood, který tak mohl snížit a zdramatizovat utkání, ovšem Unai Simón skvěle vystihl směr střely a připsal si další zákrok. Celkem si jich připsal za zápas osm a byl vyhlášen hráčem utkání. To bude ode mě vše! Budu se na vás těšit u dalšího utkání z evropského fotbalu, do té doby na počtenou!
90+9'
90+9'
Domácí stále drží míč, ale dvě branky už nevstřelí. Je tu konec utkání.
90+8'
Ke střele se dostal další hráč Getafe, ale tato střela byla sražena a brankář Simón opět b´vybíhal na tento vysoký míč.
90+7'
Rohový kop pro hosty.
90+6'
Po offsidu domácích rozehrává Bilbao.
90+5'
Greenwood ztratil míč, ovšem Athletic Bilbao míč velice rychle vrací na kopačky hráčů v modrém a útočí tak stále domácí.
90+4'
Greenwood zamířil do vápna, ale nezakončil, ani nenahrál. Míč letěl úplně mimo, ale Getafe zůstalo u míče. K obrovské šanci se dostal Greenwood i následně při hlavičce, kterou však greenwood přestřeluje.
90+3'
Vhazování pro Bilbao na vlastní polovině.
90+1'
Hosty teď drží nad vodou brankář Simón, který před chvílí chytil penaltu a nyní si připisuje další zákrok a domácím dochází čas.
90'
Střídání Getafe, odchází Maksimović a přichází Carles Aleñá. Také odchází Mata a debut si připisuje Jorge.
88'
A anglický útočník tento pokutový kop neproměňuje! Unai Simón vystihl směr, kam střela mířila a vyrazil míč do míst, odkud jej nemohli ihned dorážet. Náskok Bilbaa tak zůstává ve dvougólovém vedení.
87'
A penalta je potvrzená! Provinil se Raúl García, který sotva přišel na hřiště. Penaltu si na starost bere Mason Greenwood.
86'
Rozhodčí Gil si není jistý a jde se sám na celou situaci podívat znova.
86'
Situace se ještě zkoumá a čekáme na potvrzení VARem.
85'
Byla nařízena penalta pro domácí tým po ruce jednoho z hostujících hráčů.
85'
Červená karta pro trenéra hostujícího celku Valverdeho.
84'
Rohový kop pro domácí.
83'
Domácí jsou neustále u míče, ovšem nemůžu se dostat ke gólu. Další šanci zachráníl Unai Simón svým dvojitým zákrokem.
82'
Dvojité střídání Bilbaa. Ze hřiště odchází oba bratři Williamsové a přichází Raúl García a Imanol García de Albéniz.
81'
Mata opět zakončoval a opět netrefuje branku Simóna!
81'
Iñaki Williams pálil z dálky a jeho zakončení skončilo kousek vedle branky domácího Getafe.
80'
Pro hlavičku si přichází Unai Simón a ten taky nakopává dlouhý míč dopředu.
79'
A je tu druhá červená karta pro hosty! I druhý stoper hostů v zápase končí po druhé žluté kartě, kterou viděl za přerušení rozjíždějící se akce stažením protihráče k zemi. Závěr tak ještě bude zajímavý s ohledem na počet hráčů na hřišti.
78'
Vhazování pro hosty na polovině hřiště. To hostům rozhodně vyhovuje, protože se na chvíli uvolňují z tlaku domácích.
77'
Nemanja Maksimović hlavičkoval před prázdnou brankou, ovšem jeho zakončení nenašlo cíl a rozehrává opět celek hostů.
76'
Dvojité střídání hostů. Herrera a Gómez na hřišti končí, přichází García a Jauregizar.
75'
Ke střele ze křídla se dostal jeden z domácích, ale do střely skáče Herrera a ani tentokrát branka neprošla v nejlepší razanci k Simónovi.
74'
Střídání na straně Getafe. Rica nahradí Angilieri.
73'
Paredes vidí zřejmě za protesty žlutou kartu.
72'
Domácí rozjíždí další útok.
71'
Óscar Rodríguez znovu pálil, ale ani tentokrát nerozvlnil síť hostujícího týmu! Tentokrát míč chytá Unai Simón.
70'
Z dálky zakončoval jeden z hráčů Getafe, ale tato střela nebyla nikterak nebezpečná a rozehrává Unai Simón.
69'
Hosté se na chvíli osvobozují dlouhým nákopem.
68'
Velká šance Getafe! Z branky vybíhal Simón, ovšem u míče byl později, ale hlavička Milly stejně končí vedle branky.
67'
Domácí Getafe stále zůstává u míče, ovšem ne a ne se dostat k nebezpečné šanci.
66'
Ze dvaceti metrů pálil Greenwood a po teči Simóna zahrávají domácí hráči rohový kop.
65'
Opět už však útočí domácí, kteří vybojovali rohový kop po sražené střele Latasy.
64'
K zemi nyní opět šel ve vápně hráč Mata, ale ani tentokrát se nepíská a hosté mohou rozehrávat.
63'
Na polovině hřiště kombinují hráči domácích, kteří se postupně dostávají k pokutovému území hostů.
62'
Střídání i na straně hostů, z části rozhodně taktické. Hřiště opouští Álex Berenguer, nahrazuje jej Mikel Vesga.
62'
Zakončení Óscara Rodrígueze zpoza vápna nenachází cíl a Simón rozehrává od branky.
61'
Opět však hrají domácí a zatlačili hosty na vlastní polovině.
60'
Hlavička Latasy nenachází cíl a od branky rozehrává Simón.
59'
První střídání utkání. ze hřiště odchází Moriba, přichází Latasa.
58'
Červená karta pro hosty! Rukou zahrál ve středovém kruhu v úvodu útočné akce domácích stoper Yeray Álvarez a ten vidí přímou červenou kartu a je poslán do sprch!
58'
I tentokrát se však domácí ubránili, ale pokračují hosté.
57'
Střela končí ve zdi a míč se odráží do zámezí. Rohový kop pro hosty.
56'
Faul domácího týmu. Rozehrávat přímý kop bude Bilbao.
55'
Hosté se ubránili a dostali míč na druhou stranu hrací plochy.
54'
Hlavičkoval Aitor Paredes, ale pouze dostal míč za sebe a ne směrem k brance. Hosté však vybojovali alespoň další rohový kop.
53'
Rohový kop pro hostující celek.
51'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Další bratrská spolupráce, po které vedou hosté již o dva góly! Mladší Nico vyvezl míč z vlastní poloviny na polovinu soupeře, parádně našel na zadní tyči volného IÑAKIHO WILLIAMSE, a ten už jen doklepl míč do branky. Getafe tak i přes dobrý start do poločasu inkasuje a naděje na srovnání popřípadě otočení zápasu se snižují.
50'
Míč na křídlo nebyl přesný a do útoku míří hosté.
50'
Odkop od branky pro hostující celek.
49'
Nyní se míč odrazil od ruky jednoho z bránicích hráčů hostů a domácí opět požadovali penaltu, ale ani tentokrát se nepíská.
48'
Getafe už je znovu u míče a tlačí se za vyrovnáním. Velice aktivní vstup do druhé půle od madridského celku.
47'
Jaime Mata se dostal k hlavičce ve vápně, ovšem nahrával jí na spoluhráče, který šel k zemi, ale rozhodčí ukazuje, ať se zvedá a penalta se nepíská.
46'
Po faulu Berenguera dopředu míří domácí hráči.
46'
Do druhé půle rozehrávají domácí hráči, kteří se budou snažit srovnat skóre zápasu.
46'
Je tu konec prvního poločasu mezi Getafe a Athleticem Bilbao! V první půli jsme viděli jednu branku a to z nohy staršího z bratrů Williamsových, Iñakiho, který zakroutil míč na zadní tyč zpoza šestnáctky. Další větší šanci jsme ani na jedné straně neviděli až na zajímavou střelu Greenwooda, kterou však vyrazil Unai Simón. Poločasové skóre je tak 1:0 pro hosty z Bilbaa.
45+1'
45+1'
Míč sbírá před útočníkem Bilbaa brankář Soria a rozehrává dlouhým nákopem. Míč však končí v autu a hosté vhazují.
45'
Centr na Garmonu také nebyl přesný a znovu vhazují hráči Athleticu.
44'
Moribův centr do vápna nenašel hráče v modrém a prošel až do zámezí. Rozehrává tak brankář Simón.
43'
Greenwood nedoběhl míč, který nyní končí v zámezí a hosté vhazují.
42'
Útočný faul hostů. Rozehrává Soria.
41'
Yeray Álvarez fauloval Moribu a dopředu míří znovu domácí hráči.
40'
Faul na Iñakiho Williamse. Přímý volný kop pro domácí hostující celek.
39'
Unai Simón může v klidu rozehrávat po dalším nepřesném centru.
38'
Protiútok byl přibrzděn, ale Bilbao stále drží míč.
37'
Do šestnáctky se nyní dostal Greenwood, ale k zakončení se nedostal. Ihned dopředu míří hosté.
36'
Ztráta Nica Williamse, po které budou pokračovat domácí.
35'
Centr do běhu na staršího z bratrů Williamsových končí až v zámezí a domácí rozehrávají od branky.
34'
Álex Berenguer se dostal do šestnáctky, ovšem nezakončoval a předává míč pod sebe na Nica Williamse, ten se však k míči nedostal a domácí rozehrávají od branky.
33'
Domácí byli vytlačení zpět na svou polovinu a následně i ztrácí míč.
32'
Nico Williams ztratil míč a domácí mohou hrát na útočné polovině.
31'
Hosté se opět ubránili, ovšem Getafe je zpět u míče.
30'
Střela Greenwooda skončila rohem domácích kvůli skvělému zákroku brankáře Simóna, který drží vedení hostů.
29'
Milla hlavičkoval z offsidu a hosté tak rozehrávají dlouhým nákopem dopředu.
27'
Hosté zahrávali rohový kop, po kterém se k míči dostal Nico Williams, předal míč svému bratrovi na střed a IÑAKI WILLIAMS otevírá skóre zápasu krásnou střelou zpoza šestnáctky! Míč zaplaval na zadní tyč a brankář Soria byl bez šance. Bilbao tak vede.
26'
Domácí se dostali k zakončení, ale střela Greenwooda byla zblokována.
25'
Herrera nenahrál mladšímu z Wiliamsů přesně a Getafe opět získává míč.
24'
Iñaki Williams se dostal k hlavičce, ale toto zakončení neohrozilo branku domácího celku.
23'
Bilbao se ubránilo a hned zamířilo do útoku.
22'
Greenwood se dostal do šestnáctky, ovšem byl o míč připraven a Getafe bude rozehrávat rohový kop.
21'
Další nepřesnost! Autové vhazování pro Bilbao po chybném centru.
20'
Faul hostů, po kterém pokračují domácí.
19'
Další ztráta hostů po nepřesné nahrávce na Iñakiho Williamse.
18'
Po střetu s Moribou končí na zemi Álvarez a píská se faul.
17'
Domácí se ubránili a míč končí až na polovině hostů.
16'
Diego Rico ukopl míč před hráčem hostů na rohový kop, který teď rozehrává Berenguer.
15'
Offside Jaimeho Maty. Rozehrávají hosté.
14'
Hráči domácích kombinovali a drželi míč. Po nepřesném centru Sorii se však k míči se dostává znovu Athletic.
13'
Míč pro domácí, kteří působí na polovině Bilbaa.
12'
Další neporozumění hostů a další ztráta pro hostující tým.
11'
Hosté drží míč na svých kopačkách, ale velice pomalu se posunují směrem kupředu.
10'
Odkop od branky pro Athletic Bilbao. Simón opět nakopává míč dopředu.
9'
Faul domácího celku, po kterém se můžou hráči Bilbaa na chvíli uklidnit po úvodním náporu Getae.
8'
Rozehrávka od branky pro Getafe.
7'
Na zadní tyči se k míči dostal Omar Alderete, předal míč pod sebe, tam se k zakončení dostal ještě Rodriguez, ale jeho střela byla zblokována a rozehrává Simón.
6'
Faulem zezadu se provinil Gómez a je tu šance na centr do vápna hostů.
6'
Simónova rozehrávka však nebyla přesná a míč došel až k Soriovi.
5'
Další centr za obranu končí v rukavicích Simóna.
5'
Dopředu už ovšem znovu míří domácí, kteří si předávají míč v okolí půlicí čáry.
4'
Míč má v moci Unai Simón po nepřesném centru za obranu od jednoho z domácích.
3'
Domácí stále zůstávají u míče, ale hosté se rohu ubránili.
2'
Rohový kop pro domácí po zblokované přihrávce.
1'
Zápas začíná, rozehrávají hosté hrající v červenobílých dresech.
1'

Getafe CF: Soria – Dakonam (C), Maksimović, Alderete – Carmona, Moriba, Milla, Rico – Ó. Rodríguez, Greenwood – Mata.
Náhradníci: Fuzato – Aleñá, G. Álvarez, Angileri, Risco, Latasa, Jor. Martín, Santiago, Talál, Jorge.
Trenér: José Bordalás

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Y. Álvarez, Paredes, Lekue – Prados, A. Herrera – Berenguer, U. Gómez, N. Williams – I. Williams.
Náhradníci: Agirrezabala – Ares, Dan. García, de Albéniz, Raúl García, Guruzeta, Jauregizar, Rincón, Vesga, Villalibre.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Zdravím všechny fanoušky především španělského fotbalu! V pátek nám začíná 34. kolo španělské LaLigy a otevře jej utkání mezi Getafe CF a Athleticem Bilbao. Domácím aktuálně v tabulce patří desáté místo se ziskem 43 bodů. Athletic Bilbao je na tom poměrně o dost lépe, nachází se na páté příčce, která zaručuje skupinu Evropské ligy pro příští sezónu. Bilbao dosud získalo 58 bodů a na páté pozici je poměrně osamoceno. Ztrácí totiž 6 bodů na čtvrté Atlético Madrid a má náskok sedmi bodů na šestý Real Sociedad. Domácí Getafe v posledních pěti utkáních prohrálo jen jedinkrát s to se Sevillou. Kromě tohoto utkání si však připsalo dvě výhry a dvě remízy. Hosté z posledních pěti utkání v LaLize vyhráli pouze jedinkrát a to doma s Deportivem Alavés, jinak dvakrát prohráli a dvakrát remizovali. V dubnu však zvítězili v Copa del Rey a připsali si vítězství v tomto španělském poháru. Favoritem zítřejšího utkání by měli být hosté, ovšem utkání může nabídnout velmi zajímavou podívanou, tak ho společně se mnou v tomto přenosu sledujte!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.