20. listopadu 2016 • 18:20

Čtyři červené ve Španělsku: Přísná, krutá i pro náhradního brankáře

Příbram - Sparta: Vácha vyrobil hrubku! Namazal Rezkovi a je vyrovnáno – 1:1 Příbram - Sparta: Vácha vyrobil hrubku! Namazal Rezkovi a je vyrovnáno – 1:1
RENTGEN: Baroš táhne Liberec - už není rychlý, ale je chytrý a pracuje s tělem RENTGEN: Baroš táhne Liberec - už není rychlý, ale je chytrý a pracuje s tělem

Španělská La Liga většinou udivuje svět parádními góly, tento víkend ale hráli jednu z hlavních rolí i rozhodčí. Během dvou sobotních zápasů stačili vyloučit hned čtyři hráče. A situace, které vedly k červeným kartám? Jedna kurióznější, než druhá...

Barca výhodu nevyužila

Barceloně domácí klání s Málagou nevyšlo, ani jeden z 26 střeleckých pokusů nedokázala přetavit v gól. Hvězdnému týmu, kterému chyběli střelci Messi se Suárezem, nepomohlo ani to, že hosté dohrávali v devíti. První hráč šel předčasně pod sprchy v 68. minutě, když unikajícího Neymara poslal k zemi Diego Llorente.

720p 480p 360p 240p
Barcelona – Málaga: Přísná červená pro hosty. Odchovanec Realu Llorente zajel do Neymara a šel do sprch

Třiadvacetiletý zadák si myslel, že karetnímu trestu uteče, místo toho však rozhodčí vytáhl rovnou červenou kartu. Llorenteho přísnému vyloučení dodává na pikantnosti fakt, že v Málaze hostuje z Realu Madrid, největšího rivala Barcelony.

Vyhrocený zápas se místo plánovaných čtyř minut nastavení dočkal hned sedmi, a právě v té poslední se ze hřiště pakoval další hráč hostí. Juan Carlos dal až moc hlasitě najevo svůj nesouhlas s dlouhým nastavením a sudí ho bez váhání vyloučil. Kruté.

Barcelona - Málaga: Další červená! Hostující Carlos byl vyloučen za řeči

Červená i pro náhradníka

O moc klidnější nebyl ani zápas Eibaru se Celtou Vigo. Jediný gól padl už v deváté minutě, to nejzajímavější se ale odehrálo až v samém závěru. Hosté vyfasovali od 86. minuty hned sedm karet, z toho dvě červené. Adresátem té první byl překvapivě náhradní brankář Sergio Alvarez, který doplatil na řeči proti rozhodčímu.

Eibar – Celta Vigo: Kuriózní moment. Náhradní brankář si vykoledoval červenou

Netrvalo dlouho a následoval ho i kapitán Celty, bek Hugo Mallo. Ten během jediné minuty viděl jak žlutou, tak červenou, za to, že rozhodčího údajně nazval darebákem. Klub se proti tvrzení sudího už stihl odvolat a doufá, že svého odchovance a lídra Malla nebude v příštím zápase postrádat.

SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Málaga 0:0. Domácí se bez Messiho neprosadili

1.  Barcelona 34 24 6 4 101:33 78
2.  Real 33 24 6 3 90:38 78
3.  Atlético 34 20 8 6 60:25 68
4.  Sevilla 34 20 8 6 60:40 68
5.  Villareal 34 17 9 8 49:27 60
6.  Bilbao 34 18 5 11 48:38 59
7.  Real Sociedad 34 18 4 12 52:47 58