Adam Sušovský
26. února 2016 • 16:28

Nechutný tah! CSKA zamkl Slovan v kabině, aby neviděl jejich trénink

Lidé od CSKA zamkli hráče Slovanu v šatně
TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0 Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsou jednoznačným favoritem, a v celé sérii prvního kola to potvrzují. CSKA Moskva zatím nedalo slovenskému Slovanu ani čuchnout a v osmifinále Kontinentální ligy vede už 3:0 na zápasy. To vše možná i díky tomu, jak CSKA v souboji chová. Strach z vyřazení byl evidentně tak velký, že se slavný ruský klub odhodlal k ostudnému tahu. Před druhým zápasem série klub zamkl Slovan Bratislava v kabině, aby slovenský tým nemohl vidět jeho trénink. Nechutný tah, píše o incidentu z Ruska třeba slovenský deník Čas a přikládá i důkaznou fotografii: Dveře od kabiny Slovanu byly zamknuté cyklistickým zámkem. Vchod navíc hlídali i policisté, kteří měli z toho, jak se slovenský tým nemůže dostat ven, zábavu. To vše byl promyšlený záměr: Tým CSKA chtěl zabránit, aby hráči a trenéři Slovanu viděli jeho trénink před druhým zápasem série.

„V pondělí jsme měli před druhým zápasem trénink v moskevské aréně. Před námi akorát trénovali hráči CSKA. Když jsme vstoupili do naší kabiny, tak nám zamkli dveře řetězem, abychom neviděli jejich trénink. A ještě před dveře postavili policajta,“ prohlásil o trapném kroku ruského týmu generální manažer Slovanu Maroš Krajčí.

„Když jsme pak měli následně trénink my, lidé z ruského klubu se na něj dívat mohli,“ dodal šéf klubu o skandálním chování mnohem slavnějšího soupeře, který už v sérii vede 3:0 na zápasy a zítra má šanci v Bratislavě Slovanu sezonu ukončit.

Slovan totiž prohrál oba dva zápasy v Moskvě (0:2 a 2:3 v prodloužení) a nezvládl ani včerejší třetí duel série na vlastním ledě. Domácí po dvou třetinách přitom vedli 1:0, v 56. minutě  ale vyrovnal Petrov a pouhých 45 vteřin před koncem zápasu z přesilové hře rozhodl o výhře CSKA Da Costa.

„Zvrátit sérii by byl menší zázrak, ale i ty se stávají. Nejsou o tolik lepší jako my, abychom to nedokázali udělat. Myslím si, že se nás dost bojí a to může být naše výhoda. Už nemáme co ztratit,“ prohlásil střelec jediné branky Slovanu v posledním zápase Marek Viedenský, který si neodpustil ani komentář k ruským rozhodčím. Slovan cítil křivdu už během obou zápasů v Moskvě a nespokojený s výkony arbitrů byl tým i včera.

„Pokazili jsme si to sami, ale s přispěním některý věcí, které se bohužel nedají komentovat. Zase jsme hráli asi polovinu zápasu v oslabení, to se nám nemůže stávat. Jsou to ale věci, které my neovlivníme, ani kdybychom se jakkoliv snažili nefaulovat,“ naznačil Viedenský, že přední ruský klub je za postupem tlačen i sudími.

Témata:  sporthokejkhl