Omsk blízko obratu! Kempný, Erat a Furch výrazně pomohli k výhře

Dominik Furch pochytal 31 střel
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol

Obránce Michal Kempný zařídil dvěma góly hokejistům Omsku vítězství 3:1 v Ufě. O posledním semifinalistovi play off KHL tak rozhodne až sedmý zápas, v němž bude mít v neděli výhodu domácího prostředí Avangard. U dvou branek vítězů asistoval útočník Martin Erat a velký podíl na výhře měl i brankář Dominik Furch, který pochytal 31 střel.

Kempný, který si ve své premiérové sezoně v KHL vysloužil nominaci na Světový pohár, se střelecky prosadil až v desátém utkání v play off a stálo to za to. Ve 26. minutě dostal z rohu kluziště puk od Erata a bez přípravy prostřelil gólmana Niklase Svedberga. O deset minut později český bek zvýšil na 3:0, když se trefil v přesilovce bombou od modré čáry.

Domácí pak vystřídali brankáře a nový muž v kleci Vladimir Sochatskij už neinkasoval, víc než snížit se však Ufě nepovedlo. O šanci udržet poprvé v bojích o Gagarinův pohár čisté konto připravil Furcha v 54. minutě Andreas Engqvist.