8. března 2016 • 12:48

Hudler řídil velký návrat a málem měl hattrick. Chválil ho i kouč

Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí! Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí!
TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann

Tak tohle je přesně ten důvod, proč si ho pořídili. Jiří Hudler konečně předvedl Floridě, co dokáže a ukázal se jako kvalitní posila mužstva. Divizní rival z Bostonu mužstvo kolem rekordmana Jaromíra Jágra pěkně drtil a když po první třetině vedl 4:1, málokdo věřil v body pro Panthers. Jenže pak se do všeho vložila nová akvizice z Calgary a prvními dvěma góly pomohla získat bod za prohru 4:5 v prodloužení.

Prohrávat v první třetině o tři branky, to byla i na slunné Floridě pořádně studená sprcha. Ke změně zavelela nová tvář. Hudlerovi se první dva zápasy v dresu Panthers moc nepovedly, teď si ale spravil chuť a získal si obecenstvo.

"Cítím se dobře, to je jasné. Měli jsme špatnou první třetinu, ale pak jsme si to vynahradili v těch dalších dvou," řekl Hudler v rozhovoru pro klubovou televizi.

Jeho první branka přišla v čase 23:15 po křižné přihrávce navrátilce do sestavy Jonathana Huberdeaua. V tu chvíli se domácí znovu nadechli a obraz jejich předtím rozhárané hry zase začal dávat smysl. V přesilové hře pak snížil veterán Jussi Jokinen a vyrovnání na 4:4 bylo znovu v režii Hudlera.

Drobný útočník se v 56. minutě bezhlavě vrhl do prostoru před brankou a dorazil střelecký pokus obránce Alexe Petrovice. "U druhého gólu jsem měl štěstí, ale obecně jsem za dnešek rád, Rask je výtečný gólman," chválil Fina.

Brankář Bruins sice od dvaatřicetiletého útočníka inkasoval dvě branky, jeho další čtyři střely ale pokryl. A některé z nich měly gólové parametry. "Hattrick by byl super, ale jsem spíš rád za bod pro tým," vykládal novinářům s šedivou kšiltovkou Panthers na hlavě.

Pro Floridu je každý bod nutností, proti Bostonu obzvlášť. Divizní sok před vzájemnou bitvou ztrácel na Panthers jediný bod, díky výhře se tak obě mužstva v tabulce srovnala, ale domácí stále vedou. Díky jednomu utkání k dobru. Tady se tedy ukazuje důležitost Hudlerových tref.

"Jsem za něj rád, bylo vidět, jak je nadšený, že konečně mohl pomoci novému týmu," usmíval se trenér Gerard Gallant.

Domácí: 16:48. Barkov, 23:15. Hudler, 26:18. Jokinen, 55:17. Hudler

Hosté: 00:34. Bergeron, 07:00. Pastrňák, 12:22. Connolly, 17:25. Bergeron, 64:00. Stempniak

Domácí: Luongo (21. Montoya) – Ekblad, Kulikov, Gudbranson, Campbell, Petrovic, Kindl – Jágra, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Hudler, Bjugstad, Rau – Shaw, Howden, Thornton

Hosté: Rask (Gustavsson) – Miller, Chára, Seidenberg, Krug, McQuiad, Liles – Stempniak, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Beleskey – Hayes, Spooner, Eriksson – Connolly, Acciari, Ferraro

Témata:  sporthokejNHLFloridaBostonHudler