NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Boston - 25. dubna 2024   01:00

33:10' Knies (Marner, Edmundson) • 51:25' Bertuzzi (Rielly, Domi)
(0:0, 1:1, 1:3)
Stav série: (1:2)
Boston
Boston
37:37' Frederic  (Geekie, H. Lindholm) • 41:07' DeBrusk  (Marchand) • 51:53' Marchand  (Heinen) • 59:25' Marchand  (Pastrňák)
Toronto
Scotiabank Arena, Toronto
Boston
Swayman (Ullmark) – McAvoy, Lohrei, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, P. Wotherspoon – Pastrňák, Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand – Frederic, Geekie, Maroon – J. Boqvist, Beecher, J. van Riemsdyk.

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.
Statistika
Střely na bránu: 30 – 34 | Přesilová hra: 0/5 – 2/3 | Trestné minuty: 6 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Samsonov (TOR) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,91 %, odchytal 58:30
Jeremy Swayman (BOS) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,33 %, odchytal 59:17

Česká a slovenská stopa
David Pastrňák (BOS) – 0+1, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 20:03

Boston právě vstřelil branku!
Kapitán uzavírá dnešní zápas gólem do prázdné! BRAD MARCHAND vystřelil nejprve od červené čáry a trefil boční síť, poté si vybojoval puk a pravého mantinelu a s jistotou zavezl puk do prázdné brány. Asistence: Pastrňák
59:00'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:56'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
John Tavares – 2 min., držení.
58:56'
Boston vyhazuje z obranného pásma a trefuje tyčku prázdné brány.
58:14'
Toronto už hraje v šesti. Velmi chaotická situace nastala na brankovišti Bostonu po střele z mezikruží.
57:49'
Toronto už je skoro minutu v útočném pásmu, ale domácí brankář ještě stále není na střídačce.
56:28'
Nahození na branku, kam si sjížděl Auston Matthews, který se tam nakonec nedostal.
55:50'
Boston vyhazuje z obranného pásma a jde prostřídat.
55:07'
Matthew Knies prokličkoval mezi hráči a dostal se až za bránu hostujícího brankáře.
53:40'
Brad Marchand znovu zavezl puk do útočného pásma, následně přenechal puk svému spoluhráči a jel vystřídat.
51:53'
Tak to je odpověď! Neutekla ani minuta a z hostí se prosazuje BRAD MARCHAND, který poslal puk přímo do levého horního rohu. Asistence: Heinen
51:25'
Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto po velkém tlaku srovnává! Ke střele z levého kruhu se dostal Morgan Rielly, jeho střelu tečoval TYLER BERTUZZI do brusle svého protihráče, od kterého se puk odrazil přímo do brankové sítě. Asistence: Rielly, Domi
50:59'
Toronto se drží v útočném pásmu a snaží se protlačit na hostujícího brankáře.
48:40'
Timothy Liljegren rozehrává z vlastního pásma a dostal se až před hostujícího brankáře.
46:07'
46:01'
Brad Marchand vyhodil z obranného pásma a krojil tak poslední vteřiny z oslabení.
45:12'
Tyler Bertuzzi se snaží napravit své chyby v tomto zápase, tím je myšleno jeho vyloučení, za které Toronto inkasovalo zatím rozhodující gól.
44:07'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Mason Lohrei – 2 min., krosček.
43:47'
Auston Matthews zkusil nahodit na brankoviště, nenašel žádného dorážejícího spoluhráče.
41:07'
Boston využívá přesilovku a jde do vedení! David Pastrňák vybojoval puk u pravého mantinelu, po němž si kotouč přebral Brad Marchand, který vstřelil. Střela byla vyražena, dorážku si ale našel JAKE DEBRUSK a posílá tak puk za brankovou čáru. Asistence: Marchand
40:01'
40:00'
39:44'
Tyler Bertuzzi – 2 min., hrubost.
39:15'
David Pastrňák byl velmi blízko dalšímu gólu po střele z mezikruží.
39:00'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Charlie McAvoy – 2 min., hrubost.
37:37'
Boston dává první gól a vyrovnává stav utkání! Při velmi zajímavé situaci, kdy se všichni soustředili na souboj Marchanda s hráčem Toronta, se dostal do útoku naprosto osamocený TRENT FREDERIC, který po odrazu od betonu a následně levé tyče, dostal puk do brankové sítě. Asistence: Geekie, Lindholm
36:55'
Morgan Geekie zavezl puk do útočného pásma a nahrál na holi Brada Marchanda, který ale puk minul.
34:49'
Toronto bylo v další velké šanci, když se k dorážce dostal jeden z útočníků Leafs.
33:10'
Toronto otevírá skóre utkání! Rychlou akcí Mitchella Marnera v útočném pásmu se dostal k dorážce MATTHEW KNIES, který dostal skvělou přihrávku od prvního zmiňovaného. Asistence: Marner, Edmundson
33:00'
David Pastrňák poslal další střelu, kterou Ilja Samsonov znovu vyráží.
31:02'
Toronto se dostalo do přečíslení dva na jednoho, z této akce nakonec nic nevzniklo kvůli nepřesné přihrávce před bránou.
30:00'
Pastrňák zavezl puk přes modrou čáru, tam ale puk ztrácí a hra se znovu otáčí.
29:15'
29:10'
Tampa vystřelila pouze jednou za dvouminutovou přesilovku.
28:21'
Auston Matthews pálil osamocený na hostující bránu. I brankář Bostonu zatím bez jediné chybičky.
27:25'
Charlie Coyle se dostal ve vlastním oslabení k šanci ve střele na bránu. Ilja Samsonov vyjel z brány a dojel puk dříve než Coyle, čímž jeho akce skončila.
27:15'
David Pastrňák – 2 min., hákování.
26:59'
Brad Marchand vypálil z pravého kruhu, Ilja Samsonov vyrazil puk maskou.
25:17'
Domácí jsou velmi aktivní od minulého zápasu, zatím se jim ale nedaří založit nějakou delší kombinaci v útočném pásmu.
24:42'
Pavel Zacha nahazuje do útočného pásma, odkud následně rozehrává Ilja Samsonov zpoza brány.
23:53'
Brad Marchand vypálil na domácí bránu, hra je následně přerušena po hře vysokou holí.
22:41'
Icing Toronta.
22:07'
Boston vyhazuje z vlastního pásma a Toronto uklidňuje hru za vlastní bránou.
20:41'
Pavel Zacha se snažil dostat puk před domácí bránu, byl ale sražen k ledu.
20:01'
20:00'
19:00'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:57'
David Pastrňák vystřelil z levého kruhu, střela letěla mimo bránu.
17:46'
Tvrdý zákrok předvedli hráči Toronta na Pavla Zachu a Davida Pastrňáka, kteří velmi rychle odjeli na střídačku.
16:08'
Brad Marchand našel volného spoluhráče u brány, který ale nedokázal trefit jeho přihrávku.
15:45'
Souboj u zadního mantinelu za bránou Toronta vyhráli domácí, hra je ale brzy přerušena kvůli vyhození puku na střídačku.
15:00'
Toronto ztrácí puk ve vlastním pásmu a Boston jde dopředu.
12:37'
Boston byl při velké šanci při střele z pravého kruhu, Ilja Samsonov chytá.
11:47'
David Kämpf vybojoval puk ve vlastním pásmu a Toronto míří kupředu.
11:08'
10:30'
Morgan Rielly vyslal prudkou střelu z první, když pálil z mezikruží po přihrávce od levého mantinelu. Puk byl vyražen mimo bránu.
10:00'
Toronto má za sebou skoro už minutu přesilovky, ve které se k ničemu zatím nedostali.
09:08'
Pavel Zacha – 2 min., podrážení.
08:50'
Boston se znovu dostává před domácího brankáře, tam ale pouze odevzdávají puk Torontu.
07:57'
Morgan Geekie vyslal další střelu Bostonu, Ilja Samsonov zatím bezchybný.
06:58'
Toronto ztrácí puk ve vlastním pásmu a přebírá ho Pastrňák. Ten zavezl puk do útočného pásma a Boston může kombinovat.
05:20'
První obrovská šance Bostonu, při které se dostal Pavel Zacha do brejkové situace. Nedokázal ale zakončit.
04:21'
Mason Lohrei – 2 min., podrážení.
03:40'
Parker Wotherspoon dostal nepříjemně pukem a skončil na ledové ploše, hra je ihned přerušena. Po chvíli se Wotherspoon sám zvedá a odjíždí na střídačku.
02:40'
02:23'
Matthew Knies vypálil z mezikruží, jeho střelu zblokoval Kevin Shattenkirk.
02:00'
Kevin Shattenkirk vypálil z ostrého úhlu, puk neskončil v brankové síti.
01:02'
Jake DeBrusk nahodil od modré, puk si Ilja Samsonov chytil pod svoji lapačku.
00:40'
Simon Benoit – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
00:20'
První akci zápasu rozjíždí Boston, hru přerušuje nepovolený zákrok.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Ljubuškin, Rielly, McCabe, Benoit, Liljegren, Edmundson – Domi, Matthews, Bertuzzi – Marner, Tavares, Knies – W. Nylander, Holmberg, Järnkrok – Reaves, Kämpf, Dewar.
Trenér: Sheldon Keefe

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Lohrei, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, P. Wotherspoon – Pastrňák, Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand – Frederic, Geekie, Maroon – J. Boqvist, Beecher.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Francis Charron, Graham Skilliter, Kendrick Nicholson – Ryan Daisy, Devin Berg, Tyson Baker.
Preview zápasu

Druhý osmifinálový zápas byl plný zvratů. Nejprve se v desáté minutě prosadil Boston střelou Morgana Geekieho, radost Bruins ale netrvala dlouho, jelikož se hned po čtrnácti vteřinách prosadil Max Domi a srovnal tak skóre utkání. Boston si ale vedení vzal zpět, a to na úplném konci třetiny, když vstřelil branku David Pastrňák. V druhé třetině převzalo tempo zápasu Toronto. Dokonce se jim podařilo i vstřelit branku, která byla následně neuznána videorozhodčím, to ale nemuselo hosty nijak delší dobu mrzet, jelikož se za dvě minuty trefil John Tavares. To bylo z druhé třetiny vše. Třetí třetina byla plná faulů a vyloučení, což znamenalo spoustu přesilovek pro oba týmy. I přes tento fakt padl jediný gól, a to ve hře pět na pět, čímž Auston Matthews dostal Toronto poprvé v zápase do vedení. Díky zlepšenému výkonu dokázalo Toronto vyhrát na hostujícím ledě 2:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.