5. března 2017 • 21:51

Znojmo s Klagenfurtem počtvrté padlo a sezona mu ve čtvrtfinále končí

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Znojma na svou loňskou účast ve finále mezinárodní rakouské ligy EBEL nenavážou. Orli podlehli v prvním kole play off 0:4 na zápasy Klagenfurtu, jehož branku hájí český gólman Tomáš Duba.

NEdělní čtvrtý duel čtvrtfinálové série prohráli svěřenci trenéra Romana Šimíčka 2:3 v druhém prodloužení. Šestou sezonu Orlů v EBEL ukončil v 83. minutě Thomas Koch střelou pod horní tyčku branky Marka Schwarze.

Znojmo působí v soutěži od roku 2011. V této sezoně absolvoval bývalý český extraligový klub zřejmě nejproblematičtější základní část v EBEL a postup do play off si zajistil až v posledním kole. Čtvrtfinále bylo pro Orly konečnou ve všech ročnících kromě minulého, kdy došli až do finále, v němž nestačili v šesti zápasech na Salcburk.

Čtvrtfinále play off hokejové ligy EBEL - 4. zápasy:

Znojmo - Klagenfurt 2:3 v druhém prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Branky: 34. Špaček (Plíhal), 48. McMonagle (Yellow Horn) - 22. a 53. S. Geier, 83. Koch. Konečný stav série: 0:4.

Innsbruck - Vídeň 2:3, konečný stav série 0:4.

Štýrský Hradec - Salcburk 4:0, stav série 1:3.

Bolzano - Linec 5:3 v prodl., stav série 3:1.