+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. prosince 2015 • 20:47

Češi před Světovým pohárem vyzvou Rusko i mladíky Severní Ameriky

Autor:
Jakub Voráček, největší hvězda českého týmu pro domácí šampionát
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté odehrají před Světovým pohárem, který se uskuteční příští rok v září a říjnu v Torontu, tři přípravné zápasy. Nejprve se 8. září utkají v Petrohradu s Ruskem, o dva dny později nastoupí proti sborné v pražské O2 areně a 14. září se představí v Pittsburghu proti výběru Severní Ameriky, který budou tvořit talentovaní hráči do 23 let z Kanady a USA.Pražský zápas neoficiálně potvrdili zástupci Českého svazu ledního hokeje i ruské federace v září, oficiální program však zveřejnili organizátoři až dnes. Na jeho základě by se v české metropoli měl konat i úvodní přípravný kemp, který začne 4., nebo 5. září. Přesný termín zveřejní jednotlivé týmy později. Další část přípravy se uskuteční už v zámoří.

Světový pohár, jenž je nástupcem Kanadského poháru a konal se naposledy v roce 2004, se bude v Torontu hrát od 17. září a skončí nejpozději 1. října. Čeští reprezentanti se v základní skupině A utkají s týmy Kanady, Spojených států amerických a výběrem Evropy. Ve skupině B budou hrát Finsko, Rusko, Švédsko a výběr severoamerických hráčů do 23 let.

Dvě nejlepší mužstva z každé skupiny postoupí do semifinále, kde se střetnou křížem vítězové a druhé týmy z obou skupin. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Program přípravných zápasů před Světovým pohárem v roce 2016:
Čtvrtek 8. září:
Rusko - ČR
(Petrohrad - čas bude upřesněn),

18:00 Finsko - Švédsko (Helsinky).

Pátek 9. září:

02:00 Tým Severní Ameriky - Evropa (Québec).

Sobota 10. září:

01:00 USA - Kanada (Columbus),

16:30 ČR - Rusko (Praha - O2 arena),

18:00 Švédsko - Finsko (Göteborg).

Neděle 11. září:

01:00 Kanada - USA (Ottawa),

24:00 Tým Severní Ameriky - Tým Evropy (Montreal).

Středa 14. září:

01:00 USA - Finsko (Washington),

21:30 Tým Severní Ameriky - ČR (Pittsburgh).

Čtvrtek 15. září:

01:00 Tým Evropy - Švédsko (Washington),

01:30 Rusko - Kanada (Pittsburgh).

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze