14. března 2010 • 20:09

Mladá Boleslav porazila Vary a už není poslední

Radost hokejistů Mladé Boleslavi.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve 3. kole skupiny o udržení v extralize Karlovy Vary těsně 2:1. Středočechům zajistili tři body svými trefami Michal Sup a Lukáš Pabiška, za hosty již pouze snižoval Štěpán Hřebejk.

Díky dnešní výhře a zároveň porážce Kladna v Brně se Mladoboleslavští opět vrátili na předposlední příčku, Kladno je o dva body za nimi.

V úvodní třetině čekali diváci v Metrostav Aréně na branku marně. Obě mužstva hrála ze zajištěných obran a na jejich hře bylo znát, že především nechtějí udělat chybu a inkasovat.

Gólmani na obou stranách se přesto několikrát ukázali, ale jak Mensator na straně Karlových Varů, tak domácí strážce branky Schwarz žádný z kotoučů mířících mezi tři tyče za svá záda projít nenechali. Domácí mužstvo mělo o několik šancí více i díky tomu, že hrálo během první třetiny dvakrát v početní výhodě.

Prostřední část zápasu nejprve přinesla stejný scénář jako ta úvodní. S postupem času ale začínaly přebírat aktivitu Karlovy Vary. Především jejich první Skuhravého formace několikrát zle zatopila před gólmanem Schwarzem, který se ale překonával a někdy i akrobatickými zákroky držel na kontě hostů nulu.

Skóre tak nakonec otevřel domácí tým, který v 37. minutě využil svou čtvrtou přesilovou hru. Od modré čáry vypálil obránce Jindra a za záda gólmana Mensatora jeho střelu tečoval Sup. Za nejtěsnějšího vedení šli do šaten hráči Mladé Boleslavi.

Závěrečná třetina nejprve přinesla vyrovnaný boj s řadou nepřesností, když oběma mužstvům dělala problém především rozehrávka. Středočeši ale nakonec dokázali zvýšit své vedení, když proměnili svou další přesilovou hru. Z levého kruhu se přesnou střelou do horního rohu prosadil Pabiška. Hosté nesložili zbraně a dokázali ještě zápas zdramatizovat, když ze skrumáže dorazil kotouč za Schwarzova záda Hřebejk.

Hosté měli ještě v závěru možnost téměř čtyřminutové nepřetržité přesilové hry, ale domácí tým obětavě bránil a nedovolil soupeři úspěšně zakončit. Hosté se ani nedostali k pořádné hře bez gólmana. Boleslav se tak radovala z prvního tříbodového zisku ve fázi play out a ukončila sérii sedmi porážek za sebou.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)