Fakt to nebyl gól? Němec do prázdné trefil jen tyč, Kometa padla

Autor: tej
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Mohl vyrovnat na 1:1, ale proti byla branková konstrukce. Vojtěch Němec v utkání mezi brněnskou Kometou a Mladou Boleslaví netrefil odkrytou bránu a poslal kotouč pouze do tyčky. Kometa nakonec prohrála 2:3, když dokázala snížit na rozdíl jediné branky až v závěru utkání.

Hosté: 27:48. Látal, 41:07. Robar, 41:45. Látal

Domácí: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos

Hosté: Růžička (Rittich) – Stříteský, Vidmar, M. Hruška, Kučný, Robar, Trška, R. Čermák – Mikulík, Pabiška, Klimenta – Jarůšek, Výborný (C), Lenc – Látal, Musil, Pacovský – Rys, Vrbata, Kubica. Trenér: František Výborný

Vladimír Baluška, Robert Müllner – Vít Komárek, Jiří Ondráček

Hala Rondo, Brno

7056 diváků

Tahle tyčka hodně zamrzí. Ve 24. kole hokejové Tipsport extraligy se podařilo spálit tutovku brněnskému útočníku Vojtěchu Němcovi. Ten před koncem druhé třetiny nastřelil tyčku a k vyrovnání na 1:1 ho dělilo jen několik málo centimetrů. "Přežili jsme dvakrát přesilovku soupeře pět na tři, což v součtu trvalo celé dvě minuty. Asi rozhodla Němcova šance v závěru druhé třetiny, kdy trefil tyčku," zhodnotil utkání asistent trenéra Karel Beran.

"Po první naší brance jsme v poslední třetině zvýšili tlak, ale už bylo na zvrat pozdě. Musím konstatovat, že nás soupeř přehrál a my se jen obtížně prosazovali," přiznal na pozápasové tiskové konferenci Beran. Těžko říct, zda by utkání vypadalo jinak, kdyby Němec svou šanci proměnil.

SESTŘIH: 24. kolo extraligy, Brno - Mladá Boleslav 2:3