11. září 2015 • 04:15

Souboj bouřliváků na úvod! TOP prohřešky Hollwega a Dudy

Autor:
Na úvod nového ročníku extraligy se utká Hollweg s Dudou

Nový ročník extraligy dnes začně pěkně zostra! Jeden z úvodních zápasů 1. kola totiž nabídne západočeské derby, ve kterém se proti sobě postaví dva vyhlášení raubíři. Ryan Hollweg na straně domácí Plzně, Radek Duda v dresu karlovarské Energie. Čím se oba bouřliváci proslavili? Podívejte se na jejich největší extraligové prohřešky v poslední době.1. Hollweg vs Hlinka

Nesváry mezi plzeňským útočníkem Hollwegem a sparťanem Jaroslavem Hlinkou začaly v prvním kole loňské sezony. Tam se nejdřív oba počastovali tvrdými hity, Hollweg pak vzteky vrazil svému soku pěstí a v utkání dohrál. V následujícím zápase využil hned první příležitosti a Hlinku opět sejmul. Sparťanského útočníka vyhledal i v dalším vzájemném utkání a ostře si na něj znovu vyšlápl.

Hollweg ulétl už v prvním kole: Dal pěstí Hlinkovi a zbil Réwaye

Hollweg ulovil Hlinku i Buchteleho. Hity mstil staré křivdy

Hollweg nezapomíná, Hlinku sestřelil dvakrát

2. Hollwegův rekordní trest

Deset zápasů stop. Přesně takový trest vyfasoval za to, že na začátku loňské sezony nevybíravě sejmul kolenem slávistu Tomáše Vlasáka. Disciplinární komise mu nakonec dovolila nastoupit už po sedmi zápasech.

Hollweg sejmul Vlasáka kolenem, Poletína srazil vzduch letící pěsti

3. Drsný atak na Michala Hlinku

Třízápasový distanc si musel plzeňský raubíř odsedět už v říjnu 2013. Ve 23. minutě utkání s Vítkovicemi tvrdě sestřelil u mantinelu Michala Hlinku, který zůstal bezvládně ležet na ledě. Od rozhodčích okamžitě vyfasoval trest do konce utkání, od disciplinární komise pak inkasoval další stopku na tři zápasy.

Ryan Hollweg dostal za faul na Michala Hlinku třízápasový distanc

4. Duda tvrdě sejmul Holce

V listopadu roku 2013 odnesl řádění tehdy ještě plzeňského útočníka Radka Dudy Miroslav Holec. Duda v 10. minutě ve výskoku do Holce narazil u mantinelu, ten se zakrvácený a otřesený zvedal z ledu těžce. Plzeňský útočník pak dostal pětizápasový distanc.

Radek Duda narazil do Holce, dostal za to pět zápasů stop

5. Hloupý faul na Klhůfka

Hodně nesmyslný faul předvedl vloni Duda tři vteřiny před koncem utkání se Slavií. Tam naprosto zbytečně srazil Pavla Klhůfka k zemi. Dostal za to trest do konce utkání, od disciplinární kopise pak vyfasoval další trest na pět zápasů.

Nebezpečná dudovina! Kapitán Varů krosčekoval Klhůfka těsně před koncem

Velký průvodce EXTRALIGOU. Už v pátek ve Sport Magazínu

Extraliga na iSport.cz: Sestřihy ze zápasů, nej góly, parádní akce