Výtisk zastoupil v brance Bartošáka! Je náš třetí brankář, chválí spoluhráči

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Vítkovický obránce Jan Výtisk v 19. kole Tipsport extraligy s Chomutovem (4:2) znovu ukázal, že zelenou helmu pro lídra defenzivních statistik Radegast index nosí oprávněně. Už 390 dní v kuse. Měl ji celou minulou sezonu a v letošní ji také ještě nikomu nepustil. Proti Chomutovu zablokoval pět ostrých střel, rozdal čtyři ostré hity. A ve 22. minutě chytil obětavým skokem do střely za stavu 2:1 pro Vítkovice jasný gól. Tam se lámal zápas.

„To je jako ve fotbale,“ usmíval se vítkovický útočník Jakub Lev. „Každý tým má tři gólmany, ale do zápasu může obléct jenom dva. A Honza je náš třetí gólman!“

Situace přišla ve 22. minutě. Chvíli poté, co šly Vítkovice díky přesilovkové trefě Jakuba Lva do vedení 2:1. Čárový rozhodčí nechtěně zastavil vítkovické vyhození z obranné třetiny, Chomutovští se rázem dostali do přečíslení. A Lauko už střílel do prázdné brány. Jenže mu do střely pohotově skočil Výtisk .

„On je schopný do těch střel skákat i po hlavě, velmi obětavý hráč, proto je velmi ceněný,“ uznal chomutovský obránce Juraj Valach . „Možná to ale bylo i naše nedůrazné zakončení. Nebo se to dalo řešit přihrávkou ještě do druhé vlny, protože jako obránci už jsme přicházeli... Měli bychom víc času, nebo by byl Honza od nás dál.“

Vítkovice - Chomutov: Výtisk si zahrál na brankáře! Zabránil jasnému gólu

Valach uznává, že na úspěšné blokování musí být kromě odvahy a obětavosti potřeba i talent. „Někdy je to o štěstí, puk projde pod nohama, ale on (Výtisk) to dělá dobře. Puky jej trefují. Tady se lámal zápas, tohle všechno jsou naše chyby, tohle musí být gól!“

Výtisk opět ukázal, jak moc je pro Vítkovice cenný. Proti Chomutovu, který byl v první třetině výrazně lepší a dost šancí měl i v poslední části, odehrál většinu oslabení, odvedl hromadu práce. Zelenou v sezoně helmu nepustil ani poté, co dostal pukem do obličeje, Duel s Olomoucí dohrával se sedmi stehy, s gázou v nose. Druhý den si nechal na helmu namontovat ochrannou mřížku a byl znovu připravený.

Chomutovský Pirát Jakub Sklenář se raduje z gólu

Domácí: 14:50. D. Květoň, 21:19. Lev, 26:03. Š. Stránský, 31:14. Kurovský

Hosté: 18:06. Sklenář, 51:08. J. Havel

Domácí: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A), Puzič – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz (C) – Š. Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, T. Jáchym, Kurovský.

Hosté: J. Laco (32. Š. Lukeš) – Flemming, Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Dlapa, L. Chalupa – Vondrka (C), Skokan, Tomica (A) – V. Tomeček, Huml (A), Poletín – Lauko, Sklenář, Koblasa – J. Havel, Chlouba, Šťovíček.