16. září 2007 • 00:00

Kladno - Zlín 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Kladna prohráli v utkání 2. kola O2 extraligy se Zlínem 1:4 po třetinách 0:0, 1:1 a 0:3.

Hokejisté Kladna prohráli v utkání 2. kola O2 extraligy se Zlínem 1:4 po třetinách 0:0, 1:1 a 0:3. Výsledek: Geus Okna Kladno - RI Okna Zlín 1:4 (0:0, 1:1, 0:3) Branky a nahrávky: 27. Gardoň (Tenkrát) - 31. R. Pšurný (Kubiš), 48. Rachůnek (Okál), 50. Zubíček (Okál), 54. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Turčan - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 8:5, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3502. Sestavy: Kladno: Orct - Ševc, Schnabel, Šmach, M. Štěpánek, L. Procházka, Nádašdi - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Tenkrát - Horna, Kalla, Kuchler - Rudovský, Kazatel, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík. Zlín: Murín - Vosátko, Galvas, Nosek, Ďurák, Zubíček, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - R. Pšurný, Balán, Kubiš - Piluša, Mokrejš, F. Čech. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Hokejisté Zlína vyhráli v Kladně Hokejisté Kladna nenavázali na páteční výhru po nájezdech v Třinci a v dnešním 2. kole extraligy podlehli doma Zlínu 1:4. Naopak hráči hostujícího celku RI Okna mají na kontě plný počet bodů, protože zvítězili i v úvodním kole nad Spartou. Domácí tým Geus Okna se sice ujal vedení v 27. minutě díky brance Radka Gardoně, ale v druhém dějství vyrovnal Roman Pšurný a v závěrečné třetině se trefili ještě Ivan Rachůnek, Pavel Zubíček a Jaroslav Balaštík. Úvodní část hry se odbývala převážně ve střední třetině. Obrana obou mužstev pracovala na jedničku a útočníci se jen velmi složitě probojovali před branku soupeře. Do konce i při početní výhodě. Oba týmy hrály jednu přesilovku a kladenský Orct ani zlínský Murín nemuseli prakticky zasahovat. Začátek druhé části hry přinesl při přesilovce domácích závar před brankou Moravanů, ale žádná dorážka nepronikla za brankovou čáru. Vzápětí se hostující Balán pěkně uvolnil od zadního mantinelu, dostal se až před Orcta, ale bekhendem neskóroval. Ve 27. minutě se kladenské publikum dočkalo prvního gólu letošní sezony. Gardoň pronikl do útočného pásma a střelou pod horní tyč poslal svůj tým do vedení. Zlín inkasovaný gól zdravě nabudil a postupně získával herní převahu. Přesně v polovině zápasu se Kubiš elegantní otočkou uvolnil, jeho pokus kladenský gólman vyrazil, ale na dorážku Romana Pšurného byl krátký. Od té chvíle udávali tempo hosté. Domácí se drželi až do 48. minuty, kdy Okál z rohu hřiště našel volného Rachůnka a ten poslal hosty do vedení. O vítězi bylo definitivně rozhodnuto o dvě minuty později, kdy byl vyloučen Martin Procházka a Zubíček bombou od modré čáry poslal puk potřetí za zády kladenského brankáře. Poté ještě kladenský kapitán Patera dostal čtyřminutový trest a následně ještě osobní desetiminutový, což hosté potrestali druhou využitou přesilovou hrou. Tentokrát skóroval kanonýr Balaštík. Hlasy trenérů po utkání: Zdeněk Müller (Kladno): "Velice těžko jsme se dostávali před soupeřovu branku a navíc nám nešla ani naše největší zbraň - přesilové hry. V poslední třetině nás hosté přehráli a zcela zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce." Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Snažili jsme se na Kladně hrát náš celoplošný hokej, čímž jsme se postupem doby začali prosazovat, ale teprve v závěrečné třetině jsme v náporu dokázali vstřelit góly. Nakonec snad až příliš hladce jsme zvítězili."