17. září 2007 • 00:00

2. kolo O2 extraligy

1:4 (0:0, 1:1, 0:3) STATISTIKA Branky a nahrávky: 27. Gardoň (Tenkrát) - 31. R. Pšurný (Kubiš), 48. Rachůnek (Okál), 50. Zubíček (Okál), 54. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Turčan - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 8:5, navíc Patera (Kladno) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3502. Zásahy gólmanů: Orct 28 (87,5 %) - Murín 20 (95,2 %). Známka pro hlavního rozhodčího: 3 JAK ŠLY MINUTY 24. V přesilovce střílí od modré Švec a kladenští útočníci se ještě snaží dorážet, puk ale míří pouze napříč brankovištěm. 27. Zlínští přicházejí o puk ve středním pásmu. Tenkrát okamžitě obrací a posouvá na Gardoně. Jeho pokus z dálky plachtí nad Murínovou lapačkou - 1:0. 31. Před Orctem stojí nekrytý Kubiš. Kladenský brankář vystihne jeho teč i následný pokus, na dorážku rozjetého Pšurného už ale nestačí - 1:1. 42. Tenkrát se snaží obelstít Murína, ale zlínský gólman jeho fígl po objetí branky vystihne. 43. Domácí mají šanci udeřit v oslabení, kdy ujíždí Bělohlavem s M. Procházkou. Druhý jmenovaný však nedokáže svůj bekhend usměrnit. 48. Okál vyjíždí zpoza branky a nachází před Orctem nepokrytého Rachůnka. Ten míří bez přípravy přesně mezi betony - 1:2. 50. Po patnácti vteřinách využívají zlínští přesilovku. Zubíčkovo nahození od modré čáry Orct nevidí a kotouč mu projde až za záda - 1:3. 54. Tradiční zlínská akce. V početní výhodě posílá puk na branku Leška, clonící Balaštík neomylně tečuje do sítě - 1:4. 57. Tenkrát má ještě možnost zápas zdramatizovat, ale netrefí odkrytou zlínskou branku. OČIMA TRENÉRŮ ZDENĚK MÜLLER: "Velice těžko jsme se dostávali před soupeřovu branku a navíc nám nešla ani naše největší zbraň, což jsou přesilové hry. V poslední třetině nás hosté přehráli a zcela zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce." JAROSLAV STUCHLÍK: "Snažili jsme se na Kladně hrát náš celoplošný hokej, čímž jsme se postupem doby začali prosazovat, ale teprve v závěrečné třetině jsme v náporu dokázali vstřelit góly. Nakonec jsme zvítězili snad až příliš hladce." VERDIKT DENÍKU Sport Kladno **** Zlín ******* KLADNO Orct Ševc, Schnabel Šmach, Štěpánek L. Procházka, Nádašdi Bělohlav, Patera, M. Procházka Čurilla, Gardoň, Tenkrát Horna, Kalla, Kuchler Rudovský, Kazatel, Diviš ZLÍN Murín Vosátko, Galvas Nosek, Ďurák Zubíček, Lučka Balaštík, Leška, Záhorovský Okál, M. Čech, Rachůnek R. Pšurný, Balán, Kubiš Piluša, Mokrejš, F. Čech NEJLEPŠÍ HRÁČI: Tenkrát - Okál, Murín