Vítězný vstup do MS. Čeští in-line hokejisté zdolali Švédy 3:2

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Čeští inline hokejisté vstoupili do mistrovství světa IIHF v Bratislavě vítězstvím nad obhájci bronzu Švédy 3:2. O vítězství týmu trenéra Luďka Brože rozhodl v 41. minutě Jiří Černoch. Další zápas v základní skupině B Češi odehrají v pondělí od 20:00 s Finskem.

Češi se dostali do vedení ve 14. minutě, kdy se trefil Jakub Petružálek . Ještě ve druhé třetině otočili skóre Jesper Kokkonen s Linusem Svedlundem, ale Brožův výběr strhl vítězství na svou stranu.

Ve 32. minutě vyrovnal Mikuláš Zbořil. Na konci třetí dvanáctiminutovky sice neproměnil Petr Kafka trestné střílení, ale o vítěznou branku se pak v závěrečné čtvrtině postaral Černoch.

Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Bratislavě:

Skupina B:

ČR - Švédsko 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Petružálek, 32. Zbořil, 41. Černoch - 16. Kokkonen, 24. Svedlund.

Finsko - Německo 5:2 (0:0, 1:1, 3:0, 1:1).

Skupina A:

Kanada - Chorvatsko 6:1 (3:0, 1:0, 0:1, 2:0), Slovensko - USA 1:8 (0:1, 0:4, 1:2, 0:1).