26. dubna 2015 • 20:16

Basketbalistky USK znovu jasně přehrály ve finále Hradec Králové

0
Basketbalistky ZVVZ USK Praha dělí jediná výhra od obhajoby českého titulu. Po úvodní domácí výhře 94:52 dnes čerstvé šampionky Evropské ligy znovu jasně deklasovaly Hradec Králové na jeho hřišti 87:40. Zisk pátého titulu za sebou tak mohou slavit už v úterý doma v hale Královka. Třetí finálový zápas začne v 18:00.

Východočešky dokázaly s favoritkami držet krok jen v úvodních pěti minutách, po kterých byl stav 8:10. Jenže pak Pražanky zapnuly na vyšší rychlostní stupeň, do konce poločasu soupeře přehrály 42:6 a získaly náskok 38 bodů, který po změně stran ještě navýšily.

Hradec dokonce na pomezí druhé a třetí čtvrtiny deset minut nedal ani bod a USK během toho stihl šňůru 28:0. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 16 body Sonja Petrovičová, která proměnila všech sedm střeleckých pokusů. O bod méně přidala Alena Hanušová.