1. října 2016 • 23:05

Hlasy po utkání fotbalové ligy Slavia - Karviná

0
Hlasy po utkání 9. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - MFK Karviná (1:0):

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Musím vyzdvihnout výkon soupeře. Vedl si velice dobře takticky, fotbalově a těžko jsme se do nich dostávali, hlavně v prvním poločase. Bylo těžké po derby to potvrdit. Kluci se mi zdáli nervózní, bylo tam míň pohybu, jako by bylo cítit, že je to třetí utkání v týdnu. Měli jsme velké hřiště, vypadlé balony získávala Karviná a to nás stálo spoustu sil. V předfinální a finální fázi jsme chybovali, nebylo to ono. Cením si toho, že jsme šli za třemi body. Nakonec se nám to podařilo. Když máme potvrzovat roli favorita, je to ještě takové syrové. Ale kluci opět potvrdili, že charakter tady je. Jsem rád, že se k tomu Muris takhle staví. Takhle by měl vypadat střídající hráč. Přijde, je ho plné hřiště a nakonec rozhodne."

Jozef Weber (trenér Karviné): "Dnes jsme nebyli daleko od dobrého výsledku. V první půli jsme podali velice slušný výkon, v defenzivě skoro bezchybný. V ofenzivě jsme mohli některé situace vyřešit lépe. Ale myslím, že jsme byli daleko nebezpečnější než v Plzni. Ve druhé půli nás domácí vinou stavu 0:0 trochu přitlačili a poslali tam Murise. Chvílemi to vypadalo vyrovnaně a právě ve chvíli, kdy jsme drželi balon před vápnem, jsme se nechali dvakrát vybrejkovat. Z jedné takové situace jsme dostali branku. Neměli jsme nechat Šventa nacentrovat. Muris má fazónu. První šanci mu chytil Laštůvka, a když už to vypadalo, že to odvrátíme, Muris se dobře zorientoval. Vítězství Slavie je asi zasloužené, ale náš výkon byl slušný. Škoda, že se nám v závěru nepodařilo vyrovnat. Bod by nebyl úplně nespravedlivý, ale pokud chcete na Slavii uspět, s nulou je to složité."