20. října 2017 • 18:53

Jachtař Kulík vyhrál posedmé Českou námořní rallye v Chorvatsku

0
Posádka Martina Kulíka z Prahy obhájila prvenství v České námořní rallye na identických jachtách v kategoriích First 35 a Elan 350, která byla současně českým mistrovstvím. Na druhém místě skončila loď kapitána Jana Hiršala a třetí místo obsadil letošní mistr Evropy v jachtařské třídě RS700 Milan Hájek. Padesátiletý Kulík vyhrál tuto rallye, která se pravidelně jezdí od roku 1997, už posedmé.

Šestidenní soutěž provázely špatné povětrnostní podmínky. Kvůli nim se podařilo odjet pouze šest z původně plánovaných jedenácti rozjížděk. Zpočátku si skvěle vedl Hájkův tým Tři sestry. Tomu ale nevyšly čtvrteční rozjížďky a klesl na třetí místo. Dnes se už se žádná rozjížďka kvůli špatnému počasí neuskutečnila.

"Nad požadované minimum vítr zesílil v úvodních dnech jen třikrát. Ve zbytku týdne panovalo téměř absolutní bezvětří," řekl ČTK hlavní organizátor Tomáš Stejskal z TPS centra Brno.