+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. září 2016 • 11:47

Šest sekund od rekordu! Etiopan Bekele vyhrál Berlínský maraton

Autor: ,
Etiopan Kenenisa Bekele vyhrál Berlínský maraton
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Etiopan Kenenisa Bekele vyhrál Berlínský maraton ve druhém nejrychlejším čase historie 2:03:03. Trojnásobný olympijský vítěz z dráhy zaostal za dva roky starým světovým rekordem Dennise Kimetta z tradičně rychlé berlínské trati o šest sekund. Mezi ženami zvítězila jeho krajanka Aberu Kebedeová v čase 2:20:45.Čtyřiatřicetiletý Bekele, světový rekordman na pět a deset kilometrů, porazil po nástupu v závěrečných dvou kilometrech dalšího z favoritů Wilsona Kipsanga. Bývalý keňský držitel světového rekordu na maratonské trati zaostal za aktuálním maximem 2:02:57 o 16 sekund. Třetí skončil další Keňan Evans Chebet.

"Můj čas je fantastický, ale jsem i trošku zklamaný, že to tak úplně nestačilo," řekl Bekele po svém dosud největším úspěchu na maratonské trati. V cíli mu jako první pogratuloval Kipsang, jenž stejně jako Bekele nestartoval v olympijském maratonském závodu v Riu. "Já jsem velice spokojený se svým osobním rekordem," řekl.

Sedmadvacetiletá Kebedeová vyhrála Berlínský maraton potřetí v kariéře po triumfech v letech 2010 a 2012. Nadvládu etiopských žen podtrhly Birhane Dibabaová a Ruti Agaová, které doběhly na dalších pódiových umístěních.

Rovinatý profil Berlínského maratonu rychlým časům nahrává. Světový rekord padl na zdejší 42.195 km dlouhé trati už desetkrát, sedmkrát se o zápis do historických tabulek postarali muži, třikrát tu rekord zaběhly žen. Letošního 43. ročníku se zúčastnilo více než 41.000 běžců ze 125 zemí.

Témata:  sport, atletika, bekele, maraton
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze