19. října 2014 • 18:54

Nymburk přestřílel Saratov 96:86 a má ve VTB lize druhou výhru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Nymburku si ve VTB lize připsali druhou výhru. Po úvodních třech prohrách nejprve zdolali Astanu a dnes doma přehráli i nováčka soutěže Saratov 96:86, když předvedli zejména velmi dobrý výkon v útoku.

Nymburk v pátek v ligovém utkání ve Svitavách šetřil klíčové opory a chvíli trvalo, než se dnes dostaly do tempa. V obraně je pak trápil Američan Peterson, který jen do poločasu nastřílel 20 bodů. Především jeho zásluhou se Saratov držel v mírném vedení.

Ve druhé části však čeští reprezentanti Welsch s Bendou společně s Rančíkem táhli nymburskou šňůru 10:0, po níž se čeští mistři ujali vedení 39:34 a získali převahu, kterou ve druhé půli zúročili. Navíc se jim povedlo zastavit Petersona a po šňůře 18:2 získali čtyři minuty před koncem náskok až 19 bodů.

Především Benda potvrdil velmi dobrou formu z posledních zápasů a s 23 body byl nejlepším střelcem Nymburku, přičemž minul jedinou střelu z pole. Dalších 20 bodů a pět asistencí přidal Washington a Welsch měl bilanci osm bodů, doskoků i asistencí.

Basketball Nymburk - Saratov 96:86 (19:23, 49:47, 74:69)

Nejvíce bodů: Benda 23, Washington 20, Simmons 14, Rančík 10, Welsch 8 - Peterson 28, Klimenko 12, Fortson a Chappell po 11. Fauly: 24:23. Trestné hody: 22/19 - 17/10. Trojky: 7:8. Doskoky: 30:37.