5. května 2016 • 07:59

Trojková smršť! Cleveland 25 trefami zdemoloval Atlantu a vede 2:0

Mo Williams střílí jednu z 25 trojek Clevelandu v duelu play off NBA proti Atlantě
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru

Basketbalisté Clevelandu rozdrtili ve druhém semifinále Východní konference Atlantu 123:98 a v sérii vedou 2:0. Cavaliers soupeře přestříleli především z velké vzdálenosti, s bilancí 25 úspěšných tříbodových pokusů stanovili nový rekord NBA. Více jich žádný klub v zápase základní části ani v play off neproměnil.

Tým loňských finalistů, který Atlantu porazil v devíti vzájemných zápasech ve vyřazovacích bojích za sebou, kráčel za vítězstvím suverénně. V prvním poločase se domácí trefili z dálky osmnáctkrát a do přestávky vedli 74:38.

"Když se takhle trefují z dálky, nevím, jestli je vůbec někdo může porazit. Doufali jsme, že jim to tam jednou musí přestat padat, ale nepřestalo," povzdechl si Kyle Korver.

V polovině třetí čtvrtiny překonali Cavaliers dosavadní rekord play off 21 trojek stanovený před necelými dvěma týdny Golden State a poslední čtvrtinu strávili vytvářením volných trojek pro překonání celkového rekordu, který držely s 23 trojkami Orlando (2009) a Houston (2013).

Lídr domácích LeBron James přispěl k vítězství 27 body, čtyřikrát se trefil zpoza oblouku. Dokonce sedmi trojkami se blýskl J.R. Smith, autor 23 bodů. Alespoň jednou z dálky uspělo deset hráčů Clevelandu. Nejlepším střelcem trápících se hostů byl s 16 body Paul Millsap, 14 bodů přidal Jeff Teague.

"Dnes to byl pro nás mimořádný večer. V lize bylo a je tolik skvělých týmů s tolika střelci, a přesto jsme to my, kdo drží rekord v trojkách. Skvělý pocit," řekl James.