12. července 2015 • 19:48

Proč jsme v etapě skončili poslední? Jeli jsme na 75%, přiznal jezdec

Autor:
Orica už přišla o tři cyklisty
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Den před prvním volným dnem čekala jezdce na Tour de France týmová časovka. Fanoušky nemile překvapila stáj Orica GreenEdge, která se překvapivě umístila na posledním místě. "Dnes jsme měli jednoduchý den, cílem bylo jet jen na 75%, abychom byli na horské etapy dostatečně odpočatí," přiznal jezdec Simon Yates. "Museli jsme se této příležitosti chopit za pačesy a brát tu etapu s nadhledem.""Nikdy dříve jsem závod nevypustil, ale dnes se to prostě udělat muselo," přitakal svému kolegovi Svein Tuft. "Nemohli jsme v časovce soupeřit s týmy jako BMC a Sky, kteří začínali s devíti jezdci," vysvětlil Adam Yates.

Jejich únava je pochopitelná. Orica přišla během osmi etap o tři cyklisty a musí si nyní vystačit jen se šesti. 

Jezdci dojeli do cíle za 37 minut a 13 sekund, na vedoucí BMC ztratili 4 minuty a 58 vteřin. Stáj se netají tím, že volný den vítá s otevřenou náručí. "Zítra je zasloužený den odpočinku, pak se přesuneme do druhé fáze Tour, tam se ukáží zase jiní jezdci," přiznal sportovní ředitel Oricy Matt White.

V pondělí čeká peloton volný den. Dalším programem naváže nejslavnější cyklistický závod v úterý, kdy je v plánu první horská etapa v Pyrenejích z Tarbes do La Pierre Saint Martin (167 km).