+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. srpna 2009 • 16:36

Astarloza popírá užití dopingu

Autor:
Budoucí vítěz 16. etapy Tour de France Mikel Astarloza se řítí z kopce do cíle, za ním Andy Schleck
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Španěl Mikel Astarloza, který měl podle Mezinárodní cyklistické unie (UCI) osm dní před startem Tour de France pozitivní test na krevní doping EPO, dnes užití jakékoli zakázané látky popřel.



Jedenáctý jezdec konečného pořadí letošní Tour je dočasně suspendován a čeká na výsledek analýzy vzorku B.

"Nevzal jsem si nic nelegálního. Doping je dnes šílenstvím a sportovní sebevraždou. Udělám cokoli bude potřeba, abych zjistil, odkud se onen domnělý pozitivní test vzal," prohlásil na tiskové konferenci v Madridu jezdec týmu Euskaltel Euskadi.

Devětadvacetiletý Španěl zároveň zpochybnil madridskou laboratoř, která vzorek jeho moči zkoumala. "Existují důvody, proč pochybovat o jejich důvěryhodnosti," řekl vítěz 16. etapy letošní Tour de France.

Astarlozova stáj už dříve uvedla, že cyklistu považuje za nevinného. "Vnitrotýmový testovací systém neukázal žádné anomálie. Dokud to nebude oficiálně potvrzené, má naši plnou podporu," uvedl šéf stáje Igor González de Galdeano.

Pokud by podezření z užívání krevního dopingu EPO potvrdila i analýza vzorku B, hrozí Astarlozovi dvouletý zákaz činnosti.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 







Klasická verze
Mobilní verze