10. dubna 2016 • 18:00

Hejma z Eagles září. V extralize předvedl grandslam i homerun

Autor:
Tahoun Eagles Praha Matěj Hejma má na startu baseballové extraligy skvělou formu. Na kontě má už čtyři homeruny.
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tahoun Eagles Praha má ojedinělou formu. Matěj Hejma ve čtyřech utkáních domácí baseballové extraligy zaznamenal čtyři homeruny. V tom sobotním si ještě připsal grandslam, tedy homerun při plně obsazených metách. „Myslím, že mi prospěla zkušenost z Mexika, kdy na mě házeli profíci z MLB,“ říká 25letý pálkař krčského týmu Eagles Praha.Během druhého hracího víkendu extraligy došlo mezi Eagles Praha a Hrochy Brno k netradiční přestřelce, když utkání skončilo 23:13 pro domácí. Sedmi body se blýskl právě Matěj Hejma, když předvedl grandslam i homerun. „Utkání bylo naprosto ojedinělé, pálkaři obou týmů se intenzivně prosazovali. Na baseball je výsledek hodně divoký, spíše připomíná házenou,“ dodal Hejma.

V prvním sobotním utkání přitom Eagles Praha podlehli Hrochům Brno 4:5. V páté směně druhého zápasu už prohrávali 5:10, poté se baseballisté z Krče rozstříleli a v závěrečné sedmé směně předvedli dvanáct bodů.

„Věděli jsme, že budeme muset vytvářet na soupeře tlak pálkařsky. Měl jsem plán, soustředil jsem se na technické nadhozy a homeruny se povedly,“ tvrdil Hejma, který zaznamenal skvělý vstup do sezony, na kontě má už čtyři homeruny.

Hejmovi, který byl tři roky v nižších amerických soutěžích, prospěla zkušenost z Mexika. Tam v minulém měsíci sváděla česká reprezentace v rámci kvalifikace na World Baseball Classic boj s profesionály z MLB. Na Hejmu házeli hráči nadhozy o rychlosti 160 km/h. Přesto dal proti Mexiku homerun.

„To mě hodně posílilo a dodalo sebevědomí. V české extralize jsou rovněž kvalitní nadhazovači, vysílají zrádné technické nadhozy. Chci dát tolik homerunů, aby to dopomohlo Eagles k titulu,“ dodal Hejma, na kterého čekají v pátek Draci Brno.

Dařilo se obhájcům titulu z Kotlářky Praha, když vítězně zvládli dva zápasy s Technikou Brno. Tři prohry za víkend zaznamenali na Tempu Titans Praha, když nejprve v sobotu nezvládl pražský tým dvojzápas se Skokany Olomouc a v neděli Titans prohráli s Hrochy Brno 0:3.

Česká baseballová extraliga – 2. hrací víkend, neděle: Tempo Titans Praha – Hroši Brno 0:3, sobota: Tempo Titans Praha – Skokani Olomouc 6:8, Eagles Praha – Hroši Brno 4:5, Kotlářka Praha – Technika Brno 13:2, Eagles Praha – Hroši Brno 23:13, Kotlářka Praha – Technika Brno 7:5, Tempo Titans Praha – Skokani Olomouc 3:8, Draci Brno – Arrows Ostrava (odloženo kvůli dešti).

Témata:  sportbaseballextraliga