24. listopadu 2016 • 16:40

Volejbalistky znají soupeřky. Na ME narazí na silné Srbsko i Nizozemsko

Autor: ,
České volejbalistky v utkání s Běloruskem
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 3:1. Mistr řádil po odvolání Ranieriho SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 3:1. Mistr řádil po odvolání Ranieriho
NA STŘÍDAČCE: Výborný si vyjasňuje se sudími vyloučení boleslavského hráče NA STŘÍDAČCE: Výborný si vyjasňuje se sudími vyloučení boleslavského hráče
VŠECHNA VIDEA ZDE

České volejbalistky se na mistrovství Evropy v příštím roce utkají v základní skupině D se Srbskem, Nizozemskem a Belgií. Rozhodl o tom dnešní los v Baku, které bude jedním ze tří dějišť šampionátu.Hrát se bude také v gruzínské metropoli Tbilisi a v Gandže, druhém největším městě Ázerbájdžánu, které bude hostit právě "českou" skupinu D. Jubilejní třicátý kontinentální šampionát volejbalistek se uskuteční od 20. září do 1. října.

Turnaj se bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, jejichž vítězové postoupí do čtvrtfinále a druhý a třetí tým do osmifinále. Zlato budou obhajovat Rusky, které mohou získat titul mistryň Evropy potřetí za sebou.

Srbsko a Nizozemsko patří v posledních letech k evropské špičce. V aktuálním světovém žebříčku je Srbsko třetí a Nizozemsko sedmé. Na předchozím mistrovství Evropy v loňském roce skončilo Nizozemsko druhé po finálové prohře s Ruskem a Srbsko vybojovalo bronzové medaile. Snadným soupeřem nebude ani Belgie, která byla šestá. České volejbalistky obsadily jedenácté místo.

Česká reprezentace se na ME probojovala pošesté za sebou. Účast na ME si zajistila až v barážovém utkání se Slovenskem. V kvalifikační skupině obsadily české volejbalistky druhé místo za Běloruskem, poté nečekaně rezignoval německý kouč národního celku Alexander Waibl a v baráži už reprezentaci vedl jeho asistent Zdeněk Pommer mladší.

Los ME volejbalistek 2017 v Ázerbájdžánu a Gruzii (20. září - 1. října):

Skupina A (Baku): Ázerbájdžán, Německo, Polsko, Maďarsko.

Skupina B (Tbilisi): Gruzie, Itálie, Chorvatsko, Bělorusko..

Skupina C (Baku): Rusko, Turecko, Bulharsko, Ukrajina.

Skupina D (Gandža): Srbsko, Nizozemsko, Belgie, Česká republika.

Témata:  Evropavolejballosováníženysport