+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. listopadu 2015 • 09:02

Strachová je za bronz ráda, ale chce výš: Tohle není můj limit

Autor:
TOP VIDEA
Jágr o konci na Floridě: Spoustu lidí neví, co se tam stalo Jágr o konci na Floridě: Spoustu lidí neví, co se tam stalo
Šilhavý před Borisovem: Tlak je v takovémhle klubu normální Šilhavý před Borisovem: Tlak je v takovémhle klubu normální
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší vstup do Světového poháru za posledních šest let má za sebou lyžařka Šárka Strachová, která v Aspenu dojela v úvodních dvou slalomech čtvrtá a třetí. Doufá, že ještě nedosáhla svého limitu."Spokojenost. Čtvrté a třetí místo je na začátek sezony určitě výborný první krok," uvedla Strachová na facebooku. Chválit závodnici mohl také její rakouský trenér Klaus Mayrhofer. "Oba ale víme, že máme na čem pracovat, co zlepšovat, a že tohle určitě není můj limit," míní třicetiletá slalomářka.

Minimálně druhé místo je pro bývalou mistryni světa reálné. Druhá figurovala v neděli v Aspenu po 1. kole, ale nakonec klesla za Švédku Fridu Hansdotterovou. "Druhé místo bylo k dosažení. Ale je fajn, že máme na čem pracovat a co zlepšovat, ať už v technice, materiálu či v nastavení," doplnila Strachová.

Lepší start do Světového poháru měla jen v letech 2008 a 2009, kdy druhý slalom sezony právě v Aspenu vždy vyhrála.

Další slalom pojede 13. prosince v Aare. "Třeba bych mohla jednu příčku do příštího závodu přeskočit," plánovala další zlepšení.

V průběžném hodnocení disciplíny je třetí. "Nepamatuju se, kdy jsem takhle začala, ale ani to nesleduju. Teď jsou důležité jednotlivé závody. Celkové hodnocení je ukázka celé sezony a my jsme teprve na začátku," řekla Strachová, před kterou jsou jen Hansdotterová a suverénní Mikaela Shiffrinová z USA.

Po závodech čekal Strachovou a její tým dlouhý přesun do Evropy. "Budeme na cestě dva dny. Je to dálka. Pár dnů budu doma, odpočinu si a naberu síly. Bude následovat krátký trénink v Rakousku a let do Skandinávie na další slalom," nastínila svůj program.

V letošním roce prožívá Strachová dobu bronzovou. Třetí dojela před Aspenem ve Světovém poháru v únoru i v březnu a také na mistrovství světa. "Ani mi nedošlo, že by to byla doba bronzová, ale loňská sezona už je pryč. Teď je tady ta nová. Jsem ráda za čtvrté a třetí místo a doufám, že se budu krok za krokem zlepšovat," řekla.

Tři nejlepší z nedělního slalomu. Vyhrála suverénní Shiffrinová, Strachová byla třetí
Tři nejlepší z nedělního slalomu. Vyhrála suverénní Shiffrinová, Strachová byla třetí

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram