+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. března 2016 • 12:08

České družstvo skokanů bylo v Planici sedmé, vládli Norové

Autor:
Čeští skokani byli v Planici sedmí
TOP VIDEA
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští skokani na lyžích obsadili v závěrečném závodu družstev v sezoně Světového poháru na mamutím můstku v Planici sedmé místo z osmi účastníků. Suverénně zvítězili mistři světa v letech Norové.Češi skákali v sestavě Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Jan Matura. Získali 1384,3 bodu a s velkým náskokem za sebou nechali pouze kvarteto Spojených států. Zaostali o téměř 90 bodů za Polskem a nenavázali na šesté místo z lednového MS na Kulmu.

Zatímco světoví šampioni Norové vyhráli jasně s náskokem 58 bodů, nesmírně dramatický byl boj o druhé místo. K radosti domácích fanoušků ho vybojovali Slovinci o pouhou desetinu bodu před Rakouskem.

Na druhé místo posunul Slovince v posledním kole suverén této sezony Peter Prevc, jenž předvedl nejdelší let dne 246 metrů. Rakušanům pak nestačilo ani výborných 233,5 metru Michaela Hayböcka.

Světový pohár zakončí v neděli na Letalnici závod jednotlivců.

SP v letech na lyžích v Planici - družstva:
1. Norsko (Tande, Fannemel, Gangnes, Forfang) 1627,4 b., 2. Slovinsko (Tepeš, Semenič, Kranjec, P. Prevc) 1569,0, 3. Rakousko (Kraft, Poppinger, Fettner, Hayböck) 1568,9, 4. Japonsko 1477,2, 5. Německo 1473,3, 6. Polsko 1472,1, 7. ČR (Koudelka, Kožíšek, Hlava, Matura) 1384,3.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze