26. září 2016 • 13:25

Slováci trestají své nejlepší tenisty. Vynechali Davis Cup, pak hráli jinde

Autor: ,
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně
Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva nejlepší slovenští tenisté dostali trest! Martin Kližan (33. místo v žebříčku ATP) a Lukáš Lacko (110. místo v žebříčku ATP) byli na rok podmínečně vyloučeni z reprezentace a musí zaplatit pokuty. Omluvili se totiž kvůli zdravotním problémům z baráže Davisova poháru proti Australii. Druhý den po skončení zápasů ale oba nastoupili na jiných turnajích. Lacko se představil na challengru v tureckém Izmiru, Kližan zasáhl do turnaje v Métách.Trest odsouhlasil výkonný výbor slovenského tenisového svazu na svém zasedání 23. září na návrh kapitána daviscupového týmu a bývalého vynikajícího československého tenisty Miroslava Mečíře. 

„Výkonný výbor slovenského tenisového svazu neakceptoval omluvu obou hráčů. Lukáši Lackovi vyměřil pokutu 10 tisíc eur za porušení smlouvy. Martin Kližan za opakované porušení dostal trest 20 tisíc eur,“ uvedl oficiální webový portál Slovenského tenisového svazu. 

"Jejich postoj mě mrzí. V podstatě se ukázalo, jaký mají zájem o Davis Cup. Reprezentaci odsouvají na druhou kolej. Mrzí mě, že mají jiné priority," stěžoval si už před jednáním svazu Mečíř na serveru sport.sk. "Start (Kližanův) na turnaji jeden den po Davis Cupu považuji za provokativní," řekl také.

Slováci bez své jedničky a dvojky v Sydney nestačili na favorizovaný domácí výběr, prohráli 0:3 a už potřetí za sebou nedosáhli na postup. Australané se v elitní skupině udrželi a v příštím roce budou v prvním kole soupeři českého týmu.

Témata:  sportteniskližanDavis Cuplacoslovensko