+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. listopadu 2015 • 20:15

Šarapovová po výhře myslela na Paříž: Užívejte si, dokud to jde!

Autor: ,
TOP VIDEA
Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok
Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruská tenistka Maria Šarapovová při finále Fed Cupu v Praze občas slyšela pískot, hluk i potlesk po zkaženém podání. Publikum v O2 areně ale nepovažovala za nepřátelské. Dokázala si udržet koncentraci, porazila Karolínu Plíškovou a srovnala stav utkání Česka s Ruskem na 1:1.


REKLAMA

Z hlediště se daly vycítit negativní vibrace provázející česko-ruské sportovní souboje. "Nemyslím si, že nepřátelští je to správné slovo," řekla Šarapovová na tiskové konferenci o divácích. "Hrajeme v Praze, to se dalo očekávat. Ale já jsem ve své mysli viděla pouze ruské vlajky, kterých v hledišti pár bylo," řekla.

Na kurtu ukázala, jak se dokáže plně koncentrovat. Párkrát musela přerušit už započatý pohyb na servis, jelikož se ozval tenisově nekorektní výkřik. Ani se ale neohlédla, hodila si míčkem o zem a poslala jej na stranu Plíškové.

Podání Šarapovovou ale moc neposlouchalo. Udělala devět dvojchyb, tři v jedné hře a bránila se přes druhý servis. "Nebylo to úplně ono. Nepodávala jsem nejlépe, to bych měla do dalšího dne zlepšit," řekla.

Maria Šarapovová se od fanoušků nenechala rozhodit a utkání s Plíškovou zvládla
Maria Šarapovová se od fanoušků nenechala rozhodit a utkání s Plíškovou zvládla

Šarapovová je pětinásobnou grandslamovou šampionkou, hrála finále olympiády, ale v duelu o fedcupový titul je poprvé. "Myslím, že to byla trochu jiná atmosféra než na ostatních turnajích, zase další zkušenost. Ale pokaždé se snažím soustředit na soupeřku na druhé straně kurtu a na svou hru," řekla Ruska žijící na Floridě. "Pro mě je to velká možnost na další úspěch v kariéře, velká výzva," doplnila.

V neděli Šarapovovou čeká v souboji jedniček Petra Kvitová, s kterou prohrála v semifinále nedávného Turnaje mistryň. "Známe se. Myslím, že to bude velmi těžké utkání a atmosféra by mohla Petře pomoct, ale je to poslední zápas sezony a doufám, že se dobře připravím a Petru porazím," uvedla osmadvacetiletá Ruska.

Až dnes ráno se dozvěděla o teroristických útocích v Paříži. "Je to šok a velmi smutné. Je to jedno z mých neoblíbenějších měst. Bylo těžké sledovat ty záběry. Snad budou lidé zase šťastni. Užívejte života, dokud to jde," řekla Šarapovová.

 Klasická verze
Mobilní verze