+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. září 2017 • 15:32

Ještě starší než Jágr, byla čtvrtá na světě. Dateová uzavřela kariéru kanáry

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Češi mají 45letého Jaromíra Jágra, Japonci zase Kimiko Dateovou. 46letá tenistka jako vzor sportovní dlouhověkosti uzavřela porážkou bez jediného uhraného gamu svoji bohatou kariéru. V úvodním kole na turnaji v Tokiu nestačila na čtyřiadvacetiletou Srbku Aleksandru Kruničovou, s domácími fanoušky se ale loučila při slavnostním ceremoniálu s úsměvem, kterým jen občas probleskly slzy.


REKLAMA

"Na Tokio mám úžasné vzpomínky," řekla na kurtu Dateová, jež na Japan Open získala polovinu z osmi titulů na okruhu WTA. "Musím poděkovat za spoustu věcí. Tenis je nádherný sport, zvlášť ten ženský, a já si to na Tour moc užívala," dodala.

Dateová byla na vrcholu v polovině devadesátých let. V listopadu 1995, necelý rok před prvním ukončením kariéry, vystoupala na čtvrté místo světového žebříčku za Steffi Grafovou, Monicu Selešovou a Arantxu Sánchezovou Vicariovou.

Zahrála si semifinále Wimbledonu, Roland Garros a Australian Open, na US Open byla dvakrát ve čtvrtfinále. Během pauzy se vdala za německého automobilového závodníka Michaela Krumma a na kurty se vrátila v sedmatřiceti letech v roce 2008.

Letos ale po sérii zdravotních problémů hrála už jen na dvou podnicích ITF a v minulém týdnu oznámila, že turnaj v Tokiu bude definitivní tečkou. V poslední době Dateovou trápily bolesti ramen a levého kolena, s nímž v dubnu 2016 podstoupila druhou operaci.

"Je to pro mne velká čest. Teď je to smutné, ale jsem si jistá, že můžeš být spokojená s tím, čeho jsi dosáhla, a těšit se na to, co máš před sebou," ocenila soupeřku Kruničová.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze