Ode mne je to pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne. U sledování dalších online přenosů na shledanou!
Střely na branku – 6:8
Rohové kopy – 3:3
Žluté karty – 4:2
Červené karty – 1:0
Krásné fotbalové představení z Kolína nad Rýnem je u konce. K radosti domácího publika vítězí domácí tým zaslouženě 3:2. Ve druhém poločase zvýšil vedení domácího celku na 2:0 Ujah, který využil situaci 2 na 1. Domácí tým si ale situaci zkomplikoval v 69. minutě, kdy byl vyloučen Olokowski a po jeho zákroku byl pro hosty odpískána penalta. Tu proměnil Polanski a snížil na 2:1. Nejkrásnější moment celého dnešního odpoledne přišel v 78. minutě, kdy si Jonas Hector vzal míč na polovině hřiště a přes pět soupeřů došel až k brankáři Baumannovi, kterého i s tečí obránce Bičakčiće, dokázal překonat. O drama se v 88. minutě postaral střídající Modeste, který hlavičkou snížil na 2:3, ale víc už se hostům nepovedlo a domácí tým si tak připisuje veledůležité vítězství za 3 body!
90+3
90+3
Domácí zatáhli míč na obrannou polovinu hostů a vybojovali další důležitý faul.
90+2
Vollande odcentroval do pokutového území, kde se však Hoffenheim provinil útočným faulem.
90+2
Domácí se zatím ale skvěle brání náporu hostujícího týmu.
90
Budou se nastavovat 3 minuty!
89
Hosté neotálejí a znovu pospíchají do útoku.
88
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Drama je na světě. Střídající ANTHONY MODESTE si naběhl na centr z rohového kopu, nikým neatakován přeskočil vyběhnutého brankáře Horna a hlavičkou dává hostům naději na bodový zisk – 3:2! Asistence: Sebastian Rudy.
88
Následuje rohový kop.
87
Ke střele napřáhl jeden z hostujících záložníků a Horn jeho pokus vyráží na tyč.
86
Bröker vidí žlutou kartu za faul ve středu hřiště.
85
Hostující borci už se asi nezmůžou na závěrečný tlak. Domácí Kolín i v deseti mužích skvěle brání.
84
Domácí šetří čas a nikam nepospíchají.
82
Hosté podnikli další útočnou akci, ale zastavil je praporek pomezního sudího – ofsajd.
81
Za velkého aplausu domácího publika opouští hřiště Osako, kterého nahrazuje na zbytek zápasu Bröker.
80
Hostující obránce Beck vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
78
Köln právě vstřelil branku!
Domácí znovu vedou o dvě branky! Naprosto skvělá a neuvěřitelná akce, kterou předvedl domácí obránce JONAS HECTOR. Ten si vzal míč na půlce a obešel pět protihráčů včetně Bičakčiće, který v momentě střely tečoval pokus domácího obránce do protipohybu brankáře Baumanna. Úžasný fotbalový moment – 3:1! Asistence: Adam Matuszczyk.
78
Horn v pohodě kryje hlavičkový pokus Szalaie.
76
Domácí Kolín v závěrečných minutách čekají ještě krušné chvíle.
75
Ujah pro dnešek dohrál. Nahrazuje jej na zbytek utkání Adam Matuszczyk.
74
Hraje se teď především na obranné polovině domácích, hosté svírají svého soupeře.
73
Modeste vystřihl krásné nůžky, kterými mířil jen těsně mimo tři tyče.
72
Nagasawa jde dolů, kterého nahrazuje Brečko. Domácí posilují obranu na závěr utkání.
71
Kapitán domácích Lehmann vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
70
Hosté střílí z penalty kontaktní branku. K té se postavil EUGEN POLANSKI a nekompromisní ranou snižuje stav utkání na rozdíl jedné branky. Brankář domácích Horn, který si vybral levou stranu, byl bez šance – 2:1!
69
Modeste byl faulován Olkowskim, když unikal sám na branku. Domácí obránce vidí červenou kartu a bude z toho penalta pro hosty!
68
Hosté zatím nemohou najít recept na domácí obranu.
67
Hosté se po delší době v útoku provinili útočným faulem a domácí můžou uklidnit hru.
65
Ten rozehrál Sebastian Rudy ale hodně nepřesně a domácí obránci jej odvrátili.
64
Rohový kop pro hosty.
63
Volland se blýskl pěknou ránou, která prosvištěla kolem břevna domácí branky!
62
Dvojité střídání Hoffenheimu. Hřiště opouštějí Kim Džin-Su a Schipplock, za které přicházejí Modeste a Szalai.
62
61
Schipplock upadl v pokutovém území, ale penalta se pískat nebude.
60
Risse zatáhl míč po pravé straně, odkud hledal nabíhajícího Vogta, ke kterému však míč po zásahu jednoho z obránců nedošel.
59
Domácí se však následně provinili útočným faulem a hosté mohou znovu zaútočit.
58
Risse vystihl rozehrávku hostů a následně byl faulován.
57
Domácí zatím v klidu kontrolují průběh druhého poločasu.
56
Firmino se proháčkoval ke střele, ale z hranice pokutového území branku hodně přestřelil.
54
Domácí se ujímají dvoubrankové vedení Osako vybídl v akci 2 na 1 lépe postaveného ANTONYHO UJAHA, který sám před brankářem Baumannem nezaváhal a prostřelil jej kolem těla – 2:0! Asistence: Yuya Osako.
53
Hosté střídají. Hřiště opouští Amiri, za kterého přichází na hrací plochy Zuber.
53
Pokračování akce končí ziskem rohového kopu pro domácí tým.
52
Olkowski se dostal k nebezpečné střele, ale s tou si poradil brankář Baumann, který míč vyrazil mimo.
51
Kim Dži-Su odcentroval do šestnáctky, kde se však žádný z hráčů Hoffenheimu k tomuto pasu neprobil.
50
Ujah si v souboji s Bičakčićem pomohl nedovoleně.
49
Domácí zahrávali rohový kop, po kterém se ke střele dostal Olkowski, který svou střelou trefil nejvyšší patra stadionu.
48
Firmino nacentroval zleva, ale jeho pas kryje v rukavicích domácí brankář Horn.
47
Kolín mohl jít do brejku, ale přihrávka na Osaka byla nepřesná.
46
Domácí tým obstaral výkop a oba týmy zatím pokračují beze změn.
Žluté karty – 2:1
Po prvním poločase krásného fotbalu vedou zatím domácí 1:0, když o jedinou branku dosavadního průběhu utkání se postaral v 20. minutě z penalty Matthias Lehmann. Hosté měli největší šanci hned ve 2. minutě, kdy Firmino mířil s přispěním obránce pouze do tyče. Na druhé straně mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Ujah, ale také trefil pouze tyč. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
45+1
45
Bude se nastavovat jedna minuta!
45
Volland vypálil, ale jeho pokus skončil pouze na zdi.
44
Vogt dostává za svůj zákrok žlutou kartu.
44
Amiri přihrával na Schipplocka, který byl sražen k zemi a bude z toho zajímavý volný přímý kop pro hosty.
43
Kim Džin-Su vyslal vysoký centr do pokutového území Kolína, ale tam si s ním obrana domácích poradila a odkopla jej pryč.
42
Hector si v souboji pomohl nedovoleně a Hoffenheim bude rozehrávat.
41
Rudy to zkusil také z dálky a Horn je zatím bezchybný.
40
Po chvíli to z dálky zkoušel Vogt, leč nepřesně a vysoko nad.
39
Obrovská šance domácích! Risse se krásně protáhl přes dva protihráče u pravé postranní čáry a naservíroval míč před branku, kam si naběhl Ujah a trefil tyč!
38
Schipplock se uvolnil přes obránce, avšak jeho přihrávka vzduchem nenalezla přesně naběhnutého spoluhráče.
37
Firmino přihrál na Vollanda, který si nedokázal dostatečně zpracovat míč a následně o něj přišel.
36
Osako zkoušel přihrát efektně patičkou, ale jeho záměr vystihl Amiri.
35
Risse zkoušel překvapit Baumanna z velkého úhlu, ale ten si dal pozor a míč vyrazil.
33
Amiri se zbavil protihráče a následně byl faulován – míč pro hosty.
32
Firmino se neprosadil individuálně přes trojici protihráčů.
31
Domácí tým zkoušel projít po pravé straně, ale jejich záměr byl vystižen a hosté otáčejí hru.
30
Tento přímý kop byl už mnohem lepší! Bičakčić si naskočil na centr a ráznou hlavičkou provětral rukavice domácí brankáře Horna.
29
Maroh zastavil rychlý brejk hostí, který vedl Schipplock a zaslouženě vidí žlutou kartu.
28
Hosté vybojovali přímý kop, který rázně vyboxoval domácí brankář mimo šestnáctku.
27
Na druhé straně hřiště pálil nebezpečně Schipplock, ale s jeho pokusem si Horn poradil a míč kryje.
26
Po jeho rozehrání se k míči dostal znovu Nagasawa, avšak i jeho další střelecký pokus byl zblokován.
25
Nagasawa připravil palebnou pozici pro Ujaha, jehož rána je sražena na rohový kop.
24
Nagasawa teď udělal pořádný průvan v obraně hostí. Nejprve po kontaktu s protihráčem upadl, ale další penalta se nepískala. O chvíli později dostal míč na malé vápno, odkud střílel z otočky, ale jeho ránu na poslední chvíli zblokoval hostující obránce.
22
K němu se postavil Firmino, který napoprvé trefil zeď a na podruhé připraveného brankáře domácích Horna.
21
Hosté vybojovali volný přímý kop z hranice pokutového území.
20
Domácí se z penalty ujímají vedení. MATTHIAS LEHMANN si postavil míč k penaltě, kterou namířil doprostřed branky, zatímco Baumann skočil doprava – 1:0!
19
Bičakčić dostává za svůj zákrok žlutou kartu.
19
Bičakčić stáhl na zem Osaka a je nařízena penalta pro domácí tým!
18
Kim Dži-Suův aut odvrací domácí obrana daleko od branky.
17
Další centr zprava vyslal Olkowski, brankář hostí však v pohodě kryje míč.
16
Firmino nacentroval na Polanskiho, jehož hlavičkový pokus končí o dobrý metr vedle branky domácích.
15
Risse centroval do pokutového území, kde si míč našel Baumann a s obtížemi jej vyboxoval.
14
Vollan se snažil prosadit do střelecké pozice, ovšem si pomohl útočným faulem.
13
Hosté jsou zatím jasně lepším týmem, ale domácí obrana zatím dobře odolává náporu Hoffenheimu.
12
Kolín rozehrával přímý kop, který byl však příliš dlouhý a končí v náručí brankáře Baumanna.
11
Další velká šance hostů! Firmino zakončoval rychlý brejk hostů, když dostal míč za obranu, ale domácí brankář Horn skvěle vyběhl a zmenšil Firminovi střelecký úhel.
10
Hector se zkoušel probít individuálně, když obešel jednoho protihráče, poté však svůj střelecký pokus namířil hodně nepřesně nad branku.
9
Olkowski zabránil rychlé akci po pravé straně. Hosté mohou pokračovat v útoku.
8
Domácí si nerozuměli v rozehrávce a míč získává Hoffenheim, který začíná svůj útok až z vlastní poloviny.
7
Lehmann si svůj střelecký pokus zopakoval z lepší pozice a tentokrát mířil mnohem lépe, branku však znovu o kousek minul.
6
Poté pálil Lehmann, ale mířil hodně nepřesně.
5
Hector centroval do pokutového území, avšak jeho pas byl příliš dlouhý.
4
Na druhé straně se od obránce na hraně ofsajdu odpoutal Osaka, jehož rána po zemi končí mimo tři tyče brankáře Baumanna.
3
Hosté začali hodně svižně. Volland se protáhl po levé straně a posílal přihrávku před prázdnou branku na Firmina, který na ni jen těsně nedosáhl!
2
Hned v úvodu obrovská šance Hoffenheimu. Horn byl již překonán, ale Firmino trefil s přispěním obránce pouze břevno!
1
Domácí vyhráli los, a tak obstarali úvodní výkop.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše před skvěle zaplněným kolínským publikem. Domácí nastupují v bílo – červené sadě dresů, zatímco hosté pro dnešní odpoledne oblékli dresy žluté.
Dnešní utkání bude důležité z obou stran. Domácí by se rádi opět vzdálili sestupovým příčkám, zatímco hosté se chtějí přiblížit příčkám zajišťujícím boj o evropské poháry. Máme se na co těšit.

1. FC Köln: Horn – Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector – Risse, Lehmann (C), Vogt, Nagasawa – Ujah, Osako.
Náhradníci: Kessler – Brečko, Bröker, Finne, Halfar, Matuszczyk.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck (C), Strobl, Bičakčić, Kim Džin-Su – Rudy, Polanski – Volland, Amiri, Firmino – Schipplock.
Náhradníci: Grahl – Elyounoussi, Modeste, Salihović, Szalai, Toljan, Zuber.

Rozhodčí: Peter Sippel – Christian Leicher, Markus Schüller – Florian Meyer.
Vzájemná utkání
08.11.14 Hoffenheim – Köln 3:4
(2. Szalai, 39. a 45. Firmino – 5. a 83. Olkowski, 12. Lehmann, 35. Ujah)

04.03.12 Hoffenheim – Köln 1:1
(33. Compper – 80. Podolski)

25.10.11 Hoffenheim – Köln 2:1
(41. Obasi, 50. Musona – 6. Jajalo)
Hlavním sudím dnešního utkání bude Peter Sippel, kterému budou na čarách asistovat Christian Leicher a Markus Schüller. Jako čtvrtý rozhodčího se představí Florian Meyer.
TSG 1899 Hoffenheim
Naopak hostující celek z malé vesnice na jihozápadě Německa zažívá opět po letech dobrý ročník. Nachází se na 7. místě ligové tabulky se ziskem 37 bodů a záporným skóre 41:42. Z posledních pěti ligových utkání hosté dvakrát prohráli, jednou remizovali a dvakrát dokázali zvítězit. Poslední zápas odehráli minulé úterý v rámci ligového poháru na hřišti Borussie Dortmund, kde padli 3:2 po prodloužení. Nejlepším střelcem hostujícího týmy je brazilský útočník Roberto Firmino s 9 vstřelenými brankami.
1. FC Köln
Tým od řeky Rýna nezažívá nijak oslnivý ročník. Nachází se na 13. místě ligové tabulky se ziskem 30 bodů a nelichotivým skóre 26:33, přičemž na sestupové vody má náskok 5 bodů, a proto se o záchranu ještě musí strachovat. Z posledních pěti utkání dokázal dvakrát remizovat, jednou zvítězit a dvakrát odešel poražen. Naposledy minulý týden prohrál na hřišti Freiburgu těsně 0:1. Nejlepším střelcem domácího týmu celku je nigerijský útočník Anthony Ujah s 9 vstřelenými brankami.
Přeji všem fanynkám a fanouškům nejvyšší německé fotbalové ligy pěkné nedělní odpoledne. Dnes budeme sledovat utkání mezi domácím 1. FC Köln a hostujícím TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.