Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Hertha Berlin - 26. února 2022   15:30

Freiburg
12' Grifo  • 83' Schade (Demirović) • 86' Höler
3:0
(1:0)
Freiburg
Flekken – Kübler, Lienhart (90. K. Schlotterbeck), N. Schlotterbeck, Günter (C) – M. Eggestein, Höfler – Sallai (64. Schade), Džong (82. Demirović), Grifo (82. Weisshaupt) – Petersen (64. Höler).
Jablonski – Grudzinski, Beitinger
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
25 000 diváků
Hertha Berlin
Lotka – Björkan, Boyata, Gechter (70. Röcker), Pekarík (C) – Darida (70. Lee Dong-jun), Tousart, Serdar – Belfodil (78. Selke), Jovetić, Richter (78. Ekkelenkamp).

SC Freiburg porazil velmi se trápící Herthu BSC jasně 3:0!

Po hodině hry sice Darida vyzval svého spoluhráče Richtera k vyrovnání, jenže ten selhal. Konec utkání jasně ovládl Freiburg po trefách Schadeho a Hölera!

Hertha kormě další prohry hlásí také zraněného obránce Gechtera.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:9. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:10.
90+2'
90'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Philipp Lienhart, přichází Keven Schlotterbeck.
90'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
89'
Utkání se za rozhodnutého stavu již jen dohrává.
86'
Freiburg právě vstřelil branku!
Centr zleva neskutečně podcenil obránce Björkan, první střela LUCASA HÖLERA skončila na tyči, dorážka již v síti odkryté branky – 3:0!
85'
Freiburg odevzdaného soupeře v těchto momentech hry neskutečně drtí.
83'
Autorem branky je KEVIN SCHADE, který dokázal vybojovaný míč Demirovićem umístit do odkryté branky – 2:0! Asistence: Ermedin Demirović.
82'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weisshaupt.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Ermedin Demirović.
80'
Vincent Grifo nejlepší hráč utkání svou křižnou střelou potrápil dva skluzující obránce soupeře, ale balon končí jen pár decimetrů vedle tyče.
78'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Davie Selke.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Jurgen Ekkelenkamp.
78'
Schlotterbecka v dobré příležitosti zastavil odpískaný ofsajd.
77'
Přihrávka na paty dává možnost něco nebezpečnějšího udělat s míčem hráčům Freiburgu.
76'
Pěkné střele hostí, kterou měl Flekken pod kontrolou, předcházel odmávaný ofsajd.
74'
Žlutou kartu dostává Fredrik André Björkan (Hertha BSC).
74'
Höler obral dvojici soupeřů o míč a následně ho fauloval Björkan.
73'
Laciná ztráta míče při které byl Schade příliš nepotěšila fanoušky Freiburgu a z tribun se ozval nesmělý pískot.
72'
Eggestein pod tlakem soupeře na hraně fotbalových pravidel neprotlačil míč po zemi na své spoluhráče do pokutového území.
70'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Lee Dong-jun.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Linus Gechter, přichází Cimo Röcker.
69'
Hráči Freiburgu hráli míč v jansé ofsajdové pozici.
68'
A Gechter toto utkání nedohraje, zřejmě má poraněné stehno (svalové zranění).
67'
Na hrací ploše je nyní ošetřován obránce Herthy Linus Gechter.
66'
Günterova střela byla sražena opět pouze na rohový kop pro Freiburg.
64'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Lucas Höler.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Kevin Schade.
63'
Darida výtečně uvolnil svého spoluhráče Marco Richtera, který svou příležitost spálil a nechal vyniknout brankáře Flekkena!
61'
Eggestein po svém faulu dostává ústní domluvu od hlavního rozhodčího.
60'
Na druhé straně hry střelu Vladimíra Daridy na hranici pokutového území zblokovala hned dvojice hráčů soupeře.
58'
Centr zleva z kopačky Sallaie končí pouze v rukavicích brankáře Lotky.
56'
Richter se kličkou sice zbavil dvou obranců soupeře, ale následně na úkor přesnosti svého zakončení.
55'
Belfodil při svém pokusu o hlavičku na míč nedosáhl a nacházel se stejně v nepovolené ofsajdové pozici.
54'
Nevím zda měl sudí tentokráte pravdu střela Džonga se zdála být opravdu tečována soupeřem.
52'
Po centru z rohu velmi hlasitě reklamovali fanoušci Freiburgu hru rukou bránícího hráče v pokutovém území Herthy.
51'
Sallai vybojoval rohový kop pro Freiburg.
50'
Obstřel Grifa z přímého kopu sice nedokázala zeď zastavit, ale míč končí pouze mimo branku soupeře.
50'
Pronikajícího Lukase Küblera zastavil pouze faulem nestíhající Fredrik Andre Björkna.
48'
Jovetićova střela z přímého kopu byla zdí soupeře sražena pouze na rohový kop.
47'
Poblíž svého pokutového území se bránící Sallai dopustil faulu způsobem podražení protihráče.
46'

Fauly: 5:4
Úvodní snaha Herthy o aktivní hru přišla brzy vniveč. V šesté minutě sice ještě stačil bombu Grifa z přímého kopu vyrazit na roh brankář Lotka. Po faulu Gechtera, ale proti tomuto hráči neuspěl, když skvělou střelou z penalty nedal brankáři soupeře žádnou šanci!

Po půl hodině hry svůj tým opět zahránil po ukázkově střele po zemi z kopačky Eggesteina. O tři minuty později měl jedinou šanci po skvělém pasu Jovetiće nabíhající obránce Pekarík, ale ztroskotal na Flekkenovi.

Druhý poločas začne cca v 16:33 hodin.
45+1'
45+1'
Po pasu Tousarta se marně rozčiluje bránící Grifo, že byl faulován Pekárikem – rohový kop pro Herthu BSC.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Až záložník Vladimír Darida přenesl hru na polovinu soupeře, kde se jeho spoluhráč zamotal s míčem v pokutovém území.
42'
Hertha Berlín je opět před svou brankou pod tlakem soupeře.
41'
Dle hlavního rozhodčího Jablonského brankář Lotka zachytil míč ještě na hrací ploše.
40'
A opět je máván ofsajd při útoku hráčů Herthy BSC ve snaze ohrozit branku Freiburgu.
38'
Zvednutý praporek nad hlavu asistenta rozhodčího předčasně ukončuje útočné snažení Herthy BSC.
37'
Výborný pas v podobě kolmice vymyslel Jovetić, ale Peter Pekarík tuto vyloženou šanci spálil, když pohořel na brankáři Flekeknovi, který vše výtečně přečetl!
35'
SC Freiburg svého soupeře přehrává a může žehrat pouze na svou slabou produktivitu v zakončení.
34'
Odražený míč mimo pokutové území napálil z voleje Maximilian Eggestein a brankář Marcel Laurenz Lotka se musel opět blýsknout skvělým zásahem – rohový kop!
32'
SC Freiburg obléhá pokutové území soupeře a centr Grifa byl odvrácen mimo pokutové území.
31'
Několik nečakaných odrazů míče od Petera Pekaríka značí opět rohový kop pro SC Freiburg.
29'
Útok Freiburgu po levé straně hřiště byl sehrán velmi nepřesně.
28'
Po dalším centru z rohu zakončoval nepřesně hlavou mimo branku soupeře Lucas Tousart.
26'
Překombinovaná akce Herthy končí následně ztečovanou střelou Jovetiće obráncem Küblerem na rohový kop.
24'
Žlutou kartu dostává Stevan Jovetić (Hertha BSC) za faul.
22'
Centr Jovetiće v pokutovém území nenalezl žádného z hráčů v modrém dresu.
21'
Žlutou kartu dostává Nicolas Höfler (SC Freiburg) za faul.
20'
Marco Richtera nehezky přišlápnul Höfler, sudí nakonec po delším váhání odpískal faul.
19'
Džong sice se svým průnikem neuspěl, jenže po zaváhání brankáře Herthy mohl svou střelu lépe umístit zakončující Sallai.
17'
Na centr Eggesteina nedosáhl Petersen a od Petere Pekaríka míří balon na rohový kop pro Freiburg.
15'
Christian Günter prohrál v osobním souboji jeden na jednoho.
14'
Problémy se zpracovaním míče zastavili postup hráčů Herthy BSC na polovině hřiště.
12'
Autorem branky z pokutového kopu je perfektní střelou umístěnou velmi kvalitně pod břevno VINCENZO GRIFO – 1:0!
12'
Sallai se vřítil do pokutového území, kde byl zezadu přišlápnut obráncem Linus Gechter a sudí bez váhání odpískal pokutový kop!
10'
Džong neunesl tíhu okamžiku a nedokázal poslat na své spoluhráče do pokutového území přesný pas.
9'
Skákavý centr nebyl žádným púroblémem pro Marka Flekekna.
8'
Centr Grifa se odráží v pokutovém území od Džonga pouze za koncoovu čáru.
6'
Parádní střelu Vincenza Grifa z přímého kopu ještě lepším zásahem vyrazil nad břevno brankář Lotka – rohový kop!
5'
Eggesteina před pokutovým územím srazil k zemi vracející se Stevan Jovetić.
4'
Větší aktivitu na hřišti zatím jednoznačně předvádí hráči berlínského klubu.
3'
Střelu svého spoluhráče nečekaně a neplánovaně tečoval útočník Herthy BSC mimo tři tyče branky Flekkena.
2'
Schlotterbeck skluzem ve středu hřiště zastavil rodící se možnost berlínské Herthy.
1'

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – M. Eggestein, Höfler – Sallai, Džong, Grifo – Petersen.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Demirović, Haberer, Höler, Schade, K. Schlotterbeck, Schmid, Weisshaupt.
Trenér: Christian Streich

Hertha BSC: Lotka – Björkan, Boyata, Gechter, Pekarík (C) – Darida, Tousart, Serdar – Belfodil, Jovetić, Richter.
Náhradníci: Körber – Kade, Maolida, Ekkelenkamp, Mittelstädt, Röcker, Ascacibar, Lee Dong-jun, Selke.
Trenér: Tajfun Korkut

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Beitinger.
Předpokládané absence:

SC Freiburg

Keitel, Atubolu (oba nespecifikované zranění)

Hertha BSC

Kempf (červená karta)
Stark, Serdar, Dardai, Körber, Boyata, Christensen, Werthmüller, Nsona, Boateng (všichni nespecifikované zranění)

ŽK: 62. Hahn – 75. N. Schlotterbeck

Freiburg: Flekken – Günter (C), N. Schlotterbeck, Lienhart, Schmid (56. Kübler) – Höfler, M. Eggestein – Grifo (87. Gulde), Džong (76. Demirović), Sallai (74. Schade) – Petersen (74. Höler).
Poslední utkání Herthy BSC:

Hertha BSC – RB Lipsko 1:6 (0:1)

Branky: 48. Jovetić – 64. (penalta) a 67. Nkunku, 20. Henrichs, 74. Olmo, 81. Haidara, 88. Poulsen

ŽK: 25. Richter, 84. Ascacibar – 34. Gvardiol, 64. Nkunku, 84. Haidara

ČK: 62. Kempf (Hertha)

Hertha: Schwolow – Pekarík (C), Gechter, Kempf, Björkan – Richter (76. Selke), Darida, Ascacibar, Tousart, Jovetić (70. Maolida) – Belfodil (76. Kade).
SC Freiburg sice nedokázal navázat na svou velmi solidní formu z ledna.Nicméně po dvou nepříliš povedených utkáních zíksal tento klub tři body za výhru v jihoněmeckém derby na hřišti v Augsburgu 2:1!
Nejenže Hertha BSC bojuje o udržení v Bundeslize, navíc vypadla v DFB Pokalu s městským rivalem Unionem a momentálmí formu má více než mizernou. Když ze sdmi utkání získala pouhé dva body za remízy s Wolfsburgem a Bochumí. Další příčina této mizérie, která vyrcholila debaklem 1:6 od RB Lipska, je velký počet hráčů na marodce.
SC Freiburg (6) se utká na svém hřišti proti týmu z Berlína v podobě Herthy BSC (15). Freiburg nahrál o čtrnáct bodů více než soupeř.