Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Mönchengladbach - 21. srpna 2021   18:30

Leverkusen
3' Sommer(vl.)  • 8' Schick (Diaby) • 55' Diaby (Bakker) • 87' Amiri (Wirtz)
4:0
(2:0)
Leverkusen
Hrádecký (C) – Frimpong, Kossounou, Tah, Bakker – Ch. Aránguiz (84. Baumgartlinger), Palacios (68. Andrich) – Diaby, Demirbay (81. Wirtz), Paulinho (68. Amiri) – Schick (81. Pohjanpalo).
BayArena, Leverkusen
Mönchengladbach
Sommer – Lainer (45+1. Binsibajní), Ginter (63. Netz), Elvedi, Scally – Kramer, Neuhaus – J. Hofmann, Stindl (C), Thuram (20. H. Wolf) – Pléa (63. Herrmann).

Leverkusen zničil v domácí BayAreně hráče Gladbachu, kteří v úvodním kole obrali o body úřadující šampióny z Bayernu Mnichov. Dnes byli jeho hráči výrazně horší a postupně inkasovali čtyři góly, z nichž první byl hodně smolný a vlastní od brankáře Yanna Sommera. Po osmi minutách už to bylo 2:0, když se prosadil Patrik Schick. Po přestávce padly zbylé dva góly, o které se postarali neúnavný Moussa Diaby a v závěru střídající Nadiem Amiri. Leverkusen 4 Mönchengladbach 0.
90'
90'
Moussa Diaby si naběhl na pravé straně vápna na nádherný lob za obranu, poté ale narazil do soupeře.
87'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Střídající Florian Wirtz si naběhl na pravé straně šestnáctky na přetažený centr Mitchela Bakkera z levé strany a poslal míč před bránu, kam si na míč naběhl NADIEM AMIRI, a prudkou přízemní střelou propálil Yanna Sommera! Velká chyba brankáře a skóre je 4:0. Asistence: Florian Wirtz.
85'
Jonas Hofmann se ocitl na levé straně šestnáctky ve velké šanci a přízemní střelou mířil k bližší tyči, jenže Lukáš Hradecký míč vykopl nohou!
84'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Julian Baumgartlinger.
83'
Jonas Hofmann se ocitl ve slibné šanci na levé straně šestnáctky, jenže jeho přízemní střela poté nebyla dostatečně prudká a na přední tyči ji lapil Lukáš Hradecký, kterého dělí sedm minut od čistého konta.
82'
Fotbalisté Gladbachu obstarali autové vhazování, a přestože se jim na chvíli zamotal míč pod nohy, došlo na střelu zpoza šestnáctky, která byla zablokována.
81'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Florian Wirtz.
81'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Joel Pohjanpalo.
78'
Kerem Demirbay předvedl na levém křídle další parádní sprint a kolmou přihrávkou vysunul Patrika Schicka, jehož přízemní střela z levé strany šestnáctky těsně minula vzdálenější pravou tyč! Poté šel ale praporek nahoru. Ofsajd.
76'
Mitchel Bakker si pohrával s míčem u levé postranní čáry, kde ho střelil Hannes Wolf, a také on viděl kartu.
75'
Kerem Demirbay vyvážel míč podél levé postranní čáry a ostrým skluzem se mu pod nohy vrhl Christoph Kramer. Hlavní rozhodčí neváhal a udělil mu kartu.
74'
Hannes Wolf si nádherně zpracoval centr po rohovém kopu na prsa, čímž se zbavil jednoho z obránců, a poté napřáhl k technické střele, která zamířila nad bránu.
73'
Moussa Diaby je neúnavný, když na pravém křídle vyrazil do dalšího bleskového sprintu, k míči měl ale tentokrát o něco blíže jeden z obránců Gladbachu.
72'
BayArenou se nyní nese obrovský potlesk fanoušků. Leverkusen podává fantastický výkon a za hladkého tříbrankového vedení míří za velmi cenným vítězstvím.
71'
Kerem Demirbay rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a na přední tyči málem došlo k hlavičce, Gladbach se ale dokázal ubránit a mohl přejít do rychlého brejku.
69'
Lars Stindl mohl skórovat po centru z pravé strany uprostřed šestnáctky, jenže jeho hlavička zamířila přímo do náruče Lukáše Hradeckého, který chytil penaltu.
68'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Robert Andrich.
68'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Nadiem Amiri.
65'
Moussa Diaby předvedl další fantatický sprint a Jeremie Frimpong poslal na vzdálenější levou tyč krásný centr, po kterém ji ve skluzu orazítkoval Patrik Schick! Český útočník mohl mít hattrick.
64'
Důvod zranění hráčů Gladbachu je jediný. Moussa Diaby dnes větrá obranu hostí neustálými náběhy a sprinty, což soupeři způsobuje obrovské problémy. Stav je 3:0.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Luca Netz.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Patrick Herrmann.
60'
Sestava Gladbachu se v dnešním zápase sype jako domeček z karet. Zdravotní problémy má Matthias Ginter a také on pro dnešek zřejmě dohrál. Střídání.
57'
A Moussa Diaby mohl skórovat znovu, když si na pravé straně šestnáctky nabíhal na prudký kolmý pas za obranu, těsně před ním ale míč sebral Yann Sommer.
55'
MOUSSA DIABY si skvěle naběhl na pravé straně šestnáctky na parádní zpětný centr Mitchela Bakkera a po zpracování míče prudkou přízemní střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči! Bayer vede nad hosty 3:0. Asistence: Mitchel Bakker.
54'
Fotbalisté Gladbachu po přestávce výrazně zvýšili obrátky, jenže na vstřelení gólu je to málo. Hosté se sice velmi snaží, jenže dvakrát je nyní zastavil ofsajd.
50'
Rámí Binsibajní nádherně odcentroval z levé strany a na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval těsně nad Florian Neuhaus! Hostům není přáno.
49'
Hannes Wolf teď hledal míč uvnitř pokutového území Leverkusenu, kde došlo k několika nevyzpytatelným odrazům, poslední odraz ale nahrál do karet domácím.
48'
Paulinho nenechal rozehrát hosty standardní situaci a z velké blízkosti se nechal trefit. Hodně zbytečná karta.
47'
Kerem Demirbay se dokázal prosadit na pravém křídle a z ostrého úhlu vracel míč před bránu, jeho přízemní střílený centr byl ale odvrácen a nebezpečí uhaseno.
46'
Gladbach rozehrál druhých pětačtyřicet minut a bude zajímavé sledovat, jak na nepříznivý vývoj zápasu zareaguje. Nejen, že hosté dostali dva góly a nedali penaltu, ale navíc přišli o Marcuse Thurama a Stefana Lainera kvůli zranění již během prvního poločasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:36.
Gladbach prožil v BayAreně katastrofální první poločas, když během úvodních osmi minut inkasoval dva góly a krátce před přestávkou pak navíc zahodil penaltu, když Larse Stindla vychytal Lukáš Hradecký. O dvoubrankový náskok Bayeru se postaral po nešťastném odrazu míče Yann Sommer a český útočník Patrik Schick. Skóre po prvním poločase. Leverkusen 2 Mönchengladbach 0.
45+3'
45+2'
Už to vypadalo na další gól v síti Gladbachu. Leverkusen rozjel rychlou kombinační akci na levém křídle, jenže po přízemním centru došlo ve vápně k faulu. Skóre je 2:0.
45+1'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Rámí Binsibajní.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
43'
Lars Stindl kopl penaltu mizerně, když přízemní střelu neutáhl dostatečně k pravé tyči a nechal vyniknout Lukáše Hradeckého! Stále stav 2:0!
42'
Nakonec došlo k faulu uvnitř vápna a Gladbach bude kopat krátce před přestávkou penaltu!
41'
Mitchel Bakker sestřelil v těsné blízkosti šestnáctky Stefana Lainera a za ostrý faul viděl žlutou kartu.
39'
Patrik Schick vyhrál osobní souboj na levé straně šestnáctky a mezi nohama Yanna Sommera pak málem poslal míč do sítě, jenže míč se tentokrát od levé nohy brankáře Gladbachu odrazil mimo!
37'
Paulinho si krásně vyměnil míč s jedním ze spoluhráčů a střelou z ostrého úhlu na pravé straně šestnáctky prověřil pozornost Yanna Sommera, jenže z ofsajdu.
36'
Moussa Diaby zpracoval vysoký míč a na ose hřiště pohotově ze vzduchu vypálil, jeho pokus ale zamířil vysoko nad bránu a Yann Sommer mohl odkopávat.
35'
Jeremie Frimpong předvedl na pravém křídle parádní sprint, pod nohy se mu ale poté čistě vrhl Joe Scally.
34'
Kerem Demirbay takticky nenechal Gladbach rychle rozehrát a vleže mu míč ukopl. Následovala žlutá karta.
33'
Hannes Wolf už se na to nemohl dívat a zkusil vypálit na ose hřiště ze střední vzdálenosti, rána mu ale vůbec nesedla a k radosti fanoušků málem překopl stadion.
32'
Domácí hrají hodně ofenzivní fotbal a nyní se snažili zrychlit hru kolmou přihrávkou do pravé strany, jenže byla příliš prudká a Kerem Demirbay ji tak nedoběhl.
31'
Leverkusen udělal netradičně chybu v rozehrávce, Hannes Wolf se ale na hranici šestnáctky k míči nedostal a navíc jednoho z domácích povalil na zem.
29'
Mitchel Bakker na levém křídle oběhl Stefana Lainera a poté míč vracel před bránu, jeho prudký střílený centr byl ale sražen na rohový kop, po kterém hlavičkoval nad břevno Charles Aránguiz. Leverkusen hraje fantasticky.
27'
Patrik Schick si nabíhal za obranu na nádherný kolmý pas, jenže mu scházel krok a do zakončení se nakonec nedostal. Míč před ním sebral brankář Yann Sommer.
26'
Charles Aránguiz manipuloval s míčem uprostřed šestnáctky a vypadalo to hodně nebezpečně, nakonec se ale do zakončení nedostal a Gladbach míč odvrátil.
25'
Bayer Leverkusen až na jednu výjimku brání skvěle a Gladbach k ničemu nepouští. Navíc už se dvakrát trefil.
22'
Exequiel Palacios si skvěle pokryl míč tělem, poté mu ale odskočil od nohy a nepříjemně dohrál protihráče.
20'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Hannes Wolf.
20'
Yann Sommer nedokázal zachytit prudký střílený centr z pravé strany šestnáctky a měl obrovské štěstí, že jeden ze spoluhráčů míč odvrátil mimo!
18'
Marcus Thuram se snažil něco vymyslet v blízkosti šestnáctky, jenže se v osobním souboji zranil a zřejmě nebude schopen pokračovat. Uvidíme po ošetření.
15'
Jonas Hofmann mohl vrátit Gladbach zpět do zápasu, když zpoza vápna napřáhl k nádherné přízemní střele a míč se od levé tyče odrazil ven!
13'
Exequiel Palacios předvedl fantastické čtení hry, když zabránil hostům, aby přešli do rychlého protiútoku a zrychlili hru kolmou přihrávkou za obranu Bayeru.
10'
Mönchengladbach prožil katastrofálních deset minut, ale konečně se alespoň dostal ke střele na bránu, o kterou se postaral Joe Scally. Na to, že střílí obránce, dobrý.
8'
Moussa Diaby se zbavil bránícího Joea Scallyho a poté míč naservíroval na PATRIKA SCHICKA, který v obrovské šanci nezaváhal a krásnou přízemní střelou zamířil ke vzdálenější tyči! Bayer už vede 2:0! Asistence: Moussa Diaby.
6'
V hledišti dnešního zápasu je přítomen nový trenér německé reprezentace Hansi Flick. Kdo ho dnes oslní?
4'
Nakonec to nebyl Odilon Kossounou, ale Mitchel Bakker, který vypálil zpoza šestnáctky. Každopádně gólman Yann Sommer prožil hodně špatný vstup do zápasu.
3'
Mitchel Bakker nyní vypálil zpoza šestnáctky a míč se od pravé tyče odrazil do levé nohy YANNA SOMMERA a poté do sítě! Gladbach prožívá strašidelný vstup do zápasu a prohrává 1:0!
1'
Jako každému zápasu v Německu, i tomuto v BayAreně předcházela minuta ticha na uctění památky Gerda Müllera, který zemřel minulou neděli. Zápas už začal.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Kossounou, Tah, Bakker – Ch. Aránguiz, Palacios – Diaby, Demirbay, Paulinho – Schick.
Náhradníci: Luňov – P. Retsos, Sinkgraven, Weiser, Amiri, Baumgartlinger, Pohjanpalo, Wirtz, Andrich.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Scally – Kramer, Neuhaus – J. Hofmann, Stindl (C), Thuram – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Beyer, Netz, Jantschke, Binsibajní, H. Wolf, Bénes, Herrmann, Bennetts.

Rozhodčí: Deniz Aytekin. Asistenti: Christian Dietz, Markus Sinn. Čtvrtý rozhodčí: Robert Kampka.
Borussia Mönchengladbach

Gladbach měl velice náročný vstup do sezóny, když se hned v úvodním vystoupení představil proti úřadujícím šampiónům. Matthias Ginter a jeho spoluhráči ovšem podali fantastický výkon a v Borussia-Parku remizovali s Bayernem Mnichov 1:1. Americký obránce Joe Scally má za sebou parádní debut v Bundeslize, přestože hrál netradičně na postu levého beka. Přijde první výhra?
Bayer Leverkusen

Český útočník Patrik Schick nechyběl v základní sestavě Leverkusenu pro úvodní zápas Bundesligy, ve kterém Bayer remizoval na hřišti Unionu Berlín 1:1. Oba góly padly během úvodních deseti minut, když na úvodní gól Unionu bleskově odpověděl Moussa Diaby. Talentovaný Florian Wirtz se po zranění třísel vrátil do tréninkového procesu, fanoušci si ovšem musí na jeho návrat počkat.
Matthias Ginter se bude snažit v sobotu večer zastavit Patrika Schicka, který zazářil na EURO 2020 a málem se stal nejlepším střelcem šampionátu. Cristiano Ronaldo i Patrik Schick vstřelili shodně pět gólů, jenže hvězdný Portugalec k tomu ještě přidal asistenci, což rozhodlo v jeho prospěch. Nyní už se český útočník soustředí na ligu a v dresu Leverkusenu ho čeká Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.