Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bochum : Freiburg - 10. března 2024   15:30

Bochum
62' Orděc (Stöger)
1:2
(0:1)
Freiburg
36' Eggestein  (Gregoritsch) • 53' Gregoritsch  (Dōan)
Bochum
Riemann – Oermann (46. P. Hofmann), Orděc, K. Schlotterbeck, Bernardo – Losilla (C), Mašović – Asano, Stöger, Förster (60. Daschner) – Broschinski (60. Paciência).
Rölleke – Elezi, Gamboa, Loosli, Passlack, Wittek.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Vonovia Ruhrstadion, Bochum
Freiburg
Atubolu – Sildillia, Ginter (75. Kübler), Gulde, Günter (C) – Dōan (90. Keitel), Eggestein, Höfler, Grifo (69. Muslija) – Sallai (69. Höler), Gregoritsch (75. Röhl).
F. Müller – Adamu, M. Philipp, Szalai.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 12:4. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:11.
Poprvé od 20. ledna slaví Freiburg ligové vítězství! Streichův tým profitoval z výborné efektivity, když Eggestein a Gregoritsch dali dva góly z naprostého minima šancí. V 62. minutě vrátil aktivnější Bochum do hry z rohu hlavičkující Orděc. Domácí závěrečnou půlhodinu soupeře mačkali, jenomže Schlotterbeck v největší šanci na vyrovnání branku svého zaměstnavatele těsně minul. Bochum tak potřetí v řadě padla a nevymanila se z 15. místa, kde se její náskok na barážovou 16. příčku zmenšil na 7 bodů.
90+5'
90+5'
Muslija v brejku dvou proti dvěma nespěchal a ve finále nedal optimální přihrávku Hölerovi. Pak už se Bochum stáhla v dostatečném počtu.
90+5'
Lucas Höler vypíchl míč nadále vysunutému Riemannovi, ale Bernardo mu dalekonosnou střelu letící na prázdnou branku předčasně zastavil.
90+4'
Riemann převzal aut a dokonce se odhodlal k ráně z dálky. Ke konfrontaci gólmanů nedošlo kvůli Guldeho bloku.
90+4'
Stöger zpackal nákop z půlící čáry, kvůli kterému přeběhl Riemann až před Atubolua. Zahrál ho moc krátký a Bochum musí být ráda za aut.
90+2'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Lukas Kübler).
90+1'
Ze Stögerova rohu tentokrát hlavičkoval Keven Schlotterbeck těsně nad břevno! To mohl být hodně zajímavý příběh. Schlotterbeck je stále kmenovým hráčem Freiburgu, který teď málem obral o body.
90'
U dvou rohů po sobě nezůstane. Po hlavičce Orděce viděli rozhodčí další teč Freiburgu, takže se Stöger rychle stěhuje k pravému praporku.
90'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Ricu Dōan, přichází Yannik Keitel.
89'
Schlotterbeck získal míč otřením míče o nohy Doana. Stöger zleva našel Hofmanna, jehož hlavička ze záklonu byla ztečována zpět do zámezí.
88'
Muslija s Eggesteinem vytvořili brejkovou situaci. Höler v ní zahnal Doana a Riemann se spolu se svými obránci stihli vrátit.
87'
Opět byl Riemann kvůli nákopu až na útočné polovině. Sérii hlavičkových soubojů hosté zvládli ubránit. Stejně tak se pak na křídle neprosadil Mašović.
86'
V důsledku Stögerova zablokovaného centru vracel Daschner míč na půlící čáru, kam musel vystoupit Riemann. Bochum už hraje na velké riziko.
85'
Freiburg navazoval rohem i z pravé strany. Opět letěl těsně před branku, kde Kiliann Sildillia nedokázal kvalitněji nasměrovat hlavičku.
84'
Muslija kopal roh do malého boxu. O zakončení jevil velký zájem Röhl, kterému míč vyfoukl Gonçalo Paciência.
83'
Marco Fritz neměl pochopení se zdržováním při rozehrávce. Se žlutou kartou bude dohrávat i hostující kapitán Günter.
82'
Anthony Losilla utnul rychlý brejk Höflera taktickým faulem za žlutou kartu. Zároveň si z něj odnesl nějaké šrámy.
81'
Doanova střela z hranice vápna neprošla přes první překážku v osobě Bernarda. Mrštný Japonec pak z rohu šestnáctky pro změnu centroval mimo dosah nabíhajícího Musliji.
80'
Další nákop z půlky už tak dobré parametry neměl. Orděc tímto způsobem vysloveně odevzdal balon Atuboluovi.
78'
Díky Bochumi má hra strhující tempo. Do ofenzivy se zapojil i brankář Riemann, z jehož špičkového nákopu hlavičkoval Paciência. Nikoliv však tak prudce, aby se Atubolu nestihl přesunout ke své pravé tyči.
77'
Bernardo prodlužoval výkop brankáře Riemanna až před branku. Lukas Kübler poslal míč na roh. Ten domácí bleskově rozehráli, ale žádný větší profit to pro ně neznamenalo.
76'
Asano vtipně sklepl Daschnerovu přihrávkou pod sebe. Ze sedmnácti metrů zakončujícímu Paciênciovi skákal pod nohy Höfler a to mělo za následek střelu vysoko nad břevno.
75'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Merlin Röhl.
75'
ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Lukas Kübler.
75'
Freiburg je po gólu na 2:0 v ofenzivě úplně nulový. Nezměnil to ani Florent Muslija, který si při akci na levém křídle nešikovně ukopl balon do zámezí.
74'
Orděc skvěle vystoupil proti pomalé přihrávce na Hölera. Ten ukrajinského obránce podkopl a počtvrté v sezoně spatřil žlutou kartu.
73'
Ještě před Hoffmanovou neadresnou přihrávkou z levého křídla došlo k porušení pravidel. Ofsajd Asana byl signalizován s velkým zpožděním.
72'
V Guldeho společnosti si Losilla nepřebral přihrávku Daschnera, která se znovu stala kořistí Atubolua.
71'
Nicolas Höfler byl u středového kruhu strčen Hofmannem. Domácí hráč šel do souboje tělem, přesto mu to neprošlo.
70'
Schlotterbeck sklepával přetažený centr k malému vápnu. Losilla se tam přetahoval s nově příchozím Muslijou a nebyl schopen posunout míč mezi tyče.
69'
ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Lucas Höler.
69'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Florent Muslija.
68'
Za centrem Stögera se opět natahoval Orděc. Míč zády k bráně prodlužoval a s přispěním teče jednoho z hostů získal rohový kop.
67'
Matthias Ginter špatně vystoupil proti individuálně Daschnerovi. Za podkopnutí domácího fotbalisty je nařízena standardní situace.
66'
Domácí fotbalisté jsou na koni. Christian Streich na to musí reagovat a co nevidět pošle do hry své první dva náhradníky.
65'
Anthony Losilla v zahuštěném prostoru nezkrotil kolmici čerstvého Daschnera. Míč prošel až na gólmana.
64'
A zase rychle na druhou stranu. Asano postupoval do otevřené obrany. Nabízejícího Hofmanna odignoroval a nečistě trefenou střelou ze sedmnácti metrů nenadělal Atuboluovi žádné potíže.
63'
Gregoritsch z osy zapojil do ofenzivní akce Rolanda Sallaie. Maďarský útočník na pětníku zakličkoval a slabou střelou letící mezi nohama Orděce našel jen brankáře Riemanna.
62'
Bochum právě vstřelila branku!
Ginter tečoval Bernardův dalekonosný pokus na roh a z toho už domácí udeřili! Stöger poslal centr k bližší tyči na Ukrajince IVANA ORDĚCE, jehož hlavička ze souboje se Sildilliou zapadla do vzdálenějšího horního rohu brány.
61'
Držení míče: 56 % – 44 %.
60'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Moritz Broschinski, přichází Gonçalo Paciência.
60'
ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Lukas Daschner.
60'
Ani ze standardní situace Bochum kontaktní gól nedala. Akrobatická koncovka Hofmanna se mezi tyče nevešla.
59'
Zároveň s letícím balonem trefil Manuel Gulde břicho Förstera. Stoper Freiburgu může být rád, že za tento šlapák viděl jen žlutou.
58'
Snažení Bochumi na útočné polovině degradoval Asanův faul na Gregoritsche. Domácí fotbalisté jsou hodně podráždění.
57'
Doan vyřešil konfrontaci se Stögerem přihrávkou pod sebe. Sildillia už nacentroval, ale obránci Bochumi si ve vápně poradili.
55'
Erhan Mašović vylekal Atubolua projektilem zpoza šestnáctky. Ačkoliv balon letěl na střed branky, tak ho jednadvacetiletý gólman jenom vyrazil a Gulde tak musel rychle odkopávat před Hofmannem.
53'
Freiburg právě vstřelil branku!
Svěřenci Christiana Streicha jsou i po změně stran maximálně efektivní! Ricu Doan si po přihrávce Salleie pečlivě nachystal centr na MICHAELA GREGORITSCHE. Rakouského útočníka neubránil Orděc a Riemann byl proti hlavičce do svého protipohybu bez šance.
52'
Stöger si před vápnem narazil s Försterem, jenže klíčový pas do předbrankového prostoru mu zhatila přítomnost Manuela Guldeho.
51'
Förster zahnal Stögera k postranní čáře, odkud Rakušan z nouze nakopl míč do míst patřících brankáři Freiburgu.
50'
Střídající Hofmann rukou povalil na trávník vyskakujícího Guldeho. Další Asanův nákop z hloubi pole byl na Broschinského moc dlouhý.
49'
Nicolas Höfler se nepřiznal, že od něho šel míč zpátky za koncovou čáru. Místo rohového kopu tak je nařízen odkop od branky Manuela Riemanna.
48'
Roh byl k vidění i na protějším konci hřiště. Christian Günter z něj rovněž moc nevymyslel, ve vzduchu si poradil Bernardo.
47'
Försterův pokus ze sedmnácti metrů byl překážející nohou odkloněn na rohový kop. Drobné zmatky vzniklé z centru Stögera skončily v náruči Atubolua.
46'
ze hřiště odchází Tim Oermann, přichází Philipp Hofmann.
46'
Bochum byla v první opticky aktivnější, ale proti kvalitně organizované defenzivě Freiburgu své postupné útoky v šance nepřetavila. V 36. minutě hosté přidali i ofenzivní nadstavbu a díky prvnímu gólu v sezoně z produkce Maximiliana Eggesteina jdou do šatny s drobným náskokem.
45+4'
45+4'
Konflikt mezi Mašovićem a Sallaiem měl za následek žluté karty pro oba zúčastněné. Hříšníkem byl hlavně domácí záložník, který si do sedícího Maďara nesportovně kopnul.
45+3'
Kiliann Sildillia podcenil centr Oermanna. Nechal se předskočit Stögerem a hosté měli štěstí, že zakončení hlavou letělo vedle brány.
45+2'
Maximilian Eggestein si pomohl útočným faulem, když se k němu snášel centr Sallaie. Na zemi skončil Schlotterbeck.
45'
Försterův dlouho letící nákop do přelidněné šestnáctky odhlavičkoval Nicolas Höfler na spoluhráče Guldeho.
44'
Oermannův centr si Broschinski nezpracoval tak kvalitně, aby mohl z druhého doteku pálit na branku mladého gólmana Freiburgu.
43'
Dobře postavený Atubolu stopil hlavičku Orděce a rychle nakopl míč do situace jeden na jednoho. Oermann nezazmatkoval a před Sallem poslal odkop do autu.
42'
Bernardův zákrok na Doana vyvolal hodně emocí, protože klidně mohl skončit Brazilcovým vyloučením. Z řady hádek a protestů se vyklubala žlutá karta pro Eggesteina.
40'
Schlotterbeck uklízel míč před Gregoritschem na roh, který se ani konat nebude. Předcházel tomu ofsajd Sallaie.
38'
Losilla hrál vzduchem do vápna. Moritz Broschinski bojoval o míč zády brance. Ginter ho bránil rukama, ale ochotný pád domácího útočníka přešel rozhodčí bez hvizdu.
37'
Rychlá rozehrávka po faulu Mašoviće byla znehodnocena zvednutým praporkem asistenta rozhodčího. Nabíhající Grifo si nepohlídal ofsajd.
36'
Kiliann Sildillia na druhý pokus nacentroval kolem Asana. Michael Gregoritsch přehlavičkoval Orděce a tím vyytvořil šanci MAXIMIANA EGGESTEINA, který křížným volejem odrazil balon o zadní tyč do Riemannovy sítě.
36'
Ginter tečoval Bernardovu přihrávku mimo dosah odskočeného Broschinského. Byl z toho další roh, o který se znovu postaral Gregoritsch.
35'
Pod skákajícím kotlem Freiburgu byl realizován další Stögerův roh. V předbrankovém prostoru však kraloval hostující Gregoritsch.
34'
První žlutá i na straně hostů. Za dohrání Stögera si ji zasloužil Nicolas Höfler.
33'
V souboji o Riemannův výkop schytal Sildillia úder loktem, za který Bernardo viděl sedmou žlutou kartu v sezoně.
31'
30'
Orděc patou prodlužoval Stögerův nízký roh do nepřehledné vřavy, ze které byl balon odražen do rukou Atubolua.
29'
Stögerův roh měl za následek Bernardovo zakončení zády brance. To mělo být tečované, a tak se standardka Bochumi bude konat nanovo.
28'
Stöger centroval z autu Oermanna směrem k Sildilliovi, od kterého šel balon na rohový kop. Francouz se míče dotkl rukou, ale Fritz zatím nevypadá, že by měl v úmyslu nařizovat penaltu.
27'
Losilla na pravé straně vyzpovídal Gintera. Cesta míče skončila až ve vápně u Asana, který z otočky napálil Guldeho.
26'
Prostor u domácí branky suverénně vyčistil Bernardo.
25'
Kiks v domácí rozehrávce hodlal využít Grifo. Dosud nevýrazný Ital to zkusil ze střední vzdálenosti a odrazem o Orděce získal roh.
24'
Mašović odvracel Gregoritschův centr k Doanovi. Japonec se rychle srovnal za účelem zakončení a levačkou umístil míč přesně do „koše“ brankáře Riemanna.
23'
Philipp Förster pokazil centr z levé strany. Míč odletěl do autu, zatímco u Atobolua číhali Asano a Broschinski.
22'
Asano zpracoval Stögerovu přihrávku na Broschinského, jehož ambiciózní volej z hranice vápna se mezi tři tyče nevešel.
21'
Stögerovu nepřesnost vystřídal represink Bochumi a další okamžitý zisk balonu.
20'
Dvacet minut je pryč. Kromě dalekonosné střely Schlotterbecka se toho moc zajímavého zatím nestalo. Ve hře obou mužstev je spousta nepřesností.
19'
Zdvojený Asano se spokojil s autovým vhazováním pro Oermanna. Teprve po něm bude mít Bochum více hráčů v útočné fázi.
18'
Při nákopu z obrany si Broschinski nešikovně překážel se spoluhráčem Bernardem. Míč přes oba propadl do autu a vhazovat může Sildillia.
17'
Roland Sallai si nepřevzal do pohybu oblouček Doana. Navíc svůj náběh doprovodil o ofsajdové postavení.
16'
Griffo nacentroval přes Orděce jen na Mašoviće.
15'
Förster z jedničky nakopával balon na hrot. Před Broschinským situaci řešil Gulde.
14'
Stögerovi se centr na bližší tyč nepovedl. Pak dostal šanci na reparát, ale u malého vápna bezchybně zasahoval Nicolas Höfler.
13'
Zámek u hostující branky vygradoval Schlotterbeckovou střelou z nějakých dvaadvaceti metrů. Atubolu ji trochu nejistým způsobem vytlačil na roh.
12'
Förster byl povalen na trávník, ale Fritz Bochumi standardku nepřisoudil. Domácí tak zase kombinují mezi stopery a Riemannem.
11'
Brazilec tak opravdu učinil, ale jeden z hostů balon pohodlně odhlavičkoval do klidnějších vod. Sallaiův rychlý přechod byl zabrzděn na půlce.
10'
V důsledku aktivního presinku se Manuel Gulde spokojil s odkopem míče za postranní čáru. Bernardo ho možná bude házet rovnou do vápna.
9'
Mašović zbrzdil přechod Freiburgu nedovoleným zákrokem na Sallaie. Hosté začínají na jistotu od brankáře Atubolua.
8'
Atubolu měl snadný úkol při chytání Stögerova centru. V pokutovém území se v danou dobu nacházel jen Asano.
7'
Nákop Mašoviće nevysoký japonský šikula Asano sklepával jen ve prospěch Freiburgu. Vzápětí byl faulován jeho krajan Doan.
6'
Sildillia se na pravém křídle k ničemu nedostal. Vracející se Stöger jeho pohyb s balonem příkladně zakřižoval.
5'
Orděc odhlavičkoval dlouhý aut k Broschinskému. Ten otřel balon o Güntera a další vhazování už bude provádět domácí Bernardo.
4'
Viditelnost v okolí Riemannovy branky se zlepšila natolik, že se může pokračovat vhazováním Freiburgu.
2'
Hned po několika přihrávkách se sudí Fritz uchýlil k přerušení hry. Důvodem je masivní kouř šířící se z kotle Bochumi.
1'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v tmavě modrých dresech. Freiburg hraje v bílém.
1'

VfL Bochum: Riemann – Oermann, Orděc, K. Schlotterbeck, Bernardo – Losilla (C), Mašović – Asano, Stöger, Förster – Broschinski.
Náhradníci: Rölleke – Daschner, Elezi, Gamboa, P. Hofmann, Loosli, Paciência, Passlack, Wittek.
Trenér: Thomas Letsch

SC Freiburg: Atubolu – Sildillia, Ginter, Gulde, Günter (C) – Dōan, Eggestein, Höfler, Grifo – Sallai, Gregoritsch.
Náhradníci: F. Müller – Adamu, Höler, Keitel, Kübler, Muslija, M. Philipp, Röhl, Szalai.

26. Doan, 45+2. Grifo – 15. Paciência.
Bochum se nachází jedinou příčku nad barážovým 16. místem. V přímém ohrožení sestupu ale není, protože má před Kolínem sedmibodový náskok a k tomu dnešní zápas k dobru. Tým s druhou nejhorší obranou v lize v půlce února senzačně porazil Bayern Mnichov. Další dva zápasy pro Letschovy svěřence dopadly podstatně hůř – s Mönchengladbachem padli 2:5 a doma s Lipskem 1:4. O ofenzivní produktivitu se primárně starají Japonec Asano (6+1) s Rakušanem Stögerem (5+6). Na marodce je slovenský záložník Bero a spolu s ním Antwi-Adjei, Osterhage a Soares.
Freiburg bojuje na dvou frontách s diametrálně odlišnými výsledky. Zatímco v Evropské lize má slibně rozehrané osmifinále s West Hamem (první zápas německý tým vyhrál 1:0 gólem Gregoritsche), tak v Bundeslize „Breisgau-Brasilianer čekají na výhru už šest zápasů. V tom posledním však Freiburg nezklamal, když na svém hřiště uhrál s Bayernem remízu 2:2. V rozehraném 25. kole mu v tabulce patří desáté místo, kde má tříbodové manko na sedmý Hoffenheim. O post nejlepšího střelce se dělí sedmigóloví Grifo a Höler. Co se zdravotního stavu týče, tak trenér Christian Streich nepostrádá žádného hráče užší rotace.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pětadvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bochumí a Freiburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.