Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Stuttgart - 6. dubna 2024   18:30

0:1
(0:0)
Stuttgart
64' Guirassy  (Führich)
Dortmund
Kobel – Ryerson (81. Reus), Hummels, Schlotterbeck, Maatsen (81. Moukoko) – Sabitzer (72. Bynoe-Gittens), Can /C/, Brandt (65. Nmecha) – Sancho, Füllkrug (81. Haller), Adeyemi.
Meyer – Süle, Özcan, Wolf.
Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier
Signal Iduna Park, Dortmund
81 365 diváků
Stuttgart
Nübel – Vagnoman (46. Stergiou), Itó, Mittelstädt – Leweling (86. Katompa), Karazor /C/, Stiller, Führich (68. Čong U-jong) – Undav (90. Stenzel), Guirassy, Millot (86. Dahúd).
Bredlow – Chase, Raimund, Haraguči.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:10.
Fotbalisté Stuttgartu uzemnili Borussii Dortmund, která nenavázala na vítězství z Mnichova a na pro postup do Ligy mistrů klíčovém čtvrtém místě ji bodově dotáhlo Lipsko. Naopak hosté se bodově dotáhli na druhý Bayern, který dnes šokujícím způsobem selhal v Heidenheimu.
V taktické bitvě neproměnil největší šanci prvního poločasu domácí Adeyemi, naopak po přestávce se ze skvěle sehraného brejku prosadil 24. gólem sezóny hostující Guirassy. Hosté pak přestáli zoufalý závěrečný nápor Dortmundu a slaví letošní třetí vítězství nad Borussií – kromě obou bundesligových duelů žlutočerné vyřadili i v Německém poháru.
90+10'
90+9'
Reusova křížná přihrávka směřuje do zámezí, Dortmund už to dnes zřejmě nestihne.
90+8'
Schlotterbeck si zpracoval míč na hrudi a přenesl hru na Sancha, který střílí z 15 metrů po zemi přímo do brankáře.
90+7'
Čong U-jong se při akci Stuttgartu ukvapil střelou na tribunu. Teď to chtělo spíše podržet míč.
90+7'
Po rohu hlavičkoval Haller, jenže pouze do Nübelovy náruče. Hosté si mohou oddechnout.
90+6'
A vzápětí může přijít trest, žlutočerní v hektickém finiši vybojovali roh.
90+6'
Gigantickou šanci na pojistku odmítl Guirassy, který po vyšachování domácí obrany a skvělé přihrávce Silase Katompy postupoval sám na brankáře, ale přestřelil.
90+4'
I po rohu Sancho kličkoval pokutovým územím, dal si míč mezi dva hráče, ale nakonec už stačil jen centrovat do boční sítě.
90+4'
Sanchův centr byl sražen na rohový kop.
90+2'
Adeyemiho centr z levého křídla proletěl pokutovým územím až za protější postranní čáru, vhazovat se chystají hosté a rozhodně nespěchají.
90+1'
Youssoufa Moukoko naskočil na křížný pas z hloubi pole a hlavou posílá míč za zadní tyč.
90'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odkulhal zraněný Deniz Undav, nahradil ho Pascal Stenzel.
89'
Za mohutného pískotu z tribun si sedá na trávník další hostující fotbalista, je to Deniz Undav a v přerušené hře k němu spěchají lékař a masér.
87'
Dnešní utkání sleduje 81 365 diváků, je vyprodáno jako až na jednu výjimku v této sezóně pokaždé.
86'
ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Silas Katompa,
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Mahmúd Dahúd.
85'
Alexander Nübel (Stuttgart) dostává žlutou kartu za zdržování hry.
85'
Vyčerpaný Leweling znovu sedí na trávníku, protihráči se ho snaží zvednout.
84'
Rohový kop odhlavičkoval Hiroki Itó jen ke Nmechovi, který se do míče opřel z voleje, jenže hradbu těl neprostřelil.
83'
Adeyemiho centr se nepříjemně stáčel do brány a Nübel ho raději vyhmátl na roh.
81'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Ian Maatsen, přichází Youssoufa Moukoko,
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Sébastien Haller,
ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Marco Reus.
81'
Co více by chtěl Nico Schlotterbeck? Po rohovém kopu vyškraboval Nmechovu prudkou hlavičku Nübel před sebe a dorážející obránce Borussie ze dvou kroků překopl prázdnou bránu!
80'
Bynoe-Gittens na hranici pravidel odstrčil Mittelstädta, podle rozhodčího šlo o čistý střet a Dortmund zahraje roh.
79'
Jednoho z hráčů Stuttgartu braly křeče, domácí po chvilce zdržení sportovně vracejí míč soupeři.
78'
Dortmund hraje dočasnou přesilovku, Bynoe-Gittens posílá přetažený centr na Adeyemiho, ale ten se proti dvojici protihráčů neprosadil.
76'
Nico Schlotterbeck čistě zastavil nataženou nohou Undavovu zpětnou přihrávku na zcela volného Guirassyho.
75'
Ránu vysokou nohou do hrudi schytal Stiller, ze středového kruhu rozehrávají hosté, ale karta se tentokrát neuděluje.
72'
ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
71'
... a žlutou kartou je samozřejmě oceněn také druhý z aktérů Atakan Karazor (Stuttgart).
71'
Karim Adeyemi (Dortmund) dostává žlutou kartu za potyčku na půlící čáře...
70'
Deniz Undav si naběhl na Lewelingův centr z pravého křídla a prudkou hlavičkou o zem nechal konečně vyniknout Gregora Kobela.
68'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Čong U-jong.
66'
Borussia je tu okamžitě s pokusem o vyrovnání, Sancho posílá přesný centr a Niclas Füllkrug hlavičkuje těsně nad.
65'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Felix Nmecha.
64'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hosté během čtvrt minuty přenesli hru sérií přesných přihrávek z vlastního pokutového území do toho soupeřova a Führichovu přesnou přízemní přihrávku z pravého křídla umístil placírkou pod břevno SERHOU GUIRASSY. Domácí brankář Kobel si celý zápas nesáhl na míč a teď až když ho tečoval do své sítě.
63'
Další těsný a správně odmávaný ofsajd VfB.
62'
Rohový kop odhlavičkovali domácí před Enza Millota, který se do míče opřel parádním volejem z 25 metrů, mezi tyče však nezamířil.
61'
Leweling potáhl míč od prostoru před střídačkami šikmo až před pokutový oblouk a úctyhodné sólo zakončil střelou, kterou přizvedl Schlotterbeck na roh.
60'
Ryerson našel centrem do skrumáže Füllkruga, jehož hlavičku ještě přizvedl bránící Stergiou a míč se obloučkem snáší Nübelovi do rukavic.
59'
V ofsajdu se zapomněl Guirassy.
56'
Maatsen poslal příliš pomalou přihrávku na volného Brandta, hosté jeho úmysl vystihli.
54'
Undav si pomohl útočným faulem na Maatsena.
52'
Zadní řady Stuttgartu nezachytily Sabitzerovu kolmici na Jadona Sancha, ale jeho následnou přihrávku pod sebe již skluzem odvrací Mittelstädt.
50'
Führich vypíchl míč Hummelsovi a našel nádherným dloubáčkem zleva úplně volného Lewelinga, kterému však střela vůbec nesedla a bránu z nějakých osmi metrů minul.
49'
S nařízeným rohem si domácí neporadili, kope se od stuttgartské brány.
49'
Trestný kop sice posílá Brandt za bránu, cestou ho však neznatelně tečoval někdo z hostů.
48'
Leweling u postranní čáry odstrčil Adeyemiho a nabídl přímý kop Dortmundu.
47'
Mittelstädt našel na malém vápně Guirassyho, který odpadl v souboji od Cana po lehkém kontaktu, rozhodčí však vrtí hlavou.
46'
ze hřiště odchází Josha Vagnoman, přichází Leonidas Stergiou.
46'
Větší příležitosti i územní převaha byly na straně Borussie, branka však v Dortmundu zatím nepadla a souboj čtvrtého se třetím celkem bundesligy je stále otevřenou záležitostí.

Statistiky první půle:
Držení míče 46% – 54%, střely na bránu 3:0, střely mimo 3:2, rohy 3:2, ofsajdy 1:0, fauly 5:4.
45+5'
45+4'
Nübel v poslední chvíli zakopává malou domů do špeku. V následném souboji vysvobodil hosty útočným faulem Adeyemi.
45+2'
Stuttgart rozehrál standardku nakrátko, ale nikam se neprokombinoval.
45+1'
Julian Brandt (Dortmund) dostává žlutou kartu za zákrok na Lewelinga.
45+1'
Důrazný Hummels ubránil Mittelstädta a kope se od brány Borussie.
44'
Hra pokračuje po ošetření odkopem od stuttgartské brány.
42'
Nejhůře odnesl tuto srážku Füllkrug, který je ošetřován na malém vápně.
41'
Odražený míč po rohu směřuje do Nübelových rukavic, mezitím zůstali v tlačenici ležet hned tři hráči, kteří se zřejmě sťukli hlavami.
41'
Sancho se snažil utrhnout Vagnomanovi, který jeho průnik zarazil za cenu rohu.
38'
Ryerson se po odpískání postrkuje s Maatsenem, sudí odtrhává od sebe nejen je, ale i další hráče, kteří přišli přispět do diskuse.
37'
Míč je pevně v moci stuttgartského brankáře, který však nemá příliš komu rozehrát.
36'
Maatsenův přetažený centr zachytil u pravé lajny Adeyemi a na Mittelstädtovi získal alespoň vhazování.
34'
Adeyemiho přízemní centr hosté odvracejí. Míč ovšem zachytává Maatsen a obléhání území Švábů pokračuje.
33'
Z rohového kopu se Borussia neprosadila.
32'
S využitím zakolísání hostujícího Vagnomana se utrhl do samostatného nájezdu Karim Adeyemi, tváří v tvář však neprostřelil Nübela, který míč šťastně tečoval nohou těsně vedle své pravé tyče.
30'
Führich se snažil proniknout do pokutového území, domácí jeho akci odvracejí za postranní čáru.
27'
Z ofsajdového postavení vybíhal na průnikovou přihrávku domácí Brandt.
26'
Enzo Millot (Stuttgart) dostává žlutou kartu za šlapák na Ryersona.
25'
Führich uvolnil po levém křídle Mittelstädta, na jeho povedený centr naskočil Guirassy, ale v prvním náznaku šance Stuttgartu hlavičkoval vedle.
21'
Z dálky to zkusil Sabitzer, také jeho střela skočila před Nübelem o trávník, ale tentokrát se odráží přímo do jeho náruče.
20'
Na konci druhé desetiminutovky probíhá v Dortmundu taktická partie uprostřed hřiště.
17'
Vagnomanův centr domácí odhlavičkovali z nebezpečného prostoru.
15'
Serhou Guirassy doslova naskočil na krk Canovi, což byl sice obdivuhodný atletický výkon, ale rozhodně v rozporu s pravidly kopané.
14'
Po rohu se protlačil k hlavičce Niclas Füllkrug, stuttgartskou bránu však netrefil.
13'
Parádní točenou střelu vyslal z 25 metrů domácí kapitán Emre Can, míč ještě nepříjemně skočil před Nübelem, který ho vyškraboval od levé tyče na roh.
12'
Viditelnost se zlepšila, i když dým stále na stadiónu zůstává, dává rozhodčí Jöllenbeck pokyn ke hře.
11'
Protestující fanoušci přerušili zápas dýmovnicemi.
9'
Angelo Stiller (Stuttgart) zastavuje po nevydařeném rohu Adeyemiho průnik zataháním za ruku a brzy si prohlédl žlutou kartu.
8'
Tečí domácího Hummelse byla Lewelingova střela sražena na rohový kop.
5'
Mittelstädt dal nohu do cesty Adeyemimu, rozhodčí nepíská, domácí se domáhají penalty marně. Podle záznamu k faulu došlo zřetelně před vápnem, tedy VAR podle pravidel intervenovat nemůže.
3'
Další odvrácený útok hostujícího celku, který teď v klidu kombinuje na své polovině.
2'
Hosté se hned od začátku dostali do tlaku a vybojovali roh, po kterém letí Guirassyho hlavička daleko vedle.
1'
Borussia hraje v tradičních žluto-černých dresech, Stuttgart má bílé dresy s červeným pruhem.

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can /C/, Brandt – Sancho, Füllkrug, Adeyemi.
Náhradníci: Meyer – Süle, Özcan, Nmecha, Reus, Wolf, Bynoe-Gittens, Haller, Moukoko.
Trenér: Terzić.

VfB Stuttgart: Nübel – Vagnoman, Itó, Mittelstädt – Leweling, Karazor /C/, Stiller, Führich – Undav, Guirassy, Millot.
Náhradníci: Bredlow – Stergiou, Chase, Dahúd, Stenzel, Raimund, Čong U-jong, Haraguči, Katompa.
Trenér: Hoeneß.

Rozhodčí: Jöllenbeck – Günsch, Weickenmeier.
Dortmund s dnešním soupeřem už letos dvakrát prohrál a dnes prahne po odvetě. Oba zápasy se ovšem odehrály v metropoli Bádenska-Württemberska, v lize Stuttgart zvítězil 2:1 a v osmifinále Německého poháru 2:0. Poslední výjezd do Dortmundu pro hosty skončil ovšem v loňském ročníku debaklem 0:5.
VfB Stuttgart
K senzační medaili táhne švábský celek, který se poslední dva roky horko těžko zachraňoval, především Serhou Guirassy, jehož poměrně laciný nákup z Rennes se ukázal být ternem. Guinejský útočník se prosadil již pětadvacetkrát, navíc mu v útoku zdatně sekunduje další letní posila, Deniz Undav z Brightonu, který má na kontě 16 tref.

Stuttgart neprohrál devětkrát v řadě a je třetí 4 body před Dortmundem. Minule ovšem body ztratil po bláznivém průběhu druhého poločasu s průměrným Heidenheimem. Domácí vedli 2:0, pak ale čistý hattrick nasázel hostující Kleindienst a Stuttgartu zachranoval alespoň remízu 3:3 svým v osmé minutě nastavení Undav.

Potíže bude mít trenér Hoeneß se složením obrany, z níž vypadli hned tři stopeři. Na marodce jsou dlouhodobě Zagadou a se zlomenou čelistí také Rouault, poprvé v celé sezoně bude dnes absentovat kvůli žlutým kartám železný muž Waldemar Anton.
Borussia Dortmund
Žlutočerní minulý týden dobyli Mnichov a po slavné výhře 2:0 nad mistrovským Bayernem, která byla už čtvrtou v řadě, drží klíčové 4. místo pro postup do Ligy mistrů o tři body před Lipskem.

Borussia prožívá klíčové období sezony, v rozpětí šesti kol narazí na všechny soupeře z elitní bundesligové šestky a do toho ji již ve středu čeká ve čtvrtfinále Ligy mistrů venku Atlético Madrid.

Minulý zápas pro lehčí zranění vynechali po koňaru z mezistátního utkání v dresu Nizozemska nejlepší střelec, třináctigólový Donyell Malen, a zraněný se vrátil ze srazu alžírské reprezentace také Rámí Bensebajní. Střevní chřipku minulý týden prodělala brankářská jednička Gregor Kobel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.