Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Leverkusen - 3. března 2024   15:30

0:2
(0:1)
Leverkusen
37' Frimpong  (Schick) • 73' Grimaldo  (Adli)
Köln
Schwäbe (C) – Carstensen, Hübers, Chabot, Finkgräfe – Alidou (82. Tigges), Martel (82. Schmitz), Ljubičić, Maina (82. Huseinbašić) – Adamjan (65. Diehl, 69. Paqarada), Thielmann.
Pentke – Heintz, Kainz, Kilian.
Stieler T.
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Leverkusen
Hrádecký (C) – Stanišić, Tah, Hincapié (79. Tapsoba) – Frimpong (46. Tella), Andrich, Xhaka (83. Palacios), Grimaldo – J. Hofmann (65. Adli), Wirtz – Schick (65. Iglesias).
Kovář – Hložek, Kossounou, Puerta.

Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám poklidný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 6:11. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:9.
Je dobojováno! Leverkusen si z Kolína odváží tři body a navyšuje náskok na prvním místě již na deset bodů. Svěřenci kouče Alonsa se tak výrazně přibližují k vytouženému titulu. Druhý poločas nabídl jasnou převahu Leverkusenu, který útočil do deseti hráčů Kolína. Vítězství v 73. minutě zpečetil Grimaldo, který prostřelil vše co mu stálo v cestě po přihrávce Adliho. Druhý inkasovaný gól pak Kolín nad Rýnem položil a hosté v poklidu utkání dotáhli do vítězného konce.
90+3'
90+2'
Paqarada se dostal na hranici vápna Leverkusenu, ale tam byl pohotově odzbrojen a uvidíme pouze odkop od branky v podání Hradeckého.
90+1'
Stanisič přenáší hru na pravou stranu, kde s míčem operuje Tella. Hosté nikam nespěchají a utkání se již spíše dohrává v poklidném tempu.
88'
Iglesias se snažil prodrat do vápna Kolína, ale proti byl Chabot, který ho důrazně odstrčil od míče. Po delší době tak mohou zaútočit domácí, které čeká odkop od brány.
87'
Svěřenci kouče Alonsa pokračují v poklidné sérii přihrávek na útočné polovině a již se nikam neženou. Je jasné, že tohle bude Leverkusenu v závěru dnešního derby stačit.
85'
Bayer kombinuje na polovině hrací plochy a suverénně kráčí za dalším tříbodovým ziskem. Domácí se dlouho nedostali s míčem za polovinu hrací plochy.
84'
Wirtzovi sice nesedla přihrávka z pravého křídla, přesto se k míči v šestnácté dostal neobsazený Grimaldo, kterému ale rána vůbec nesedla. Míč končí nad brankou Kolína.
83'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Exequiel Palacios.
82'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Benno Schmitz,
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Denis Huseinbašić,
ze hřiště odchází Faride Alidou, přichází Steffen Tigges.
82'
Florian Wirtz se dostal k míči v šestnáctce soupeře, ale opět pouze nastřelil jednoho z obránců. Chystá se střídání na obou stranách.
80'
Před námi je poslední desetiminutovka utkání. Hosté mají hru pod kontrolou a pokud dnes zvítězí, navýší náskok na prvním místě na druhý Bayern již na deset bodů.
79'
ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Edmond Tapsoba.
78'
Grimaldo našel ve vápně Wirtze, ale ten měl problémy se zpracováním, a tak se vůbec nedostal do zakončení. Lídr německé soutěže pokračuje v tlaku.
77'
Wirt se odhodlal ke střele zpoza vápna. Jeho ránu ale bez větších komplikací lapil do rukavic Schwabe, který byl na tento pokus připravený.
75'
Leverkusen přidává potřebnou druhou trefu a v závěru utkání si tak dodává mnohem větší klid na kopačky. Hosté navíc pokračují s míčem a zatím se zdá, že si bez problémů dokráčí pro tři body.
73'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté navyšují vedení na rozdíl dvou branek! Druhou branku do sítě Kolína přidává ALEJANDRO GRIMALDO, kterého z levé strany vápna našel na středu Amine Adli. Grimaldo pak se štěstím propálil obranný val a dostal míč mezi nohama domácího brankáře do branky. Asistence: Adli A.
72'
Ta mohla přijít po rohovém kopu, jenže i tentokrát byla úspěšná defenziva Kolína, která odhlavičkovala míč do dostatečné vzdálenosti od vlastní branky.
71'
Do konce základní hrací doby nám zbývá zhruba posledních dvacet minut. Na míči jsou hráči Leverkusenu, kteří by ale rozhodně potřebovali pojistku v podobě druhé branky.
70'
Po kombinaci před šestnáctkou Kolína dostal míč z pravé strany do vápna Iglesias. Míč si ze vzduchu zkušeně sebral Schwabe.
69'
ze hřiště odchází Justin Diehl, přichází Leart Paqarada.
69'
Po jednom ze soubojů nyní zůstává Diehl ležet na zemi a zdá se, že se na hřišti dlouho neohřál. Vypadá to, že bude muset vinou zranění opustit hřiště.
68'
Střídající Diehl se snažil prosadit na levém křídle. Klička proti Stanisičovi mu ale neprošla. Obránce Leverkusena na mladého útočníka vyzrál.
66'
Hincapie našel dlouhou přihrávkou ve vápně nabíhajícího Igelsiase. Španělský útočník chtěl dostat míč před branku, ale jeho pas byl sražen. Rohový kop pro Bayer.
65'
ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Amine Adli,
ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Borja Iglesias.
65'
ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Justin Diehl.
64'
Grimaldo hledal na hranici šestnáctky Hofmanna, ale celou situaci vyřešil Hubers, který záložníka Leverkusenu předskočil a nedovolil mu dostat se k míči.
63'
Obránce Finkgrafe si pak vzal na starost i exekuci rohového kopu. Ten mu ale vůbec nevyšel. Míč zakroutil do vápna tak, že se v vzduchu dostal za čáru. Následovat bude odkop od branky.
62'
Finkgrafe vybojoval první rohový kop pro Kolín. Z pravého křídla přihrával do vápna Leverkusenu, ale jeho pas byl sražen za hostující branku.
62'
Granit Xhaka podklouzl ve středu pole a toho chtěli opět využít domácí, kteří se mohli hnát do útoku. Vinou nepřesné přihrávky ale rychle zbytečně ztrácí míč.
61'
Vzápětí uvidíme další rohový kop. Tentokrát se tak stane po sraženém centru Telly z pravé strany hrací plochy.
60'
Hubers nepřesně přihrával na půlící čáře a hosté rychle spěchali v přečíslení ve třech. Obránce Kolína se pak ale příkladně vrátil a srazil míč na poslední chvílí na rohový kop.
59'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Josip Stanišić).
58'
Robert Andrich si sice zpracoval míč v šestnáctce Kolína, ale učinil tak rukou. Celou situaci pozorně zaznamenal hlavní sudí, který akci Leverkusenu zastavuje.
57'
Patrik Schick se dostal k hlavičce po centru od rohového praporku. Český reprezentant ale netrefil ve vzduchu míč tak jak by chtěl a hlavní rozhodčí přisuzuje míč domácím.
56'
Wirtzův sražený centr nadělal menší problémy Schwabemu. Gólman Kolína byl nucen nebezpečný míč srazit na rohový kop.
56'
Hofmann rozehrál standardku společně s Grimaldem, jenž si ještě vylepšil pozici, když si navedl míč do středu a pálil zpoza vápna. Jeho pokus končí v připravené obraně domácích.
55'
Hofmann následně seslán k zemi před šestnáctkou Kolína a Leverkusen dostane k dispozici další přímý kop z dobré pozice.
54'
Andrich z hloubi pole hledal ve vápně volného Tellu. Tomu se sice podařilo hlavou trefit míč, ale vůbec ne ideálně.
52'
Na opačné straně hřiště rozehráli standardku hosté. Grimaldo dostal přihrávku za hranici velkého vápna a vyslal směrem k brance Kolína tvrdou ránu. Míč končí pouze na tribuně za svatyní, kterou dnes brání Schwabe.
51'
Xhaka ztratil na útočné polovině balón a domácí šli do protiútoku. Carstensen centroval z pravého křídla a našel v ideální pozici Adamyana, který z bezprostřední blízkosti z voleje nastřelil tyč!
50'
Tellova přihrávka na levé straně neprošla přes bránícího beka, přesto Leverkusen nepůjčí balón soupeři. Rozehraje autové vhazování.
49'
Hubers se po rozehrávce standardní situace dostal k hlavičce ve vápně, ale prodloužil míč pouze do strany hrací plochy. Hrát tak mohou opět hosté.
48'
Schwabe dlouho rozmýšlel, kam pošle míč od vlastní branky. Nakonec zvolil přihrávku na Finkgrafeho, který vybojoval aut.
47'
Poprvé se k míči dostal Tella, který na začátku druhého poločasu nahradil Frimponga. Ten sice na pravé straně nedokázal odcentrovat, ale vybojoval alespoň rohový kop.
46'
Rozehrávku ze středového kruhu na začátku druhého poločasu si vzali na starost hosté, kteří ihned pokračují v stejném obrazu hry jako v prvním poločase.
46'
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Nathan Tella.
46'
Oba dva celky se již vrací na trávník. Druhý poločas začne za několik okamžiků!
První poločas dohrávky 24. kola německé Bundesligy mezi domácím 1. FC Kolín nad Rýnem proti hostujícímu Bayeru Leverkusen je minulostí. Od začátku utkání sledujeme vyhrocené utkání, které hodně ovlivnila červená karta pro Thielmanna ze 14. minuty. Leverkusen diktoval od úvodního hvizdu tempo hry, ale nevytvořil si mnoho brankových příležitostí. Přesto ukázali svěřenci trenéra Xabiho velkou silu a dostali v závěru poločasu míč za záda Schwabeho, když centr Grimalda ve vápně prodloužil Patrik Schick a míč dopravil do branky Frimpong. Domácí pak hrozili z brejků, ale ani jednou se jim nepodařilo Hradeckého nějak zvlášť zaměstnat.
45+4'
45+4'
Alidou si v závěru prvního poločasu naběhl do vápně na dlouhý centr Carstensena, jenže jeho přihrávka byla opravdu dlouhá, a tak na ni útočící hráč sotva dosáhnul, proto nezakončil ideálně.
45+2'
Pozemní centr Grimalda nenašel žádného z jeho spoluhráčů. Martel však poté nenaložil s balónem ideálně a hosté se dostanou k rozehrávce autu.
45'
Ten větší možnost na ohrožení branky nepřinesl. Naopak dopředu spěchali domácí, po centru byl ve vápně Grimaldem k zemi poslán Adamyan. Rozhodčí ale zůstává v klidu.
44'
Odtud mířil do vápna Kolína centr, po kterém ve vápně musel zasahovat Hubers. Následovat bude rohový kop.
43'
Frimpong na pravém křídle zkoušel projít přes Fingrafeho. Ten mu ale nedovolil odcentrovat, když ho srazil k zemi. Leverkusen rozehraje standardku od postranní čáry.
41'
Wirtz mohl navyšovat na 2:0. Grimaldo ho našel na levé straně šestnáctky a z velkého úhlu německý útočník zakončoval na bližší tyč. Tam byl ale připraven Schwabe, který sráží na rohový kop.
40'
Leverkusen pokračuje ve hře, která mu vyhovuje. Hosté ihned po úvodní brance pokračují v obléhání domácí šestnáctky.
37'
Hosté jdou do vedení! Přesný centr do vápna Kolína vyslal Grimaldo z levé strany. Tam míč ve vápně šikovně prodloužil Patrik Schick. K míči se pak dostal JEREMIE FRIMPONG, jenž z velké blízkosti poslal míč za záda bezmocného Schwabeho. Asistence: Patrik Schick.
35'
Na druhé straně mohl ohrozit branku Leverkusenu Adamyan. V protiútoku se dostal do vápna hostů, ale jeho pokus srazil Hincapie.
34'
Martel pohotově zasáhl ve vápně, kam mířil nebezpečný centr. Přesto pokračují hosté s míčem na kopačkách.
33'
Kombinace Frimponga s Wirtzem na pravé straně byla nepřesná, a tak se k míči dostanou domácí. Rozhodčí navíc hru zastavuje po dalším nedovoleném zákroku, domácí rozehrají z obranné poloviny.
32'
Ten zvolil ránu na bližší tyč a nechybělo mnoho. Přece jen ale chybělo pár centimetrů, aby míč ohrozil domácí branku.
31'
Leverkusen bude mít k dispozici další přímý kop z velmi nadějné pozice. Míč si před šestnáctkou připravuje Grimaldo.
29'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Eric Martel), který poslal před šestnáctkou k zemi Wirtze a může být rád, že hlavní sudí vytáhl kartu žluté barvy.
28'
Ztráty Leverkusenu ve středu pole chtěl využít Alidou, který dostal hodně prostoru na levém křídle, ale došel pouze za hranici vápna, kde míč nechal zasebou.
27'
Grimaldo na levém křídle nedokázal zpracovat dlouhý balón a míč se od něj odráží za domácí branku. Uvidíme odkop od branky v podání Schwabeho.
25'
Schick hodně překvapil domácí obránce, když vybojoval balón a odevzdal ho na volného Hofmanna, jenž neměl daleko ke vstřelení úvodní branky. Na poslední chvílí ale skvělým zákrokem zabránil gólů Chabot, který nedovolil hostům zakončit.
24'
Hofmann dostal na pravé křídlo povedený pas a hledal ve vápně volného Frimpona. Tomu ale střela vůbec nesedla, a tak bude následovat pouze odkop od brány.
23'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Jeremie Frimpong), který vletěl do souboje o míč později a dohrál obránce Chabota, za což po zásluze inkasuje první žlutou kartu pro hosty.
22'
Exekuci si vzal na starost Grimaldo. Jemu rána vůbec nesedla a míč končí pouze nad brankou domácího celku. Odkop od branky pro Schwabeho.
21'
Hubers musel v šestnácté zasahovat, když dohlavičkoval centr Grimalda z levé strany. Andrich poté sražen před vápnem Kolína k zemi a Leverkusen bude mít tako k dispozici standardku z hodně zajímavé pozice.
20'
Míč putuje až k brankáři Schwabemu, který pod tlakem vykopává směrem vpřed. Míč ale opět sbírá defenziva Leverkusenu, konkrétně Hincapie.
19'
Ve středu pole zatáhl za záchranou brzdu Andrich, který zastavil útok domácích zatažením za dres. Následovat bude rozehrávka ze středu pole pro Kolín.
17'
Hincapie byl v souboji s Adamyanem pozdě a nyní může být rád, že rovněž neinkasuje žlutou kartu. Od začátku sledujeme hodně vyhrocené utkání plné emocí.
16'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Dejan Ljubičić).
14'
Je to tak! Velká komplikace pro domácí tým. Máme tu totiž červenou kartu pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Jan Thielmann), který v souboji s Xhakou šlápl soupeři na nohu.
13'
Po faulu na Granita Xhaku tu máme první vzplanutí emocí! Švýcarský středopolař žádal kartu, což se nelíbilo proviněnému Thielmannovi. Rozhodčí se ještě půjde podívat na video, kde celou situaci znovu prozkoumá.
12'
Další akci domácích zastavuje ofsajdové postavení Adamyana. Roezhraávat bude Leverkusen z vlastní poloviny. O to se postará kapitán týmu Lukáš Hradecký.
11'
Obrovskou příležitost měl nyní Ljubičič, který si v rychlém protiútoku naběhl do vápna na krásný centr Mainy na zadní tyč. Záložník domácího celku ale z velké blízkosti nenasměroval míč mezi tři tyče!
9'
Leverkusen pokračuje v hledání cesty, jak obelstít domácí obranu, která si zatím ale v defenzivě vede dobře. Hosté se zatím krom nebezpečné střely Hofmanna nedostal do zakončení z dobré pozice.
8'
Po delší době si zahrají s míčem na kopačkách domácí fotbalisté, kteří získali balón po nepřesné přihrávce, po které míč končí za postranní čarou. Následuje aut.
7'
Tradičně od začátku utkání hosté přehrávají Kolín co se týče držení míče. Na vlastní polovině nyní kombinují obránci Bayeru.
6'
Grimaldo zkoušel prostrčit na Schicka ve vápně, ale jeho pas byl sražen do zámezí. Hosté tak pokračují s autovým vhazováním.
5'
Leverkusen pokračuje v tlaku na útočné polovině. Nyní sledujeme kombinaci na levé straně v podáních Xhaky a Floriana Wirtze, kteří prozatím vyčkávají.
3'
Patrik Schick dostal přihrávku z křídla do vápna, avšak byl v tu chvíli postaven zády k brance, tudíž zvolil sklepnutí na volného Hofmanna, který pálil zhruba z hranice vápna jen těsně mimo!
2'
Xhaka hledal za obranou volného Schicka, ale jeho přihrávku vzduchem srazil do středu hrací plochy jeden z domácích obránců, který tak zažehnal první možnost Bayeru.
1'
Úvodní výkop si vzali na starost domácí fotbalisté, kteří ihned nakopávají. Dlouhý balón vepředu ale sbírá pouze obrana Leverkusenu.
1'
Oba dva celky jsou připraveny v tunelu k nástupu na hrací plochu! Na stadionu Kolína nad Rýnem panuje skvělá atmosféra. Zdá se, že oba fanouškovské tábory jsou na derby řádně připraveni.
Do začátku utkání 24. kola německé Bundesligy mezi domácím 1. FC Kolín nad Rýnem proti lídrovi nejvyšší německé soutěže Bayeru Leverkusen startuje za zhruba deset minut! V základní sestavě Leverkusenu je připraven na horou český útočník Patrik Schick, který dostal přednost před Španělem Iglesiasem. Na lavičce pak připraveni brankář Matěj Kovář a ofenzivní univerzál Adam Hložek.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe (C) – Carstensen, Hübers, Chabot, Finkgräfe – Alidou, Martel, Ljubičić, Maina – Adamjan, Thielmann.
Náhradníci: Pentke – Diehl, Heintz, Huseinbašić, Kainz, Kilian, Paqarada, Schmitz, Tigges.
Trenér: Schultz T.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Stanišić, Tah, Hincapié – Frimpong, Andrich, Xhaka, Grimaldo – J. Hofmann, Wirtz – Schick.
Náhradníci: Kovář – Adli, Hložek, Iglesias, Kossounou, Palacios, Puerta, Tapsoba, Tella.
Trenér: Alonso X.

Rozhodčí: Stieler T.
Bayer Leverkusen

Lídr soutěže si vybudoval v posledních kolech náskok osmi bodů na druhý Bayern a suverénně si prozatím kráčí za titulem, který by přerušil jedenáctiletou nadvládu Mnichova. Leverkusen pod vedením bývalé hráčské legendy Xabi Alonsa šlape jako švýcarské hodinky. Po třiadvaceti kolech nasbíral Bayer na své konto již jednašedesát bodů. Silná ofenziva, v čele s nigerijským snajprem Victorem Bonifacem, nastřílela v rekordním ročníku klubu devětapadesát gólů. Za zmínku stojí rovněž stabilní defenziva, ta prozatím inkasovala pouze šestnáctkrát a je vůbec nejlepší z celé soutěže. Bayer Leverkusen naposledy nedosáhl v lize na tři body na konci ledna, kdy remizoval na domácím stadionu s Borusií Monchengladbach. Po této remíze pak mužstvo s několika českými hráči v kádru pětkrát vyhrálo, navíc porazilo největšího konkurenta z boje o titul přesvědčivě 3:0, a dodalo si tak potřebné sebevědomí do zbytku sezóny. Tahounem Bayeru, co se střílení branek týče, je již zmiňovaný Boniface, jenž před začátkem ročníku přišel do německého klubu z belgického Royale Union SG. Třiadvacetiletý útočník stihl za šestnáct klání v dresu Leverkusenu nastřílet deset branek, ke kterým přidal sedm asistencí.

Poslední odehraná ligová utkání:
Leverkusen – Mohuč 2:1
Heidenheim – Leverkusen 1:2
Leverkusen – Bayern 3:0
1. FC Kolín nad Rýnem

Domácímu celku patří po třiadvaceti odehraných kolech až šestnáctá příčka, která znamená baráž o udržení v Bundeslize. Na patnáctý Bochum, který by se v aktuální situaci baráži vyhnul, ztrácí Kolín už osm bodů. Hráče 1. FC trápí v probíhajícím ročníku především střílení branek. Na kontě jich doposud totiž mají pouze šestnáct, druhý Bayern pak již třiašedesát. Jestli se dají u domácího mužstva najít nějaká pozitiva, pak je to zisk šesti bodů z posledních pěti ligových zápasů. Kolínští v nich třikrát remizovali a jednou zvítězili, když si na domácím hřišti poradili s Frankfurtem. Nejlepším střelcem Kolína nad Rýnem je útočník David Selke, jenž vsítili v této sezóně pět branek.

Stuttgart – Kolín nad Rýnem 1:1
Kolín nad Rýnem – Brémy 0:1
Hoffenheim – Kolín nad Rýnem 1:1
Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu z utkání 24. kola německé Bundesligy, ve kterém se střetne domácí 1. FC Kolín nad Rýnem proti lídrovi nejvyšší německé soutěže Bayeru Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.