Skončilo utkání skupinové fáze Evropské ligy, ve kterém domácí S. S. Lazio porazilo výsledkem 3:2 tým AS Saint-Étienne. Do druhého poločasu domácí vlétli a Hoedt vstřelil vedoucí branku. Patnáct minut před koncem se nechal vyloučit hostující Bayal-Sall a pro hosty to bylo velmi těžké. Biglia v osmdesáté minutě zvýšil na 3:1 a definitivně tak zařídil svému týmu tři body, nezměnilo to ani snížení Monnet-Paqueta o pár minut později.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 59% – 41%
Střely celkem (na bránu): 7:8 (5:4)
Rohové kopy: 3:3
90+3
90+3
Anderson ze šestnáctky vystřelil, rohový kop pro Lazio se ani neuskuteční.
90+3
Poslední vteřiny utkání, v nastavení si to domácí hlídají a nepouští hosty k míči.
90+2
Míč se drží u rohového praporku na útočné polovině domácích.
90+1
Lazio kombinuje kolem šestnáctky soupeře a to jim stačí.
90
Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty.
90
Matri dostal míč na malé vápno, hostující brankář ale předvedl povedený zákrok a stav se těsně před koncem nemění!
90
Keita opět v ofsajdu.
89
Pro centrovaný míč do vápna si došel domácí brankář, na kterého je ve stejnou dobu pískán faul.
88
Faul domácích, hosté posílají všechno do útoku.
87
Lazio drží míč na své polovině.
86
Polomat hlavičkoval těsně vedle domácí branky.
85
Hosté při chuti a i v oslabení kombinují na polovině soupeře.
84
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Hosté se nevzdávají! Na dlouhý míč za obranu si naběhl KÉVIN MONNET-PAQUET, který přeloboval brankáře a snižuje na 3:2!
83
Lazio kombinuje na vlastní polovině a kontroluje výsledek.
81
Hosté se pokusili o rychlý útok, domácí si ale celou situaci pohlídali.
80
Lazio právě vstřelilo branku!
To se ale hostům nevyplatilo a inkasují! Keita z levé strany vystřelil, brankář jeho ránu vyrazil. K odražennímu míči se dostal LUCAS BIGLIA, který už hostujícího brankáře prostřelil! – 3:1.
80
Hosté ale pokračují v útočení a obranu mají otevřenou.
79
Anderson se prokličkoval až do vápna, jeho střela nakonec skončila mimo třemi tyčemi.
78
Bayal-Sall ještě chvíli polehával na hrací ploše, druhé žluté kartě se ale nevyhnul. Jeho tým tak bude dohrávat zápas už o dva hráče méně.
76
Bayal-Sall tvrdě fauloval Andersona a rozhodčí už podruhé v dnešním zápase vytahuje červenou kartu!
75
Na hřišti to v posledních minutách nejde poznat, že hosté hrajou o hráče méně, naopak jsou o něco častěji s míčem na kopačkách.
74
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Kévin Monnet-Paquet.
74
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ogenyi Onazi, přichází Danilo Cataldi.
73
Keita neprotlačil míč na volného Matriho.
72
Na druhé straně to z dálky zkoušel Onazi, mířil však příliš vysoko.
71
Bahebeck dostal míč do vápna, z levé strany vystřelil a protáhl domácího brankáře!
70
Centr na přední tyč, Hoedt posílá hlavou míč daleko od své branky.
69
Bahebeck vybojoval pro svůj tým přímý kop z rohu šestnáctky.
68
Rychlý protiútok hostů končí nepřesnou finální přihrávkou a míč si vzal Berisha.
67
Lazio kombinuje i se svým brankářem.
66
V posledních minutách vidíme nepřesnosti na obou stranách a brankáři jsou delší dobu bez práce.
65
Domácí nastěhováni na polovině soupeře.
64
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefano Mauri, přichází Alessandro Matri.
64
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Jean-Christophe Bahebeck.
63
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Ismaël Diomandé.
62
Corgnet a Hamouma se vydali do protiútoku, těsně před šestnáctkou si ale neporozuměli a míč ztratili.
61
Keita se dostal do samostatného úniku, opět ho ale zastavuje zdvižený praporek.
60
Na obou stranách stejné akce, obě skončily v zámezí a brankáři si vyzkouší odkop od branky.
59
Míč se drží kolem středového kruhu.
57
Následně další akci zastavuje zdvižený praporek, Keita byl o krok za obránci.
56
Milinković-Savić poslal míč mezi obránci na Keitu, který na míč jen těsně nedosáhl.
55
Míč až u domácího brankáře, který rozehrává po zemi na stopery.
54
Domácí drží míč a nikam nespěchají.
53
Nepřesná střela na hostující straně.
51
Clerc nedovoleně zastavil Bastu, míč pro domácí.
50
Jeden z hostujících hráčů zůstal otřesený na zemi a nehrálo se. Nyní už je ale vše v pořádku a hosté rozehráli.
48
Domácí se dostávají do vedení! Biglia rozehrál standartní situaci, centrovaný míč letěl na hranici malého vápna, kde se snažil dostat hostující brankář, který ale zaváhal, míč se odrazil mimo chumel hráčů, WESLEY HOEDT se zorientoval nejlépe a poslal míč do odkryté branky! – 2:1.
48
Bayal-Sall tvrdě zajel domácího hráče a po právu vidí žlutou kartu.
47
Domácí jsou nastěhováni na polovině soupeře, uvidíme jak si poradí proti oslabenému soupeři.
46
Lazio rozehrálo druhý poločas.
46
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Maurício, přichází Santiago Juan Gentiletti.
46
Oba týmy se vrací na hrací plochu.
Skončil první poločas skupinové fáze Evropské ligy, ve kterém domácí S. S. Lazio hraje na domácí půdě s týmem AS Saint-Étienne nerozhodně 1:1. Hosty do rychlého vedení poslal Bayal Sall, o čtvrt hodiny později ale vyrovnal Onazi a tento stav vydržel až do přestávky. Viděli jsme vyrovnané utkání, které ovlivnilo vyloučení hostujícího Beriće, který použil v souboji loket a rozhodčí mu ukázal rovnou červenou kartu.

Statistiky 1. poločasu:

Držení míče : 58 % – 42 %
Střely celkem (na bránu): 3:5 (2:2)
Rohové kopy : 3:2
45+2
45+2
Dlouhý míč za obranu našel volného Mauriho, který z dobré pozice posílá míč těsně nad břevno hostující branky!
45+1
Domácí kombinují v blízkosti branky soupeře.
45
Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty.
45
Pajot poslal míč do vápna, Roux hlavičkoval nad branku soupeře.
44
Mauricio poslal míč mimo šestnáctku, v akci ale hosté pokračovali, Polomat poslal míč pouze do rukavic brankáře.
43
Corgnet na pravé straně faulovaný Hoedthem. Standartní situace pro hosty, která si volá po centru do vápna.
42
Na druhé straně útočný faul Milinković-Saviće.
41
Rychlá akce hostujícího týmu, Corgnet poslal míč na Hamoumu, který šel sám na branku, v tísni ale nedokázal dostat míč za záda domácího brankáře!
40
Anderson nepřesně přihrál, poté Roux vybojoval pro svůj tým míč.
39
Nepřesný centr na domácí straně a Ruffier bude odkopávat od své branky.
38
Mauricio má stále problémy a opět je vykázaný rozhodčím za postranní čáru.
37
Hamouma se postavil k míči, jeho centr do vápna našel hlavu Bayal Salla, který ale branku pořádně neohrozil.
36
Hoedt fauloval protihráče a hosté mají k dispozici standartní situaci.
36
Hostující obránce posílá míč daleko od své branky.
35
Rohový kop pro domácí.
34
Hra pokračuje, u míče domácí.
33
Hlavní rozhodčí se se situací nemazlil a hostující Berić vidí červenou kartu!
33
Mauricio dostal v souboji loktem a vidíme i krvavé zranění. U hráče už jsou lékaři.
32
U míče nebyli hosté dlouho a opět to jsou domácí, kteří budou tvořit.
31
Ve středu hřiště faulovaný hostující hráč, jeho tým bude u míče.
30
Anderson šel z levé strany jeden na jednoho, Polomat ho ale za sebe nepustil.
28
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější, nyní chyběl Maurimu kousek k zisku míče v malém vápně.
27
Basta posílal nebezpečný míč do vápna, k žádnému domácímu hráči si ale cestu nenašel.
25
Hosté rychle rozehráli, později se však ukázalo, že to nebyl dobrý nápad. Míč v moci domácích.
24
Corgnet byl nedovoleně zastaven Onazim, který vidí žlutou kartu.
23
Domácí na malý moment zatlačili svého soupeře a hned z toho vytěžili branku, utkání je tak znovu vyrovnané.
22
Anderson dostal dlouhý míč, z levé strany ho poslal do vápna, Mauri míč tečoval, obrana soupeře neodvrátila míč ideálně, OGENYI ONAZI si míč zpracoval a přesně k tyči vyrovnává stav utkání! – 1:1.
21
Mauricio hlavičkoval nad, předtím mu byl pískán útočný faul.
20
Hlavička domácího hráče sražena na další rohový kop.
19
Lazio je na polovině soupeře, Keita vybojoval pro svůj tým rohový kop.
18
Milinković-Savić posílal míč za obránce, Keita ale nedokázal poslat míč do nebezpečného území.
17
Na druhé straně centr Onaziho končí v rukavicích hostujícího brankáře.
16
Berić byl na konci rychlého protiútoku, na poslední chvíli si ale míč ukopl a akce je tak neúspěšná.
15
Hosté opět na své polovině, Lazio ale kombinuje u své branky.
14
Další závar v šestnáctce domácích, Roux hlavičkou trefil břevno!
13
Rohový kop pro hosty.
12
Sall ve středu hřiště tvrdě fauloval domácího kapitána a rozhodčí mu důrazně vysvětluje, že příště už to bude za kartu.
11
Keita si netroufl na sprinterský souboj a míč se vrací ke stoperům domácích.
10
Hosté ale vstoupili do utkání dobře a v obraně pracují pozorně.
9
Domácí mají míč v moci a snaží se o rychlou odpověď.
7
Na druhé straně přímý kop a hostující brankář musel předvést výborný zákrok, aby se míč nedostal za brankovou čáru!
6
Hosté se dostávají do vedení! Hamouma poslal míč do vápna, kde se dostal MOUSTAPHA BAYAL SALL, který poslal míč za záda brankáře! – 0:1.
6
Útočný faul a domácí se musejí vracet.
5
Do kombinace se nyní dostali domácí, míč se ale drží daleko od branky hostů.
4
Onazi musel být pozorný, nakonec však poslal míč daleko od své branky.
3
Corgnet se snažil dostat do šestnáctky z pravé strany, byl však ubráněn a do vápna se nedostal.
2
První akce francouzského týmu nebyla úspěšná, míče se poprvé dotkl domácí brankář. Na druhé straně si míč do parády vzal Ruffier.
1
Rozehrávky se ujali hostující hráči.
1
-3
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

S. S. Lazio: Berisha – Basta, Maurício, Hoedt, Radu – Biglia (C), Onazi – Anderson, Milinković-Savić, Keita – S. Mauri.
Náhradníci: Marchetti – Gentiletti, Konko, R. Morrison, Cataldi, Matri, Kishna.

AS Saint-Étienne: Ruffier – F. Clerc, Bayal Sall, Perrin (C), Polomat – Corgnet, Pajot, Lemoine – Hamouma, Berić, Roux.
Náhradníci: Moulin – Malcuit, Eysseric, Diomandé, Bahebeck, Maupay, Monnet-Paquet.

Rozhodčí: Halis Özkahya (TUR) – Kemal Yilmaz (TUR), Ekrem Kan (TUR).
Rozhodčí pro tento duel budou z Turecka, jako hlavní rozhodčí bude Halis Özkahya, na pomezí mu budou asistovat Kemal Yilmaz a Ekrem Kan.
S. S. Lazio:

Italský klub v prvním kole Evropské ligy zajížděl na Ukrajinu, kde se utkal s týmem FC Dněpr Dněpropetrovsk.

FC Dněpr Dněpropetrovsk 1:1 S. S. Lazio
Branky: 90+4. Selezňov (Matos) – 34. Milinković-Savić (Kishna)

V domácí lize se nachází Lazio na 5. místě tabulky, na kterém má při bilanci 4-0-2 celkem 12 bodů. Poslední zápas odehrálo Lazio ve Veroně a vedlo si úspěšně, neboť zvítězili 2:1.

Hellas Verona FC 1:2 S. S. Lazio
Branky: 33. Helander – 63. Biglia (pen.), 86. Parolo (Biglia)
AS Saint-Étienne:

Francouzský klub se v prvním kole Evropské ligy utkal na domácí půdě s norským týmem Rosenborg BK.

AS Saint-Étienne 2:2 Rosenberg BK
Branky: 4. Berić (F. Clerc), 87. Roux (pen.) – 16. Mikkelsen, 79. J. Svensson (Søderlund)

V domácí lize se nachází Saint-Étienne na 2. místě tabulky, na kterém má při bilanci 5-1-2 celkem 16 bodů. Poslední zápas se ale vůbec nepovedl, neboť tři body si ze Saint-Étienne odvezl tým OGC Nice za výhru 4:1.

AS Saint-Étienne 1:4 OGC Nice
Branky: 19. Perrin – 5. Koziello (Pereira), 39. Ben Arfa, 45+1. Ben Arfa, 53. Seri
Ve čtvrtek je na programu další kolo skupinové fáze Evropské ligy. V tomto textovém přenosu vám přiblížíme zápas S. S. Lazio – AS Saint Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.