Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rheindorf Altach : Dinamo Brest - 13. července 2017   18:30

Rheindorf Altach
49' Nutz
1:1
(0:0)
Dinamo Brest
74' Seďko
Kobras – Sakić, Zech, Netzer /C/, Galvao – Gebauer, Salomon, Piesinger, Ngwat-Mahop (75. Dobras) – Nutz, Aigner (70. Grbić).
Dmitrović – Schreiner, Müller, Zwischenbrugger, Janeczek
Barbeno – Lunardon, Tuttifrutti (vš. San Marino)
CASHPOINT Arena, Altach (kapacita: 8.500 diváků)
3.350 diváků
Malherbe – Alisejko, Lebeděv /C/, Avramia, Vitus – Premudrov (62. Seďko), Legčilin – Veretilo, Torres, Nivaldo (85. Fameyeh) – Vujačić (86. Milevskij)
Chvin – Docal, Kirylenka, Ivanov

90+6'
Konec zápasu. S výsledkem mohou být vzhledem k průběhu mnohem spokojenější hosté, kterým bude doma v Brestu Litevském stačit k postupu bezbranková remíza.
První poločas byl naprosto vyrovnaný s minimem šancí, zato na počátku druhého rozpoutali Rakušané před soupeřovou bránou pravé peklo a jen skvělému Malherbeovi mohou hosté vděčit za to, že padla jen jedna branka a to ještě po obrovské hrubce Nivalda. Ten ji napravil rozhodujícím podílem na vyrovnávací brance, kterou trefil střídající 19-letý Seďko. Byla to vůbec jediná přímá střela Brestu v celém zápase.
Domácí pak znervózněli a přestože posledních 9 minut včetně dlouhého nastavení odehráli v přesilovce, už nedokázali převzít otěže zápasu zpět do svých rukou.
90+6'
Zbývá půlminutka, domácí obléhají bránu soupeře.
90+5'
V páté minutě nastavení měl na kopačce rozhodnutí střídající Grbić. Od Nutze dostal perfektní uličku, postupoval sám na bránu, v zakončení se ale ukopl a Malherbe nemusel ani na zem.
90+3'
Bělorusové nepustili Dobrase k míči na hřišti, odkopávat bude Malherbe. Dobras spritnuje pro míč a staví ho na malé vápno.
90+2'
Na velkém vápně kombinovali Piesinger, Nutz a Dobras, hosté se osvobozují odkopem na půlící čáru, dění na hřišti teď připomíná hokejovou přesilovku, když už jsme u těch příměrů s ledním hokejem.
90+1'
Rozhodčí nastavuje zápas o plných 6 minut!
90'
Bělorusům se daří držet míč i v deseti lidech. Jejich kotel už začíná oslavovat a objevily se i dýmovnice, které podstatně zhoršily výhled na hřiště.
87'
Dmitrij Alisejko (Dinamo Brest) dostává druhou žlutou kartu a hosté dohrají zbytek zápasu v oslabení!
86'
Brest dostřídal. Odstupuje Aleksandar Vujačić a divákům se ukáže někdejší dvojnásobný Fotbalista Ukrajiny a král střelců ukrajinské ligy Arťom Milevskij.
85'
Dinamo Brest podruhé střídá: Nivaldo nemůže kvůli křečím pokračovat, jeden borec tmavé pleti ovšem na trávníku zůstane, novým mužem je totiž Joel Famyeh z Ghany.
84'
Nivalda chytají křeče a dva Rakušané mu od nich na trávníku pomáhají. Hosté by se za současný výsledek po závěrečném hvizdu jistě nezlobili a nikam nespěchají.
82'
Vyrovnávací gól vyvedl rakouské mužstvo z tempa i soustředění, jeho herní projev je od té chvíle zcela křečovitý.
80'
Ve Vorarlbersku probíhá fotbalová bitva, situace u středového kruhu teď připomíná málem hokejovou rvačku. Žlutou kartu si vysloužil domácí Patrik Salomon, i když sudí si mohl klidně vybrat z vícero provinilců.
79'
Dnešní utkání sleduje 3.350 diváků (39% kapacity stadiónu).
76'
Na trávníku se jiskří, střelec vyrovnávací branky Pavel Seďko fauloval Salomona a dostává žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Ngwat-Mahop, přichází Kristijan Dobras.
75'
Simon Piesinger (Rheindorf Altach) je napomenut žlutou kartou za zbytečné protesty. Záznam ukazuje, že gól byl naprosto regulérní a domácí záložník spadl bez cizího zavinění.
74'
Dinamo Brest právě vstřelilo branku!
Asi stovka běloruských fanoušků přímo křepčí nadšením, hráči naskákali do hostujícího kotle. Nivaldo napravuje svou hrubku při gólu domácích, v plném běhu přeskočil skluzujícího Zecha, pomohlo mu i zaškobrtnutí Piesingera a tak měl cestu kupředu otevřenou. Mezi dvěma vracejícími se hráči pak předložil míč ideálně PAVLU SEĎKOVI, který zakončuje přesně k tyči.
72'
Další žlutou kartu viděl za faul zezadu za Nutze Oleg Veretilo (Dinamo Brest).
71'
Klíčový obranný zákrok domácího kapitána Netzera, který odzbrojil Nivalda. Pomohlo mu, že si brazilský křídelník předkopl míč příliš daleko před sebe, jinak mohl jít sám na bránu.
70'
První střídání domácích: odchází Hannes Aigner, na jeho místo nastupuje Adrian Grbić.
69'
Žlutou kartu dostává Lucas Galvao (Rheindorf Altach) za přifilmovaný pád v šestnáctce.
68'
Střídající mladík Seďko si vynutil faul na Piesingerovi, zdá se, že se hosté vymanili z drtivého tlaku a v posledních zhruba sedmi minutách vyrovnali hru.
65'
V pokutovém území postupně hlavičkovali tři hostující fotbalisté, až se o nůžky pokusil Nivaldo, mířil však značně nepřesně.
65'
Snad poprvé po přestávce zaútočili hosté a hned po pravé straně získávají roh.
64'
Tentokrát tradiční exekutor domácích standardek Nutz přestřeluje.
63'
Legčilin fauluje, brestská zeď se staví už uvnitř pokutového území.
62'
Trenér hostů Vladimir Žuravel poprvé střídá: hřiště opouští Kirill Premudrov, nastupuje Pavel Seďko.
60'
Lavina útoků neslábne, po rohu zakončoval parádními nůžkami Ngwat-Mahop a Malherbe podržel Bělorusy reflexivním zákrokem přesně na brankové čáře, částí objemu byl míč určitě za ní!
59'
To je neskutečný tlak Rakušanů! Řadou rychlých narážeček se uvolnil Nutz a prudce z úhlu prověřil Malherbeho, který míč vyráží před sebe a jeho spoluhráči raději odvracejí na roh.
57'
Alexej Legčilin (Dinamo Brest) je dnes druhým hráčem, který vidí za faul na Ngwata-Mahopa žlutou kartu.
56'
Sérii hlaviček tam a zpátky ukončuje výskokem a stažením míče do rukavic Jérémy Malherbe.
56'
Altach útočí po pravé straně, Lebeděv raději odkopává na další roh.
55'
Brest je pod obrovským tlakem, další těžký zákrok musel Malherbe vytáhnout proti Piesingerově střele zpoza velkého vápna.
54'
První roh pro rakouský celek v utkání přinesl další velkou šanci. Galvao vypálil na bližší tyči mezi nohama obránce, Malherbe však skvělým zákrokem jednou rukou jeho gólovou ránu vyškrabuje.
52'
Trestný kop rozehrál Nutz a na zadní tyči zůstal nikým nehlídaný Piesinger, který naštěstí pro hosty zblízka netrefil odkrytou bránu.
52'
Nivaldo kazí, na co po přestávce sáhne. Faulem nabízí domácím trestný kop ze zhruba 25 metrů.
49'
Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
STEFAN NUTZ využívá příšerné hrubky v rozehrávce, které se dopustil Nivaldo, a vymazleným dloubáčkem přehazuje bezmocného Malherbeho.
Nutz vsítil i jedinou branku Altachu v minulém utkání s gruzínskou Čichurou.
47'
Jasný ofsajd i na druhé straně, za minutu a půl máme víc postavení mimo hru než za celý první poločas.
Konečně si tedy zamával také pomezní s úsměvným příjmením Tuttifrutti.
46'
Hned po pár vteřinách hry byl v ofsajdu přistižen Nivaldo.
46'
45'
První poločas skončil. Sledujeme zatím vyrovnaný a vcelku průměrný bezbrankový fotbal.
Statistiky prvních 45 minut: Střely na bránu 1:0, střely mimo 3:5, rohy 0:1, fauly 7:6, ofsajdy 0:1.
45'
Domácí záložník Salomon se pěkně obtočil s míčem, obešel i clonícího hráče a vypálil z 25 metrů těsně vedle tyče. Pár vteřin před koncem poločasu to byla zatím nejhezčí akce Altachu.
44'
Míč po rozehrávce končí až u brankáře Brestu. Ten ho vrací na polovinu domácích, tam se ale Vujačić na hranici šestnáctky ke střele nedostal.
43'
Galvao to schytal zblízka míčem do hlavy, hosté tak získali vůbec první rohový kop zápasu.
42'
Hra je nyní plná nepřesností a bez tempa, jako by už obě mužstva čekala na poločasovou přestávku.
38'
Nutz zkusil zaskočit vysunutého brankáře Malherbeho z velké dálky, úmysl to byl zajímavý, provedení už tak akurátní nebylo.
36'
Nutz však svým centrem našel jen prvního hlavičkáře v modrém...
35'
Vitus přidržel u postranní čáry na úrovni velkého vápna domácího Sakiće a je tu solidní příležitost pro Altach.
32'
Torres si to po hrubce v domácí rozehrávce namířil s míčem u nohy přímo na bránu. Jeho skákavý pokus letěl vedle a lépe postavený Veretilo se na spoluhráče dívá dost vyčítavě.
30'
Dmitrij Alisejko (Dinamo Brest) vidí první žlutou kartu za šlapák na Ngwata-Mahopa.
28'
Galvaův průnik zmařil perfektním čistým skluzem kapitán běloruského celku Lebeděv.
27'
Největší šanci dosavadního průběhu mělo Dinamo. Veretilo chytrou patičkou u postranní čáry zmátl dva protihráče, Torres se v náběhu do vápna přehnal kolem třetího a na přední tyči zakončil celou akci zblízka nepřesně Vujačić.
25'
Dva hráči se sklouzli po trávníku a ocitli se v souboji o míč. Hostující Torres si podle rozhodčího počínal proti pravidlům.
24'
Další rána Stefana Nutze zpoza šestnáctky už byla zcela v souladu s pravidly, Malherbe skočil po levé ruce a míč vyráží.
23'
Nutz se vzteká, ale zcela neoprávněně. Jeho střele do tyče skutečně předcházelo zpracování míče rukou.
19'
První střelecký pokus Brestu obstaral Nivaldo (jedná se jen o shodu jmen s exteplickým záložníkem). Rána z levé strany letěla vedle bližší tyče.
18'
Salomon prvním dotykem poslal kolmicí na zteč rozběhnutého Nutze, jenže ten si dal míč na dlouhou nohu a Jérémy Malherbe včas vyběhl a hrací předmět pokryl.
17'
Faulován byl Nivaldo, po svěžím začátku je v posledních minutách hra dost rozkouskovaná.
14'
Brejk hostů skončil za čarou. Nivaldův rychlý nákop už Torres skluzem na hrací ploše nestihl.
14'
Domácí v čele s Gebauerem dlouho drželi míč u rohového praporku, vytěžili z toho jen několik vhazování. Zůstávají ovšem s míčem u nohy na útočné půlce.
11'
Teď se nejlepší střelec Dinama v jarní části běloruské ligy Leandro Torres ukázal v lepším světle, v pokutovém území se nenechal odstavit od míče, pak ale poslal z těžkého úhlu před bránu střílený centr, který doputoval až za autovou čáru.
10'
Celkem nadějný přímý kop pro hosty zkazil Torres, jehož dloubák "do nikam" žádný ze spoluhráčů nepochopil.
7'
Galvao pronikl podél lajny, jeho centr však zachytil až na opačné straně hřiště druhý krajní bek Sakić. Ten už dokázal odcentrovat na Ngwata-Mahopa, který hlavou přiťukával spoluhráčům, jenže zakončení už bylo zbytečné – sudí ze San Marina pískal útočný faul.
5'
Salomon na půlící čáře fauloval Vujačiće, srbského útočníka, který právě posílil Brest z thajské ligy. Přímý kop však Dinamo nezužitkovalo.
4'
Pro změnu hořelo před bránou Altachu. Brankář Kobras laxním počínáním v rozehrávce málem umožnil Nivaldovi obrat ho o míč, po nouzovém odkopu zůstali Bělorusové u míče, rozhozené obrany však nedokázali využít.
3'
První faul se pískal proti hostům, trestný kop načechral do vápna Nutz a na zadní tyči napálil míč z voleje Ngwat-Mahop. Razanci měl jeho pokus výbornou, směr právě naopak.
2'
Nutz oslovil spoluhráče z útoku Aignera pěknou uličkou, před zkušeným forvardem však hosté míč včas odkopli.
1'
Utkání právě začalo. Domácí fotbalisté nastoupili ve slunečném počasí v bílých dresech a černých trenýrkách, hosté hrají v modrém.

SC Rheindorf Altach: Kobras – Galvao, Zech, Netzer /C/, Sakić – Gebauer, Salomon, Piesinger, Ngwat-Mahop – Nutz, Aigner
Náhradníci: Dmitrović – Grbić, Schreiner, Müller, Zwischenbrugger, Dobras, Janeczek

Dinamo Brest: Malherbe – Alisejko, Lebeděv /C/, Avramia, Vitus – Premudrov, Legčilin – Veretilo, Torres, Nivaldo – Vujačić
Náhradníci: Chvin – Docal, Sedko, Fameyeh, Kirylenka, Milevskij, Ivanov

Rozhodčí: Barbeno – Lunardon, Tuttifrutti (vš. San Marino).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Rheindorf Altach postoupil do rakouské ligy poprvé v historii teprve roku 2014 a hned coby nováček si bronzovou příčkou zajistil 3. předkolo Evropské ligy. Přes Vitorii Guimaraes postoupil hladce 4:1 a 2:1, ale v play-off Rakušany vyřadil jediným gólem jiný portugalský klub Belenenses.
Loni skončil klub z Vorarlberska až osmý, letos obsadil čtvrté místo a tak v pohárech začínal od úvodního předkola. Přes gruzínskou Čichuru vydřel postup po výsledcích 1:0 venku (4. Ngwat-Mahop) a 1:1 doma (29. Nutz – 57. Tatiašvili).

Ve Vorarlbersku krátce působil český útočník Tomáš Jun.

Dinamo Brest bylo coby vítěz běloruského poháru nasazeno do 2. předkola EL. V polovině běloruské ligy (hrané systémem jaro-podzim) je klub z polského pohraničí s 18 body až desátý. Do Evropy se dostal stejně jako Altach podruhé, před 10 lety rovněž po zisku běloruského poháru vypadl už v úvodním předkole s lotyšskou Liepajou (1:2 a 1:1).

Nejlepším střelcem mužstva byl na jaře se 4 góly jeden z jedenácti krajánků Argentinec Leandro Torres, největší hvězdou současného kádru je ovšem bezesporu 50-násobný ukrajinský reprezentant Arťom Milevskij, známý hlavně z působení v Dynamu Kyjev.