Musso – Djimsiti, Hien, Kolašinac – Zappacosta, de Roon, Éderson (74. Pašalić), Ruggeri – Koopmeiners, Mirančuk (80. Lookman) – Scamacca (74. De Ketelaere).
Gewiss Stadium, Bergamo
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (72. Jo. Gomez), Konaté, van Dijk, Robertson (80. Danns) – Szoboszlai (67. Elliott), Jones, A. Mac Allister – M. Saláh (67. Núñez), Gakpo, Díaz (67. Jota).
Adrián, Kelleher – Clark, Endó, Gravenberch, Quansah, Tsimikas.

Atalanta dnes sice prohrává 0:1, trefil se z penalty Mohamed Saláh. Atalanta na půdě soupeře v prvním zápase vyhrála 3:0, celkově se raduje z výhry 3:1 a fanoušci slaví postup do další fáze soutěže, do semifinále.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:10.
90+3'
90+3'
Domácí akci zastavil ofsajd, a tak mohou hrát hosté.
90+3'
Takticky hrají domácí fotbalisté velmi dobře a za skandovaného potlesku míří za výhrou.
90+1'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Davide Zappacosta).
90'
Domácí celek nyní vybojoval rohový kop a s jeho exekucí také nebude pospíchat. Teun Koopmeiners nakonec nakrátko rozehrál.
90'
Alexis Mac Allister to zkoušel individuálně, ale nedokázal nic vymyslet. Hrát mohou domácí, Davide Zappacosta vedl akci.
90'
Začala poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89'
Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí fotbalisté míří trpělivou hrou k postupu do semifinále Evropské ligy.
87'
Nutno poznamenat, že domácí gólman s rozehrávkou příliš nepospíchal a pokoušel se ušetřit nějaký čas.
86'
Harvey Elliott zakončoval z dobré pozice, ale jeho pokus celkem snadno kryje domácí brankář. Juan Musso byl připravený.
84'
Teun Koopmeiners si počínal nedovoleně, Gakpa fauloval, a tak budou hrát fotbalisté Liverpoolu.
83'
Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek si nyní nemůže vypracovat výraznější šanci. Domácí hrají takticky velmi dobře.
80'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Jayden Danns.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Ademola Lookman.
79'
Diogo Jota se dopustil faulu, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího, a tak u míče zůstanou domácí.
77'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Teun Koopmeiners).
77'
Mario Pašalić předvedl dobrou defenzivní činnost, díky které se hostující celek nedokázal dostat do výraznější šance.
74'
ze hřiště odchází Éderson, přichází Mario Pašalić,
ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Charles De Ketelaere.
73'
Atalanta hraje takticky velmi dobře, mnoho šancí soupeři nedává a pokud už ano, tak si dokáže poradit obrana Bergama.
72'
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.
70'
Domácí brankář byl pozorný, a tak mohl podpořit snahu spoluhráčů o rozehrávku od své branky. Dlouhý míč míří až na polovinu.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce tohoto zápasu a aktuálně má o dvě branky blíže k postupu domácí celek.
69'
Souboje o míč se odehrávají především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do zajímavé střelecké pozice.
68'
Gianluca Scamacca si vypracoval zajímavou šanci, ale příležitost nedokázal proměnit. Míč míří vedle branky.
67'
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Diogo Jota,
ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Darwin Núñez,
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Harvey Elliott.
66'
Alexej Mirančuk hledal spoluhráče, ale Teun Koopmeiners nedokázal doběhnout dlouhou přihrávku.
65'
Domácí fotbalisté mají v celkovém součtu dvoubrankový náskok, pokračují v dobrém výkonu a podporují je také fanoušci, kteří vytvářejí dobrou kulisu zápasu.
63'
Matteo Ruggeri nemohl individuálně pokračovat, a tak se rozhodl pro centr před branku, se kterým si snadno poradil brankář.
62'
Alexej Mirančuk zkoušel něco vymyslet proti přesile, ale nedokázal přejít přes obránce.
60'
Alisson kryje balon poté, co zakončoval Davide Zappacosta.
59'
Liverpool si pokoušel vypracovat další šanci, ale nyí Mohamed Saláh na dlouhý balon od spoluhráče nedosáhl.
58'
Hostující celek je aktivnější, Virgil van Dijk se dostal po volném kopu k hlavičce, se kterou si snadno poradil brankář.
56'
Obrovskou šanci měl hostující celek, Mohamed Saláh trefil brankáře, domácí reklamovali ofsajd, hra pokračovala dál, a pak až sudí odmával a odpískal ofsajd.
54'
Cody Gakpo ještě stihl míč na hrací ploše. Následoval centr před branku, kde byl připravený brankář Juan Musso.
54'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat v posledních minutách do výraznější šance.
52'
Rohový kop si vyzkouší také hostující celek. Domácí obrana musí být nyní pozorná.
51'
Liverpool měl na druhé straně velkou šanci, Berat Djimsiti nerozehrál vůbec dobře, ale nakonec domácí situaci zvládli.
50'
Alisson byl připravený proti střele soupeře. Domácí Teun Koopmeiners nedokázal prostřelit brankáře Liverpoolu.
49'
Domácí rozehrávali rohový kop nakrátko, následně Alexej Mirančuk posílal balon před branku, ale vůbec se mu to nepodařilo.
46'
Zápas pokračuje druhým poločasem, zdá se, že ani jeden celek nestřídal a pokračují základní jedenáctky.
46'
Mohamed Saláh proměnil pokutový kop, v sedmé minutě šli hosté do vedení. V součtu s prvním zápasem aktuálně vede Atalanta nad svým soupeřem 3:1.
45+2'
45+2'
Alexej Mirančuk se sice pokoušel propracovat se do střelecké pozice, ale na poslední chvíli mu obrana odebrala míč.
45+1'
Éderson rozehrává na útočné polovině, ale jeho akci chyběl nějaký výraznější nápad.
45'
V poslední minutě prvního poločasu trefil Trent Alexander-Arnold pouze zeď, kterou si postavil brankář. Následně rána byla hodně nepřesná.
44'
Hostující celek bude rozehrávat volný kop. Je to hodně zajímavá situace.
43'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Isak Hien).

Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Luis Díaz).
42'
Domácí nyní ukázali, jak málo jim stačí k tomu, aby si vypracovali střeleckou pozici.
41'
Teun Koopmeiners sice dostal míč do branky, ale neradoval se dlouho, protože zakončení předcházel ofsajd. Branka rozhodně platit nebude.
40'
Trent Alexander-Arnold chyboval, ale jeho zaváhání nedokázal Teun Koopmeiners proměnit.
39'
Mohamed Saláh měl obrovskou šanci. Zkoušel přelobovat brankáře, což se mu sice podařilo, ale branku netrefil tak, jak si představoval. Juan Musso nedokázal zasáhnout.
38'
Nějakých sedm minut hry nás dělí od konce úvodního poločasu, ke kterému by sudí nemuseli přidávat výraznější porci času.
37'
Obrázek hry je poslední minuty stejný. Hosté se pokouší v závěru poločasu ještě něco vymyslet a vstřelit další branku. Proti je domácí obrana, která podává dobrý výkon.
35'
Alexej Mirančuk fauloval soupeře na své obranné polovině, u míče tak zůstane hostující celek. Ten se pokouší znovu o útočnou hru.
33'
Do kombinace se zapojil také brankář Liverpoolu, který rychle rozehrál až na půlící čáru. Pomohl tak spoluhráčům.
32'
Andrew Robertson jemně hlavou tečoval míč, takže mířil do středu branky. Tam byl pozorný Juan Musso.
30'
Cody Gakpo a jeho kolega si vypracovali šanci, ale Luis Díaz už nedokázal přesněji vypálit. Po půlhodině hry se znovu dostali hosté do zajímavé šance. K zakončení se FC nedostal.
29'
Gianluca Scamacca postupoval před branku, ale poblíž autové čáry byl hodně důrazně dohraný soupeřem. Míč mají domácí.
28'
Alexej Mirančuk těžil z dobré akci spoluhráče, následně Teun Koopmeiners to vzal na sebe. Jeho akci chybělo přesnější zakončení.
26'
Souboje o míč se odehrávají především na polovině hrací plochy. Nyní čekáme na nějakou výraznější šanci na jedné či druhé straně.
25'
Následně se Atalanta domáhala pokutového kopu, ale Alexis Mac Allister podle sudích nehrál rukou.
24'
Matteo Ruggeri vybojoval pro domácí autové vhazování. Stejný hráč jej následně také rozehrál. Míč poslal na kolegu na hranici velkého vápna.
23'
Liverpool měl velmi dobrý vstup do zápasu, vypracoval úvodní branku, pak se hra poněkud vyrovnala. Atalanta dokázala srovnat se soupeřem hru.
22'
Trent Alexander-Arnold vypracoval šanci pro spoluhráče, dnes aktivní Mohamed Saláh nyní zakončit nedokázal.
20'
Dvacet minut hry je pryč, v sedmé minutě se prosadil díky pokutovému kopu Mohamed Saláh.
19'
Alexej Mirančuk měl zajímavou příležitost, ale v rozhodující moment po přihrávce Scamacci nedokázal trefit balon tak, jak chtěl.
17'
Souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy. Atalantě se podařilo zastavit útočnou hru, kterou se v úvodu prezentoval hostující celek.
15'
Bergamo se pokoušelo odpovědět rychlou akcí, ale snahu domácích o vypracování gólovky ukončil ofsajd.
13'
Dominik Szoboszlai je autorem další tvrdé rány, skvělý zákrok musel vytáhnout znovu domácí brankář. Juan Musso podržel své spoluhráče.
12'
Andrew Robertson si vypracoval velkou šanci, ale vyznamenal se brankář Juan Musso.
10'
Alexej Mirančuk byl faulovaný soupeřem, rozehrávat tedy budou poblíž poloviny hrací plochy domácí fotbalisté.
9'
Liverpool dává branku, v celkovém součtu snižuje na 1:3, a pak budeme podle všeho sledovat ještě zajímavý zápas. Vstup se hostům podařil na výbornou.
7'
Liverpool právě vstřelil branku!
Hostující celek proměnil pokutový kop, ze svého pohledu poslal míč na pravou stranu MOHAMED SALÁH. Juan Musso neměl šanci.
6'
Platnost penalty prověřil VAR, pokutový kop platí.
6'
Trent Alexander-Arnold poslal centr před branku, v pokutovém území hrál rukou Matteo Ruggeri.
5'
Hostující celek si vypracoval šanci a je z toho nakonec penalta za hru rukou.
3'
Virgil van Dijk byl kratičký moment ošetřovaný na hrací ploše, následně zápas pokračuje dál.
3'
Sledujeme klidnější úvod zápasu, souboje o balon se odehrávají především na polovině hrací plochy.
1'
Hosté hrají v červeném, domácí mají modré dresy. Zápas začal.
1'

Atalanta Bergamo: Musso – Djimsiti, Hien, Kolašinac – Zappacosta, de Roon, Éderson, Ruggeri – Koopmeiners, Mirančuk – Scamacca.
Náhradníci: Carnesecchi, Rossi – Adopo, Bakker, Bonfanti, De Ketelaere, Hateboer, Holm, Lookman, Pašalić, Tolói, E. Touré.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – Szoboszlai, Jones, A. Mac Allister – M. Saláh, Gakpo, Díaz.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Clark, Danns, Jota, Elliott, Endó, Jo. Gomez, Gravenberch, Quansah, Tsimikas, Núñez.
Liverpoolu v úvodním zápase nevyšla střelba, vypracoval si celkem pět střel na branku, ale nedokázal proměnit ani jednu. Bergamo naopak ze sedmi střeleckých pokusů proměnilo hned tři, a tak má před domácí odvetou velmi dobrou výchozí pozici.
Jedná se o odvetný zápas. Ten první vyšel výrazně lépe fotbalistům Atalanty. Ti se dokázali vyhrát 3:0. Dvě branky zaznamenal Scamacca a v závěru zápasu navýšil náskok Pašalić.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního klubového evropského poháru. V tomto odvetném zápase čtvrfinále Ligy mistrů proti sobě nastoupí Atalanta Bergamo a Liverpool FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.