Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : MFK Vyškov - 17. dubna 2024   16:30

Prostějov
Prostějov
0:1
(0:0)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
48' Ab. Sylla
Prostějov
Mucha – R. Látal (84. Zapletal), Štěrba (73. Slaměna), Bednár, Harušťák – Habusta (73. Matocha) – Bartolomeu, P. Jaroň (59. Jamiu), Koudelka (C), J. Matoušek II – Malec.
Vejmola – M. Mach, Rudzan.
Černý – Podaný, Dohnálek
HFK Olomouc, Staškova
380 diváků
MFK Vyškov
Borek – Aberkane (84. Němeček), Straalman, Ab. Sylla, Ilko – Mafwenta, F. Štěpánek (C), Eneme (84. Lahodný) – Diallo (69. A. Svoboda), Fomba (90. Delferriere) – Krollis (84. Bayo).
Derka – Musa.

Děkujeme za pozornost a budeme se těšit u dalších přenosů z F:NL.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 13:1.
Hlavní rozhodčí Dalibor Černý píská do píšťalky a ukončuje tak dnešní zápas. Všechny 3 body za vítězství 1:0 si díky brance Abdoulaye Sylly z kraje druhého poločasu odvážejí fotbalisté Vyškova a znovu tak vytváří tlak na lídra tabulky Duklu Praha. Hráči Prostějova byli ve 2. poločase aktivnějším týmem, drželi častěji míč na kopačkách, ale na dobře zformovanou obranu Vyškova recept nenašli. Kromě hlavičky po rohovém kopu, která skončila na tyči a střely Abdoulkarima na konci zápasu si žádné další velké šance Prostějovští nevytvořili. Naopak v samém závěru mohli z brejku vítězství potvrdit fotbalisté Vyškova.
Další branku jsme již ale neviděli a tak se loučíme po výsledku 0:1.
Pro domácí to znamemá pokračující tuhý boj o záchranu a hosté z Vyškova mohou stále pomýšlet na přímý postup do nejvyšší soutěže.
90+5'
90+5'
Dlouhý odkop Borka od brány a rozhodčí se již dívá na hodinky.
90+4'
Ofsajd domácích zastavuje akci a hrát budou hosté.
90+3'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Allan Delferriere, který přesšel přes několik obránců Prostějova a předložil míč volnému spoluhráči, ten ale v dobré pozici z hranice vápna střílí nad branku Filipa Muchy.
90+2'
Rohový kop domácích končí v moci Jiřího Borka.
90+1'
K odraženému míč se ve vápně dostal Abdoulkarim Muhammed Jamiu, jeho střelu z úhlu vyráží Borek na rohový kop.
90'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Issa Fomba, přichází Allan Delferriere.
89'
Další z nákopů domácích do vápna končí až v zámezí, od brány bude rozehrávat Borek.
87'
Robert Bartolomeu posunul míč do křídla na Jana Koudelku, jeho centr do vápna ale míří do rukavic nachystaného Borka.
84'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Radek Látal, přichází Michal Zapletal.
84'
ze hřiště odchází Abdallah Aberkane, přichází David Němeček,
ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Lukáš Lahodný,
ze hřiště odchází Raimonds Krollis, přichází Fahad Bayo.
82'
Centr Koudelky sráží do zámezí Issa Fomba.
80'
Hráči Prostějova tlačí na pilu a donutili hosty stáhnout se až ke svému vápnu.
Výrazněji ohrozit bránu Borka se však zatím domácím nedaří.
79'
Střela Jana Koudelky z větší vzdálenosti letí hodně vedle branky Borka.
78'
Ohrožení branky z přímého kopu se nekonalo, obrana Prostějova v pohodě odvrací.
77'
Rychlý přechod Vyškova do útoku končí faulem domácích, uvidíme volný přímý kop.
76'
Po rohovém kopu a vrácenému míči před branku se v dobré pozici zjevil Adam Bednár, svoji hlavičku ale posílá nad branku Borka.
75'
Aberkane byl rychle u Koudelky na pravé straně hřiště a blokuje míč do zámezí. Vhazování pro domácí.
73'
ze hřiště odchází Jan Štěrba, přichází Patrik Slaměna,
ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Marek Matocha.
72'
Rohový kop Prostějova boxuje pryč od branky Jiří Borek.
71'
Domácí jsou teď aktivnějším týmem a ženou se za vyrovnáním, po další akci z levé strany uvidíme roh.
70'
Aktivní Jan Koudelka dával spoluhráči chytrou přihrávku do vápna, obrana Vyškova je ale pozorná a odkopává.
69'
ze hřiště odchází Amidou Diallo, přichází Antonín Svoboda.
68'
Při útočné snaze fauloval Abdoulkarim Muhammed Jamiu a hlavní rozhodčí Dalibor Černý tak dává míč hráčům Vyškova.
67'
Nepřesný dlouhý nákop hostů končí na kopačkách Jana Štěrby.
64'
Možnost zahrozit z brejku pro hosty zastavuje nepřesná přihrávka, s míčem tak znovu hrají Prostějovští.
63'
Po rohovém kopu domácích a hlavičce na přední tyči zachránila hosty tyč! Následný odražený míč se dostal k Janu Koudelkovi, tomu ale míč nesedl a míč mají hosté.
61'
Následný volný přímý kop ohrožení branky Filipa Muchy nepřinesl.
60'
Rychlý přechod Vyškova do útoku zastavuje faul Jakuba Matouška na Raimondse Krollise.
60'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Matoušek).
59'
Dlouhý pas za obranu Vyškova se s úspěchem nesetkal, připravená obrana hlavičkuje do zámezí.
59'
ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Abdoulkarim Muhammed Jamiu.
57'
Hra po krátkém ošetření znovu pokračuje.
56'
Po faulu Tomáše Malce ve vápně zůstává na zemi ležet jeden z hráčů Vyškova.
56'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Tomáš Malec).
55'
Do vápna se pokusil odcentrovat Jan Koudelka, blok obránce ale odráží mič na další roh.
54'
Akce domácích končí v zámezí a vhazovat budou hráči Vyškova.
52'
Ani další roh ohrožení branky Borka nepřinesl a hrát tak budou hosté.
51'
Rohový kop Prostějova odvrací hosté na další roh.
50'
Domácí drží míč na kopačkách a postupnou kombinací se snaží propracovat na polovinu Vyškova.
48'
MKF Vyškov právě vstřelil branku!
Po centru z přímého kopu a několika odrazech ve vápně se k míči dostal ABDOULAYE SYLLA, který zblízka prostřeluje Muchu a hosté tak jdou do vedení!
47'
Po faulu domácích budou hráči Vyškova zahrávat volný přímý kop z levé strany hřiště.
46'

Červené karty: 0 : 1
Druhý poločas začne zhruba v 17:32 hodin.
Máme tu konec 1. poločasu, ve kterém jsme branku neviděli a do šaten tak jdou oba týmy za nerozhodného stavu 0:0. Hosté měli dvě velké příležitosti ke skórování, ale Issa Fomba zroskotal v samostatném úniku na Muchovi a střelu Dialla z malého vápna stihla obrana domácích zblokovat. Prostějov zahrozil hlavičkou Matouška. V závěru poločasu byl vyloučen za ostrý zákrok kousek od půlící čáry hostující kapitán Filip Štěpánek a hosté tak budou dohrávat zbytek zápasu o deseti.
45+2'
45'
Jan Koudelka si o faul na hranici vápna říkal moc okatě a do brejku tak mohli hráči Vyškova, Krollis ale podržel míč a obrana Prostějova se stihla vrátit a zformovat.
42'
Velmi ostrým zákrokem se prezentoval hostující kapitán Filip Štěpánek a hlavní rozhodčí Dalibor Černý mu po zásluze ukazuje červenou kartu.
42'
Červená karta pro tým MFK Vyškov (Filip Štěpánek).
40'
Prudkou přihrávku Barta Straalmana nezpracoval Golden Mafwenta a vhazovat budou hráči Prostějova.
39'
Ofsajd! A v něm přistižen Jaroslav Harušťák. Hrát budou hráči Vyškova.
39'
Pro vysoký nákop do vápna na zadní tyč si došel Borek a boxuje míč z vápna.
38'
Nepřesnosti na obou stranách brání souvislejší kombinaci jednoho z celků.
35'
Po rohovém kopu domácích mířili do brejku hráči Vyškova, nepřesná přihrávka ale akci zastavuje, míč tak mají znovu domácí.
33'
Nízký centr Roberta Bartolomea odklízí hosté na rohový kop.
32'
Santiago Eneme přišel o míč ve středu hřiště a následně fauloval, výhodu volného přímého kopu mají hráči Prostějova.
30'
Rychlá akce hostů, ve vápně se objevil Krollis, patičkou ještě sklepl na volného Dialla, jeho střelu ale na poslední chvíli zblokovala obrana domácích.
29'
Centr do vápna, který vyslal Robert Bartolomeu, hlavičkuje hostující obrana pryč od branky.
28'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Abdoulaye Sylla).
28'
Sylla fauluje Koudelku a uvidíme volný přímý kop.
28'
Rohový kop přinesl závar před brankou, hosté si ale poradili a odkopávají míč.
27'
Na centr Jana Koudelky si ve vápně naskočil Jakub Matoušek a dobře mířenou hlavičkou do horní rohu branky donutil Borka k zákroku. Uvidíme rohový kop.
26'
Dlouhý nákop Aberkaneho končí až v zámezí, rozehrávat od brány bude Mucha.
25'
Přihrávka Harušťáka končí v zámezí a vhazovat tak budou hosté.
24'
Mafwenta se zamotal do svých kliček a přichází o míč.
22'
Abdallah Aberkane poslal přízemní centr do vápna, na ten ale nedosáhl Raimonds Krollis a míč končí u Filipa Muchy.
21'
Domácí teď dobrým presingem komplikují hráčům Vyškova rozehrávku.
19'
Ke střele pár metrů za vápnem napřáhl Jan Koudelka, jeho střelu doprostřed brány ale chytá Borek do náručí.
18'
Raimonds Krollis se snažil probít proti trojici protihráčů, pomohl si ale faulem a hrát tak budou domácí.
17'
Hra se teď zklidnila, míč mají na kopačkách hráči Vyškova.
15'
Centr z rohu sbírá do rukavic Jiří Borek.
14'
Centr Harušťáka do pokutového území odkopává obrana Vyškova a uvidíme rohový kop.
12'
Po rohovém kopu domácích se do brejku dostali hosté, Eneme pěkně vysunul do samostatného úniku Fombu, ten ale tváří v tvář gólmanovi střílí doprostřed a Mucha tak míč kryje.
11'
Centr hostů do vápna končí v náručí Filipa Muchy.
10'
Robert Bartolomeu se provinil faulem u půlící čáry a hrát tak budou hosté.
9'
Centr Pavola Ilka blokuje dobře postavená obrana domácích a získává míč do své moci.
7'
Robert Bartolomeu vyslal měkký centr za obranu, který doběhl Matoušek, jeho křižná přihrávka přes vápno ale žádného ze spoluhráčů nenašla.
7'
Faul jednoho z hráčů Vyškova a uvidíme volný přímý kop domácích ze zajímavé pozice.
6'
Míč na kopačkách mají hráči Vyškova a vyměňují si krátké přihrávky.
4'
Abdoulaye Sylla se opřel do míče z větší vzdálenosti, jeho rána ale letí pouze nad bránu Muchy.
3'
Diallo se snažil proadit po pravé straně, obrana Vyškova ale odvrací míč na rohový kop.
1'
Aberkane využil svého dobrého postavení, přerušuje akci domácích a míč mají hosté.
1'
Výkop obstarají hráči Vyškova.
Hlavní arbitr dnešního utkání Dalibor Černý právě přivádí oba celky na hrací plochu, kde je již vše připraveno k výkopu. Domácí Prostějov nastupuje v bílo-modrých dresech, hosté z Vyškova v dresech černých.

1. SK Prostějov: Mucha – R. Látal, Štěrba, Bednár, Harušťák – Habusta – Bartolomeu, P. Jaroň, Koudelka (C), J. Matoušek II – Malec.
Náhradníci: Vejmola – Jamiu, M. Mach, Matocha, Rudzan, Slaměna, Zapletal.
Trenér: Radim Kučera

MFK Vyškov: Borek – Aberkane, Straalman, Ab. Sylla, Ilko – Mafwenta, F. Štěpánek (C), Eneme – Diallo, Fomba – Krollis.
Náhradníci: Derka – Bayo, Delferriere, Lahodný, Němeček, Musa, A. Svoboda.
Trenér: Jan Kameník

Rozhodčí: Černý – Podaný, Dohnálek.
Vzájemný zápas

Poslední souboj obou celků nabídlo 9. kolo F:NL a byla z toho přestřelka, z domácího vítězství 4:3 se radovali fotbalisté Vyškova. Dva góly vstřelil Metsoko, který již hraje za Plzeň, jednu branku přidal Eneme a v 86. minutě rozhodl Kanakimana, který v zimě přestoupil do Jablonce. Za hosty se prosadili Malec, Schaffartzik a Jaroň.
Z posledních pěti soutěžních duelů máme bilanci tří vítězství Vyškova, jedné remízy a jednoho vítězství Prostějova. Z výhry se pak v těchto zápasech vždy radoval domácí tým.
MFK Vyškov přicestuje k zápasu jako 2. tým tabulky, se ziskem 39 bodů ztrácí 2 bodíky na 1. místo, na kterém se vyhřívají hráči Dukly Praha.
Svěřenci lodivoda Jana Kameníka byli po podzimní části na špici tabulky, jarní část sezony ale nezastihla Vyškov v dobré formě. Pouze jediné vítězství ze 6 zápasů ( v minulém ligovém kole výhra 1:0 s Chrudimí ), a z toho hned 3 porážky znamená odsun na průběžné druhé místo. Na hřištích soupeřů aktuálně tahají Vyškovští sérii tří porážek v řadě. Na druhou stranu se hráči Vyškova mohou opřít o svoji ofenzivu, se 38 vstřelenými brankami jsou v této činnosti nejlepším týmem ligy. Nejlepším střelcem týmu je s 9 góly Idjessi Metsoko, který ale již další branky nepřidá, po povedeném podzimu jej do svých řad přivábila FC Viktoria Plzeň. Aktuální ofenzivní hrozby Vyškova tak jsou s 5 góly Fahad Bayo, za ním se 4 góly Amidou Diallo a nebo pro jarní část nováček v týmu, lotyšský reprezentační útočník Raimonds Krollis, který rozhodl poslední ligové utkání s Chrudimí.
1. SK Prostějov se v tabulce F:NL nachází na sestupovém, 15. místě. Se ziskem 24 bodů je jen díky horšímu skóre za Varnsdorfem. Svěřence trenéra Radima Kučery trápí především defenziva, se 41 inkasovanými brankami jsou v tomto ohledu nejhorším týmem soutěže. Poslední dva ligové duely ale Prostějovští bodovali naplno a odlepili se tak ze dna tabulky. Na překvapivé vítězství 2:1 na půdě Zbrojovky Brno navázali v minulém ligovém kole, kdy doma porazili silné Táborsko také v poměru 2:1. O vítězství rozhodl 10 minut před koncem Robert Bartolomeu. Nejlepším střelcem týmu je se 6 góly slovenský útočník Tomáš Malec, 5 branek pak vstřelil Petr Jaroň, který je v klubu na hostování do konce sezony z Baníku Ostrava.
Hezký středeční podvečer všem fanouškům fotbalu! Čeká nás utkání 23. kola F:NL, domácí 1.SK Prostějov přivítá MFK Vyškov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.