Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  PAOK : Club Brugge - 18. dubna 2024   21:00

PAOK
PAOK
0:2
(0:2)
Club Brugge
Club Brugge
33' Jutgla  (Sabbe) • 45+4' Jutgla  (Skóraś)
PAOK
Kotarski – Otto, Kędziora, Koulierakis, Baba – Schwab (C), Meïté (56. Ozdojev) – Despodov (71. Konstantelias), Murg (46. A. Živković), Taison – Thomas (46. Samatta).
Ž. Živković, Talichmanidis – Michailidis, Tsingaras, Vieirinha, Tzimas.
Massa – Meli, Alassio (ITA)
Stádio Toumba, Soluň
24 738 diváků
Club Brugge
Jackers – Skóraś (87. Talbi), Sabbe, Ordóñez, Balanta, Meijer – Vetlesen (84. Zinckernagel), Vanaken (C), Onyedika – Nusa (76. Odoi), Jutgla.
Bursik – Boyata, Spileers, Homma, Seys.

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:4.
Je dobojováno! Odvetné utkání čtvrtfinále Konferenční ligy mezi PAOKem a Bruggami je u konce. Z postupu do semifinále se raduje po dvou náročných bitvách belgický celek. Ten si přivezl do Řecka jednogólový náskok, který zde i navýšil. V první půli odvety se postaral o dvě branky Ferran Jutgla a už ukončil téměř všechny šance domácích. U nich panuje zklamání, protože si před bouřlivým publikem nevytvořili žádnou tutovku a prohrávají dnes 0:2 a celkově výsledkem 0:3. Club Bruggy v semifinále narazí na italskou Fiorentinu, což je rozhodně hratelný soupeř.
90+5'
90+4'
Jasným faulem si pomohl na polovině hřiště Giannis Konstantelias. Ukončuje tak všechny šance PAOKu.
90+3'
Nezmar domácích borců potvrzuje i jejich gólman. Dominik Kotarski v ataku obránců odkopává pouze do autu.
90+2'
Nedovoleným způsobem si pomohl Jonny Otto. Smutně bude muset zamířit do obrany, odkopávat naopak bude Nordin Jackers.
90+1'
Abdul-Rahman Baba to nemyslel úplně špatně s přízemní přihrávkou na zadní tyč. Byla moc prudká a spoluhráče nenašla.
90'
Bruggy si už tohle bezpečně pohlídají, jelikož se již dlouho drží na útočné polovině.
89'
Kombinace domácích nevedla k závažnější situaci. Mbwana Samatta vybojoval alespoň autové vhazování.
88'
Přímý kop se belgickému mužstvu vůbec nepovedl. Mrzet ho to nemusí, protože Dominik Kotarski nemůže rychle rozehrát.
87'
Střídání v týmu Club Brugge KV:
ze hřiště odchází Michał Skóraś, přichází Chemsdine Talbi.
86'
Útok domácích ubráněn, a tak si v klídku zahraje ve středu pole Raphael Onyedika.
85'
Hned nový muž na hřišti Philip Zinckernagel pálil v pokutovém území. Na poslední chvilku uklouzl a míří mimo.
84'
ze hřiště odchází Hugo Vetlesen, přichází Philip Zinckernagel.
83'
Z velké dálky se rozhodl ke střele domácí Taison. Prudká dělovka nikoho neohrozí, jelikož letí vysoko nad břevno.
82'
Útočnou akci zakončoval přihrávkou za obranu Denis Odoi. Ta se díky Ottovi nesetkala s úspěchem.
81'
Střední zálohy funguje Belgičanům výborně. Protože další zisk míč urval pro sebe Hans Vanaken.
80'
Momentálně to jsou znovu Bruggy, které se budou snažit podržet čas pomalejší přízemní hrou.
79'
Zpracování zradilo Michała Skóraśe, jenž nesmí mít hlavu dolu a rychle mířit bránit na svou polovinu.
78'
Ten se mu vůbec nepovedl, a tak si pro sebe zpracoval v klidu hrací předmět Bjorn Meijer.
77'
PAOK i v těžké situaci hraje na krátkou vzdálenost. I když nakonec se Dominik Kotarski rozhodl pro dlouhý odkop.
76'
ze hřiště odchází Antonio Nusa, přichází Denis Odoi.
76'
Nordin Jackers rozhodně nechvátal se svoji rozehrávkou. Vyplatilo se, protože Bruggy budou chvilku podrží míč v útoku.
75'
Centr do prostoru malého vápna byl nepřesný, a tak ho posílá do bezpečné zóny Hugo Vetlesen.
74'
Tlak PAOKu se dostává do reálných příběhů, protože ho čeká rohový kop. Fanoušci se snaží naposledy nakopnout svůj milovaný tým.
73'
Ferran Jutgla přenášel slabě balón do druhé vlny. To se nevyplatilo, jelikož Soluň míří hned do protiakce.
72'
Hráči v černobílém to už budou mít obrovsky těžké. Na tři branky je zkrátka málo času a navíc Raphael Onyedika drží balón v útoku.
71'
Střídání v týmu PAOK Soluň:
ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Giannis Konstantelias.
70'
Hans Vanaken předvedl svou obrovskou zkušenost. V ataku několika protihráčů odvrací do defenzivní kombinace.
69'
Nepřesný centr přišel z nohy Magomeda Ozdojeva. Jackers rozehraje vše v pohodě výhozem rukou.
68'
Belgičané se zatahují do hlubokého obranného bloku a spíše už bude Jutgla čekat na brejky.
67'
Za obranou se hodně zdržel Andrija Živković, proto se mu píská jasné ofsajdové postavení.
66'
Mbwana Samatta odvedl skvělou práci, jelikož předvedl rychlou kliku. Nakonec dobrou příležitost nevytvořil.
65'
Soluňští drží již dlouho přízemní převahu na své polovině. Ta vede pouze k autu na polovině.
64'
Joel Ordóñez si tělem pokryl kulatý nesmysl a díky tomu, že soupeř chvátal, tak vybojoval aut.
63'
Okamžitě se pokračuje ve hře a domácí si svou aktivitou vysloužili rozehrávku přímého volného kopu.
62'
Pozor! Celá situace se ještě prověřuje s videorozhodčím. A sudí Massa nakonec penaltu odvolává, protože Despodov se nacházel při náběhu v ofsajdu.
61'
Penalta pro PAOK! Kiril Despodov se chytře dostal před bránícího Balantu, kterému nezbývalo nic jiného než faulovat. Rozhodčí okamžitě ukazuje na penaltový puntík.
60'
Rychlostí souboj směrem dozadu zvládl Éder Balanta a rozehrává v klidu se svým gólmanem.
59'
Do zajímavé útočné akce se protlačil Antonio Nusa. V pádu mířil po zemi na zadní tyč, ale pro jeho smůlu míjí o několik decimetrů.
58'
PAOK se bude muset opravdu hodně zvednout, což se vůbec nedaří. Další akci pokazil nepřesnou nahrávkou Stefan Schwab.
57'
Pokračuje se stále v relativně velkém tempu. Tomu prospívá Hans Vanaken, jenž rozehrává akce hostů.
56'
ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Magomed Ozdojev.
55'
Taison dostal až moc pozdě přihrávku na centrovaný balón. Toho využil obránce, který ho skluzem blokuje.
54'
Ve středu pole si vůbec nevěděl rady Soualiho Meïté a nabízí lacino hrací předmět soupeři.
53'
Dominik Kotarski dokázal zažehnat nebezpečí u své branky a nohou rozjíždí útočnou akci.
52'
Skvělý odhad měl na balón Kiril Despodov, když zavíral zadní tyč. Jenže v pádu zamířil z voleje vysoko nad.
51'
Velice dobrý duel dnes hraje Kyriani Sabbe. Snad poprvé mu ovšem nevyšel centr, který přetahuje do zámezí.
50'
Ostrý centr dokázal kontrolovat Bjorn Meijer a díky svému klidu bude vhazovat na obranné polovině.
49'
Aktivně se chtěl podílet na útoku Mbwana Samatta. Prodloužení hlavou ovšem vůbec nevyšlo.
48'
Andrija Živković se hned chtěl ukázat v tomto střetnutí průnikem do vápna. Nakonec se rozhodl pro nepřesnou přihrávku.
47'
Do druhého dějství lépe vstupuje hostující celek. Konkrétně Joel Ordóñez pohlídal balón letící do autu.
46'
ze hřiště odchází Brandon Thomas, přichází Mbwana Samatta,
ze hřiště odchází Thomas Murg, přichází Andrija Živković.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Úvodní dějství odvetného utkání čtvrtfinále Konferenční ligy mezi PAOKem a Bruggami je u konce. Živější hrou se v této části hry prezentoval belgický celek, který byl i mírně lepším mužstvem. Potvrdil to také dvěma brankami, o ně se postaral forvard Ferran Jutgla, jenž byl připraven pokaždé na malém vápně. Domácí to už budou mít obrovsky těžké, protože musejí vstřelit minimálně tři góly. Přestávka se tedy ponese za stavu 0:2.
45+5'
45+4'
Bruggy právě vstřelily branku!
Branka nakonec platit bude! Po skvělé individuální akci vypálil za hranicí pokutového území Michał Skóraś. Dobrou střelu na zadní tyč dokázal skvělou robinzonádou Kotarski vyrazit pouze k volnému FERRANOVI JUTGLOVI, jenž hned z první rozvlnil síť. – 0:2. Asistence: Michał Skóraś.
45+3'
Komunikace již trvá dlouho, za což nikdo na hrací ploše není rád.
45+2'
Ještě to, tak jasné není, protože sudí Massa ještě komunikuje s videorozhodčím.
45+1'
Hosté se již radovali z dvoubrankového vedení! Ferran Jutgla byl pohotový v dorážce nepříjemné střely pro Kotarskiho. Střela z voleje skončila v síti, jenže signalizován je ofsajd.
44'
Zajímavou střelu měl nalitou Stefan Schwab. Prudká dělovka trefuje pouze obětavého obránce do nohy.
43'
Po delší době opět vznikly velké boje ve středu hrací plochy. Ovládl je jasně PAOK.
42'
Další rohový kop se hráčům v červeném nepovedl. Odkop ovšem nachází obránce Joela Ordóñeze.
41'
Bruggy už zvedaly ruce, ale gól z toho není! Tvrdou hlavu dokázal tečovat na malém vápně pohotový Ferran Jutgla. Balón už letěl pod břevno, jenže fantastický Dominik Kotarski prokázal skvělý reflex a zachraňuje svůj celek.
40'
Na druhé straně hlavičkoval Hans Vanaken. Tečovaný pokus končí vedle domácí svatyně.
39'
Řekové se dokázali dostat k rohovému kopu, který končí bídně. Odvrací ho pohotově vyšší hráči soupeře.
38'
Opět se do nebezpečné situace dostal Ferran Jutgla. Tentokrát byl hodně atakován a přízemním zakončením branku minul.
37'
Kyriani Sabbe se dokázal včas vrátit do defenzivy a pohlídal si autové vhazování pro svou osobu.
36'
Obrací se nám otěže tohoto střetnutí, jelikož dlouhá přízemní převaha je na kopačkách hráčů v červeném.
35'
Domácí celek se okamžitě pokouší o rychlé vyrovnání. To se mu nepovede po zbrklých nahrávkách.
34'
Branka se ještě zkoumala zřejmě u videa, ale rozhodčí ji nakonec uznává.
33'
Šok pro řecké mužstvo, hosté jdou do vedení! Ztráta PAOKU ve středu pole vedla k založení rychlé útočné akce Belgičanů. Na pravé straně si naběhl zcela osamocený Kyriani Sabbe, jenž následně vyslal perfektní přízemní přihrávku před branku. Zde byl nachystán FERRAN JUTGLA, který se nemohl do odkryté branky mýlit. – 0:1. Asistence: Kyriani Sabbe.
32'
Bouřlivá atmosféra žene domácí borce za gólem, který by hrozně potřebovali. Jenže obrana Brugg je precizní.
31'
Míč si do rukavic také zachytil Nordin Jackers. Likvidoval nepříjemný centr z levé strany a v klidu rozehraje.
30'
Naloženo dostal po tvrdém šlapáku Michał Skóraś. Bruggy se ujmou přímého volného kopu.
29'
Velice ochotně šel k zemi Hugo Vetlesen. Sudí pískat penaltu nebude, protože tohle byl jasně přihraný pád.
28'
Po několika odrazech se dostal ke střele z otočky Antonio Nusa, Přímý nárt končí blokem defenzivy.
27'
Soualiho Meïté si chodí hluboko do obrany pro kulatý nesmysl. Ovšem on sám není schopen pro PAOK tvořit hru.
26'
Dlouhé nákopy se mohl vyplatit Bruggám. Jejich naději zastavil včasným výběhem Dominik Kotarski.
25'
Dobrý balón za obranu vyslal Koulierakis, pro jeho smůlu na něj Despodov nedosáhl.
24'
Prodloužený centr si našel na zadní tyči Bjorn Meijer. Na dlouhou nohu spíše jen rozchytal Kotarskiho
23'
Větší šance nepřichází, za to taktická bitva zatím vyhovuje Belgičanům.
22'
Brandon Thomas odskákal nepříjemný souboj ve středu hrací plochy. K překvapení všech sudí faul nepíská, což se nelíbí domácím fanouškům.
21'
Tohle byla škoda pro hosty. Bjorn Meijer pospíchal s dlouhou přihrávkou, se kterou nikdo nepočítal.
20'
PAOK mol zahrozit po dlouhém autu, to se nepovedlo a vhazování se ujme hostující celek.
19'
Hra bude na malý moment přerušena. Na trávník ulehl hostující Skoras, ale nakonec bude v pořádku.
18'
Poctivou defenzivu opět zvládl belgický celek a mířil do brejku. Ten zakončoval po těžké přihrávce Jutgla nad branku.
17'
Za těžkým pasem se hnal Antonio Nusa. Nedokázal ho stihnout a navíc byl načapán v ofsajdu.
16'
Dominik Kotarski to měl s velkým štěstím, protože na jeho odkop dotíral soupeř a domácí gólman odkopává do autu.
15'
Uklidnění přichází u hráčů v černobílém. Ti obrací celou kombinaci až ke svému brankáři.
14'
Bruggy se pomalu a jistě dostávají postupně do hry. Branku dále neohrozí, jelikož si nahráli v ofenzivě nepřesně.
13'
Snad první střelecký pokus tohoto utkání. Postaral se o něj hostující Hugo Vetlesen, jenomže hrací předmět mu na kopačku nesedl a letí nad.
12'
Nakonec všechny možnosti utnul Kiril Despodov, který nedokázal dostihnout prudkou nahrávku za obranu.
11'
Soluňští borci již dlouhou dobu nepůjčili soupeři balón. Ovšem souhra nevede k většímu zakončení.
10'
Ideální nabídku v útoku neměl Konstantinos Koulierakis, a tak jeho dlouhý míč končí u brankáře soupeře.
9'
Hra se přelévá pouze od vápna k vápnu. Momentálně přízemní převaze kraluje domácí brankář Kotarski.
8'
Abdul-Rahman Baba podnikl odvážný průnik na levé lajně. Ten se mu vůbec nezdařil, protože mu balón odebírá defenziva.
7'
Řekové sice nerozehráli ideálně svou možnost, ale svou houževnatostí mají pořád držení míče na své straně.
6'
Příliš důrazný byl v souboji na polovině hřiště Hans Vanaken. PAOK se ujme rozehrávky standardní situace.
5'
Zatím je k vidění velice opatrná hra, která vede k rozehrávce hostů od jejich svatyně.
4'
Dobrou defenzivní činnost zvládl na své straně Baba. Po tomto úspěchu bude vhazovat.
3'
Do prvního zakončení se mohl prorvat domácí Kiril Despodov. Celého jeho snažení je zastaveno ofsajdovou pozicí.
2'
Dlouho se belgický celek neudržel na balónu. Postupná akce začne od brankáře Kotarskiho.
1'
Úvodní výkop tohoto odvetného střetnutí obstaral hostující celek v červených dresech. Ten začíná úvodní kombinaci.
1'
Všichni aktéři právě nastupují na hrací plochu. Po hymně Evropské konferenční ligy jdeme do akce.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin, kde proběhnou poslední přípravy.

PAOK Soluň: Kotarski – Otto, Kędziora, Koulierakis, Baba – Schwab (C), Meïté – Despodov, Murg, Taison – Thomas.
Náhradníci: Ž. Živković, Talichmanidis – Michailidis, Tsingaras, Konstantelias, A. Živković, Vieirinha, Ozdojev, Samatta, Tzimas.
Trenér: Răzvan Lucescu

Club Brugge KV: Jackers – Skóraś, Sabbe, Ordóñez, Balanta, Meijer – Vetlesen, Vanaken (C), Onyedika – Nusa, Jutgla.
Náhradníci: Bursik – Odoi, Boyata, Spileers, Homma, Seys, Talbi, Zinckernagel.
Trenér: Nicky Hayen

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio (všichni ITA).

PAOK SOLUŇ

Ani toto jihoevropské mužstvo není otloukánkem ve svém domácí soutěži. Nachází se též ve skupině o titul na třetí pozici a na vedoucí příčku ztrácí pouhé dva body, proto bojuje hned na dvou frontách. Aktuální dubnová forma není moc ideální, když se podařilo pouze jednou vyhrát s Lamiou, ale pak přišly ztráty v lize i Evropě právě v Belgii.

PAOK si také svou evropskou cestu musel prošlapat v předkolech, kde také neprohrál. To samé se dá říci i o skupinové fázi, jenž ji vyhráli také bez prohry. A rozhodně zde neměli jednoduché soupeře v podobě HJK Helsinek, Aberdeenu a nebo také německý Eintracht Frankfurt. Vyřazovací fáze se nese ve venkovních prohrách a domácích výhrách. V osmifinále padl s Dinamem Záhřeb nejprve 0:2, ale na svém horkém trávníku po debaklu 5:1 slavil postup. Prohra přišla také v Bruggách, jenomže doma je Soluň schopná skoro všeho.

Bouřliví řečtí fanoušci mají možnost se dívat v tomto kádru na talentovaného Konstantinose Koulierakise. Dvacetiletý středopolař nastřílel v Konferenční lize tři trefy a na dvě dokázal nahrát. Naposledy se prosadil i proti Záhřebu, proti kterém potvrdil jasnou výhru 5:1.

Dovede bouřlivá atmosféra PAOK k postupu do semifinále?

CLUB BRUGGE KV

V posledních letech nejúspěšnější belgické mužstvo svůj zvuk stále potvrzuje. V lize se jim daří, když ve skupině o titul jsou na třetím místě a na první pozici ztrácí pouze pět bodů. I aktuální forma je velice dobrá, jelikož z posledních třech střetnutí všechny vyhráli a navíc inkasovali pouze jednu branku.

Bruggy zvládají také velice dobře evropské poháry. Do skupiny se musely prorvat přes tři předkola, což se lehce povedlo. Ve skupině přišla neskutečná fazóna, protože v konkurenci Bodø/Glimt, Besiktase a Lugana prošly bez porážky a rovnou si zajistily osmifinále této soutěže. Zde se setkaly s nepříjemným Molde, s nímž také první duel padly 2:1. Jenže přišla domácí odveta, která skončila jednoznačným obratem 3:0. Výborně nakročeno mají také ve čtvrtfinále, když si do Řecka vezou jednogólový náskok.

Klíčovou osobností v tomto kádru je rozhodně zkušený záložník Hans Vanaken. Jednatřicetiletá dlouholetá opora nastřílela v Konferenční lize čtyři branky a na jednu dokázala nahrát. Ve vyřazovací fázi se ovšem ještě netrefil, což bude chtít na horké půdě napravit.

Dokáží Bruggy udržet jednogólový náskok?
První zápas

1:0

Branky: 6. Vetlesen (Jutgla)

Úvodní duel tohoto čtvrtfinále se nesl celkem v jasné režii. Od začátku byl lepší belgický celek, který šel v 6.minutě zásluhou Vetlesena do brzkého vedení. Po zbytek střetnutí Bruggy stále dominovaly a je i zázrakem, že vyhrály pouze o jednu trefu. Navíc v 78.minutě nedokázal proměnit penaltu Thiago, a tak velkoplošná tabule ukazovala výsledek 1:0.
Krásný čtvrteční večer z bouřlivého řeckého Toumba Stadium! Od 21:00 je zde na programu odvetné utkání čtvrtfinále Konferenční ligy. Jednogólové manko v něm bude dohánět domácí PAOK Soluň, který přivítá belgický Club Brugge KV.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.