Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Černá Hora - 8. října 2017   18:00

Polsko
Polsko
6' Mączyński (P. Zieliński) • 16' Grosicki (Lewandowski) • 85' Lewandowski  • 87' Stojković(vl.)
4:2
(2:0)
Černá Hora
Černá Hora
79' Mugoša  (Mijušković) • 83' Tomašević  (Bećiraj)
Polsko
Szczęsny – Ł. Piszczek (46. Rybus), Glik, Pazdan, Bereszyński – Krychowiak, Mączyński (90+2. Wolski) – Błaszczykowski, P. Zieliński, Grosicki (90. Makuszewski) – Lewandowski (C).
Daniele Orsato – Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli
Národní Stadion, Varšava
Černá Hora
Petković – Stojković, Klimenta, Mijušković, Tomašević – Šćekić, N. Vukčević – M. Janković, Ivanić (68. Hakšabanović), Jovović (77. Mugoša) – Bećiraj (C).

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost.
Je konec! Po neskutečném závěru postupuje Polsko. V prvním poločase jsme mohli vidět nápor domácího týmu Polska, který už v šesté minutě poslal do vedení Krzysztof Mączyński. O deset minut později přidal další gól Kamil Grosicki. V dvacáté minutě se po obrovské chybě Glika dostal ke střele Vladimir Jovović, ale přestřelil bránu. Ve druhém poločase ale Polsko lehce povolilo a v 79. minutě snížil Stefan Mugoša. Černohorci byli na koni a o čtyři minuty přidali srovnávací branku, kterou vstřelil Žarko Tomašević. Ale o dvě minuty později po obrovské chybě Nemanja Mijuškoviće, šel sám na brankáře kapitán a nejlepší střelec kvalifikace Robert Lewandowski a poslal svůj tým do vedení. O další dvě minuty později si dal hodně nešťastný vlastní gól Filip Stojković. Ke konci zápasu ještě břevno trefil Piotr Zielinski. Polsko tedy po velmi vyhroceném konci zápasu postupuje na Mistrovství Světa do Ruska z prvního místa s pětadvaceti body. Pro Černou Horu je to konec, když končí na třetím místě se ztrátou čtyř bodů na druhé Dánsko.
90+4'
90+4'
Hosté se snaží ještě o střelu, ale obrana domácích si to pohlídala a bude následovat rohový kop.
90+3'
Jakub Błaszczykowski vybojoval míč a poslal ho na levou stranu, kde byl Maciej Makuszewski, ale sám proti brankáři neuspěl!
90+3'
Polsko je neskutečně blízko postupu na Mistrovství Světa!
90+2'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Krzysztof Mączyński, přichází Rafal Wolski.
90+2'
Národní stadion ve Varšavě se nyní otřásá v základech, když domácí fanoušci zpívají hymnu Polského národního týmu.
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Maciej Makuszewski.
89'
Piotr Zielinski po krásné přihrávce trefuje břevno! To se dějí věci ke konci zápasu!
87'
Polsko právě vstřelilo branku!
Tak to je něco! Polsko už znovu vede o dva góly! Jakub Błaszczykowski poslal centr před bránu, ten tečoval Robert Lewandowski, ale poté Filip Stojković předvedl ukázkový vlastenec, když si kopl míč do vlastní brány.
85'
A Polsko opět vede!!! Obrovská chyba Nemanja Mijuškoviće, který chtěl poslat malou domů na Danijele Petkoviće, ale jeho přihrávka neměla razanci a ROBERT LEWANDOWSKI byl u míče dřív, překonal brankáře a uklidil míč do prázdné brány! Bez asistence.
84'
Hosté dál tlačí.
83'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Neskutečné! Černá Hora srovnává výsledek na 2:2! Fatos Bećiraj poslal krásnou přihrávku na volného ŽARKO TOMAŠEVIČE a ten střelu umístil k levé tyči! Asistence: Bećiraj.
83'
Krzysztof Mączyński překazil únik.
82'
Maciej Rybus poslal na zem Marko Jankoviće. Ovšem Polsko naprosto přestalo hrát a dopředu se opět řítí hosté.
81'
Fatos Bećiraj se ocitl v ofsajdu.
80'
Faul hostů na kapitána Roberta Lewandowského. Ovšem Černohorci rychle vybojovali míč a řítí se dopředu.
79'
Tak to je adept na gól roku! Nemanja Mijušković vyhrál hlavičkový souboj ve vápně a následně nůžkama nově příchozí STEFAN MUGOŠA snižuje náskok Polska na jeden gól! Asistence: Mijušković.
78'
Bećiraj poslal centr do vápna, se kterým si poradil Wojciech Szczęsny a následuje rohový kop.
77'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Stefan Mugoša.
76'
Jakub Błaszczykowski skvěle zabojoval a domácí budou mít odkop od brány.
75'
Hosté se snaží a chtějí něco vymyslet, ale nedaří se jim to, jelikož domácí obrana pracuje skvěle, což nyní potvrdil Michal Pazdan, který skvělým zákrokem zažehnal nebezpečí.
74'
Po rohovém kopu se do hlavičky dostal Kamil Glik, ale přestřelil bránu Petkoviče.
73'
Grosicki vybojoval rohový kop.
72'
Filip Stojković se ocitl v ofsajdu a akce hostů je překažena.
71'
Zbývá něco málo přes dvacet minut, což by tímto výsledkem znamenalo pro Polský výběr postup na Mistrovství Světa do Ruska.
70'
Ovšem Černohorci zvyšují obrátky, ale Poláci mohou hrozit z protiútoků.
69'
Jakub Błaszczykowski utekl všem obráncům, ale potom si zasekl míč a naneštěstí pro domácí ho nepřihrál svým volným hráčům, jelikož se dokázali vrátit obránci Černé Hory.
68'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Mirko Ivanić, přichází Sead Hakšabanović.
67'
Následně byl písknut ofsajd Lewandowskému.
66'
Filipu Stojkovićovi se nepovedl centr z pravé strany.
65'
Stojković poslal centr do vápna, ale sním si poradila domácí obrana. Následně fauloval ve středu hřiště Lewandowski.
64'
Po sklepnutí se ke střele na hranici vápna dostal Grzegorz Krychowiak, ale rána mu sjela a vystřelil vedle pravé tyče.
63'
Po odkopu Nemanja Mijuškoviće následuje další.
62'
Grosicki šel po levé straně, ale jeho únik parádním skluzem zastavil Emrah Klimenta. Polsko bude mít rohový kop.
61'
Z rohového kopu nic nebylo, jelikož si pro něho došel Danijel Petković.
60'
Rozhodčí uklidňuje Aleksandara Šćekiće, který držel ve vápně Lewandowského.
59'
Lewandowski podržel míč tělem a následně přihrál Rybusovi a ten vybojoval rohový kop.
58'
Žarko Tomašević poslal na zem Jakuba Błaszczykowského a píská se faul.
57'
Černohorci teď vysoce napadali rozehrávku domácích a získali míč.
56'
Kamil Glik a Fatos Bećiraj šli do hlavičkového souboje a navzájem se srazili hlavami.
55'
Bartosz Bereszyński šel po pravé straně, ale dostal se mimo hrací plochu a hosté mají aut.
54'
Mirko Ivanić zatáhl za dres Grzegorze Krychowiaka a dostává žlutou kartu.
53'
Bećiraj a Jovović to překombinovali a rozhodčí píská ofsajd.
52'
Bartosz Bereszyński přerušil únik po levé straně od Jovoviće a hosté mají aut.
51'
Wojciech Szczęsny šel do rohu a vyboxoval míč.
50'
Pazdan zablokoval centr a následuje roh pro Černou Horu.
49'
Na chvíli ukradl míč Zielinski, ale nepřihrál přesně a hosté jsou opět u balónu.
48'
Už se dostali na levou stranu a Tomašević nacentroval před bránu, ovšem míč skončil u Wojciecha Szczęsneho.
47'
Na začátku druhého poločasu drží míč hosté, ale pouze na své půli.
46'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Maciej Rybus.
46'
Hráči již jdou na hřiště a za pár chvil začne druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
V prvním poločase jsme mohli vidět nápor domácího týmu Polska, který už v šesté minutě poslal do vedení Krzysztof Mączyński. O deset minut později přidal další gól Kamil Grosicki. V dvacáté minutě se po obrovské chybě Glika dostal ke střele Vladimir Jovović, ale přestřelil bránu. Domácí hrají naprosto v pohodě a jdou si pro první místo, což zajišťuje postup na Mistrovství Světa.
45+2'
45+1'
Po nahrávce Jovoviće se ke střele dostal Janković, ale rána byla nepřipravená a končí vedle brány.
45+1'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Robert Lewandowski dostal naloženo od Tomaševiče, ale rozhodčí faul nepíská.
44'
Vladimir Jovović prošel přes dva hráče na levé straně vápna, ale následná střela neměla razanci a Wojciech Szczęsny ji v poklidu chytá.
43'
Nepřesná přihrávka Polska skončila pouze u obránců Černé Hory.
42'
Hra pokračuje.
41'
Do rohového kopu se skvěle dostal Emrah Klimenta a Žarko Tomašević, ale navzájem si překáželi a střela skončila vedle brány. U toho k sobě přibrali Łukasze Piszczeka, kterého nyní ošetřují doktoři.
40'
Pazdan pokryl míč, jelikož si myslel, že se ho jako poslední dotkl hráč hostů, ale opak je pravdou a hosté mají rohový kop.
39'
Naprosto zbytečně dojel kapitán hostujícího týmu Fatos Bećiraj Krychowiaka a dostává žlutou kartu.
38'
Nádherně Pazdan obral o míč Bećiraje.
37'
Po sklepnutí Bećiraje se do střely dostal Mirko Ivanić, ale jeho rána šla hodně vedle pravé tyče.
36'
Další faul hostů, tentokrát Bećiraj zezadu skopl domácího Grzegorze Krychowiaka.
35'
Vladimir Jovović šlápl na nohu Jakubu Błaszczykowskému a rozhodčí píská faul ve středu hřiště.
34'
Nepřesná přihrávka domácích končí u Petkoviče.
33'
Ovšem Polsko opět drží míč ve své moci, nikam se nežene a vymýšlí kudy by šlo ohrozit bránu Petkoviče.
32'
Bereszyński parádně obral o míč Jankoviće a založil další útok na bránu Černé Hory.
31'
Ovšem kapitán domácího týmu trefil z přímého kopu pouze postavenou zeď.
30'
Poté se dopředu řítil Lewandowski, který byl faulovaný a domácí mají přímý kop ze solidní pozice.
29'
Z ničeho nic se po obrovské chybě Kamila Glika, který netrefil míč dostal na puntíku pokutového kopu do obrovské šance Vladimir Jovović, ale těsně přestřelil!
28'
Domácí si zápas doslova užívají, nikam nespěchají a přihrávají si na středu hřiště. Hosté i přestože vedou jsou hodně zataženi a čekají na chybu Polska, aby mohli jít do rychlého protiútoku.
26'
Nikola Vukčević nepříjemně zajel do Krzysztofa Mączyńskiho a rozhodčí vytahuje první žlutou kartu v zápase.
25'
Glik vymyslel dobrou myšlenku, ale centr, který směřoval na Lewandowského přerušil rozhodčí, jelikož se Robert Lewandowski ocitl v ofsajdu.
24'
Poté měli hosté hned dva rohy, ale ani z jednoho nepadla střela a Polsko může znovu jít dopředu.
23'
Černohorci nyní drží míč na své půli a přesunul hru na pravou stranu, kde Stojkovič vybojoval aut.
21'
Rohový kop, který rozehrál Piotr Zielinski, ale nic nepřinesl, ovšem u míče jsou opět domácí.
20'
Tomaševič lacině ztratil míč a okamžitě se dopředu řítil nejlepší střelec kvalifikace Robert Lewandowski, který vybojoval rohový kop.
19'
Start z říše snů, který zažili poláci a dál pokračují v ofenzívě. Jsou velmi blízko k postupu na Mistrovství Světa!
18'
Zielinski parádním lobem našel Grosického, který z voleje přestřelil Petkovičovu bránu.
16'
Fantastický start pro Polsko! Piotr Zieliński si skvěle poradil s dvěma hráči Černé Hory, následně přihrál do vápna Robertu Lewandowskému, který viděl nabíhajícího KAMILA GROSICKÉHO, kterému dal míč jako na zlatém podnose a ten neměl problém střelu umístit kolem brankáře k pravé tyči! Asistence: Lewandowski.
15'
Míč je opět u stoperů Glika a Pazdana.
13'
Bećiraj nacentroval z levé strany před bránu domácího Polska, ale míč pouze proletěl vápnem na druhou stranu. Následný nepřesný centr si Wojciech Szczęsny vzal do rukavic.
12'
Filip Stojović se po přihrávce od Jankoviće dostal ke střele na hranici vápna, ale s ránou k levé tyči si Wojciech Szczęsny poradil.
11'
Wojciech Szczęsny poslal centr na půli hostů, ale Lewandowski prohrál hlavičkový souboj a u míče je opět Černá Hora, pro kterou se začátek zápasu nevyvíjí dobře.
10'
Hosté nyní chvíli drží míč a po levé straně to zkouší Jovović, ovšem skvěle zasáhl Błaszczykowski a vybojoval míč pro své mužstvo.
9'
Domácí jsou opět u míče na své půli a pomalou kombinací přes stopery se dostávají blíž k soupeřově brance. Ovšem na levé straně ztratil míč Grosicki.
8'
Glik nyní opravoval kus roztrženého trávníku.
7'
Jankovič se dostal po pravé straně až do vápna, ale Szczęsny skvěle přečetl přihrávku a chytil míč.
6'
Nádherný start pro domácí Polsko! Piszczek vyvezl míč po pravé straně, následně nahrál pod sebe na Zielinskiemu, tomu střela nevyšla, ale byla z toho parádní přihrávka přesně na KRZYSZTOFA MACZYŃSKÉHO, který neměl problém z bezprostřední blízkosti prostřelit Petkoviče! Asistence: Zieliński.
6'
Jovovič vyvezl pár metrů míč, ale potom ho po skvělém zákroku domácího hráče ztratil.
5'
Ale nepřesnost se objevila i na straně Polska, když míč do autu zahrál Błaszczykowski.
5'
Ale Jovovič míč ztratil a následuje aut pro domácí Polsko.
5'
V pořadí už druhý aut pro hosty.
4'
Na začátku zápasu drží míč jenom Polsko a zkouší to po pravé straně přes Blaszczykowského.
3'
Lewandowski nepřesně přihrál Zielinskimu a Černá Hora bude mít autové vhazování.
2'
O úvodní výkop zápasu se postaralo domácí Polsko.
1'
Hráči již jsou nastoupeni na hřišti a nyní zaznějí obě národní hymny týmů.

Polsko: Szczęsny – Ł. Piszczek, Glik, Pazdan, Bereszyński – Krychowiak, Mączyński – Błaszczykowski, P. Zieliński, Grosicki – Lewandowski (C).
Náhradníci: Fabiański, Skorupski – Cionek, Góralski, Kądzior, Kamiński, Kędziora, Makuszewski, Rybus, Stępiński, Wolski, Wszołek.

Černá Hora: Petković – Stojković, Klimenta, Mijušković, Tomašević – Šćekić, N. Vukčević – M. Janković, Ivanić, Jovović – Bećiraj (C).
Náhradníci: M. Božović, Mijatović – Djordjević, Hakšabanović, Kojašević, Marušić, Mugoša, Savičevič, Simić, Zverotić..

Rozhodčí: Daniele Orsato – Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli
Černá Hora:

Černá Hora se nachází na třetím místě s šestnácti body a tří bodovou ztrátou na Dánsko. Jelikož s Dánskem vyhráli i prohráli 1:0. V tabulce bude rozhodovat skóre. Rozdíl ve skóre mají taky stejný, tudíž rozhoduje počet vstřelených gólů, kterých Dáni mají o jeden víc. Poslední utkání hrála Černá Hora právě v Dánsku, kde už v 16. minutě inkasovala po góle Eriksena. Nejlepší střelec je se sedmi góly Stefan Jovetič, který aktuálně hraje v klubu Monako. Hlavním trenérem je Branko Brnović.
Polsko:

Polsko vede tabulku o tři body před Dánskem a je blízko postupu na Mistrovství světa. Poslední zápas zavítali na půdu Arménie, kde už po dvaceti pěti minutách vedli 3:0. Nakonec zápas skončil 6:1 a Robert Lewandowski si připsal hattrick. Nejlepším střelcem nejen Polského týmu, ale celé Evropské kvalifikace je tedy ostrostřelec z Bayernu Mnichov Robert Lewandowski, který si na své konto připsal už neuvěřitelných patnáct gólů. Hlavním trenérem je Adam Nawałka.
V posledním desátém kole základní fáze Evropské kvalifikace na Mistrovství světa se proti sobě utká Polsko a Černá Hora. V prvním zápase na půdě Černé hory dokázalo Polsko vyhrát 2:1, když se ve 40. minutě prosadil Lewandowski. V 63. minutě Černá Hora vyrovnala gólem Mugosy, ale osm minut před koncem vrátil vedené na svou stranu Piszczek. Hrát se bude na Národním stadionu ve Varšavě, který nabídne kapacitu pro 58 145 diváků.