Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Arménie - 8. října 2017   18:00

Kazachstán
Kazachstán
62' Turisbek (Murtazajev)
1:1
(0:1)
Arménie
Arménie
26' Mchitarjan  (Pizzelli)
Kazachstán
D. Loria (C) – Mirošničenko, Logviněnko, Dmitrenko, J. Achmetov, Tungyšbajev (46. Chižničenko) – Nurgalijev, Tagybergen, Bajžanov (75. Darabajev), Turisbek – Murtazajev.
Šackij, Pokatilov – Darabajev, Ščotkin, Chižničenko, Bejsebekov.
Tean – Bodean, Mardari (všichni Moldavsko)
Astana Arena, Astana
Arménie
Beglarjan – Hambardzumjan, Mikaeljan (67. Andonian), Harojan, Daghbašjan – Grigorjan – Simonjan, Mchitarjan (C), Pizzelli (70. Korjan), E. Malakjan (60. K. Hovhannisjan) – Adamjan.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Kazachstán se s kvalifikací na Mistrovství světa rozloučil domácí remízou 1:1 s Arménií. Už před zápasem bylo jisté, že ve skupině skončí poslední, zatímco Arménie obsadila konečnou pátou pozici.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:13.
90+3'
90+3'
Veké štěstí stálo při kazašských fotbalistech v samém závěru utkání! Loria totiž vyběhl z brány, aby vyboxoval prudký centr, k balonu se však dostal Adamjan a jeho pohotovou ránu zastavil na brankové čáře bránící Logviněnko. Konec zápasu tak pořádně zatřásal s nervovou soustavou domácích fanoušků.
90+2'
Domácí zkusili překlopit pomyslné misky vah na svou stranu. Turisbek si uvnitř vápna naskočil na centr ze strany, ale nehlavičkoval přesně.
90+1'
Nastavená doba hry činí tři minuty.
90'
Nikoliv. Roman Murtazajev (Kazachstán) si totiž po ztrátě míče vyšlápl na Hambartsumjana a musel si prohlédnout žlutě zbarvený kartonek.
88'
Kazachstánští hráči se usadili na útočné polovině a hledají skuliny v soupeřově defenzivě. Najdou je?
87'
Turisbek (Kazachstán) neprošel přes Andoniana. Souboj muž proti muži skončil faulem fotbalisty hostujícího mužstva.
85'
Korjan (Arménie) se dopustil útočného faulu.
83'
Domácí se dostali k míči a dlouhou přihrávkou rozběhli Achmetova, ten však nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost a balon se mu ztratil v zámezí.
81'
To samé se dá říct o Achmetově šlapáku na Adamjana, po které mohou kombinovat Arménci.
80'
Logviněnka zastavil Grigorjan (Arménie) pouze za cenu nedovoleného zákroku a může být rád, že za svůj prohřešek nebyl potrestán karetním způsobem.
78'
Právě Darabajev (Kazachstán) zkusil štěstí dalekonosným pokusem, ten ani náhodou neměl gólové parametry. Beglarjan tak zůstal úplně v klidu.
75'
Střídání v týmu Kazachstán: dohrál Maksat Bajžanov, pracovní zatížení teď čeká na Aslana Darabajeva.
75'
Přesto Arménci zůstali u míče a díky tomu mohl zpoza vápna vypálit Mchitarjan. Snažil se trefit pravý horní roh, ten však o podstatný kus minul.
74'
Hosté pak získali výhodu rozehrávky rohového kopu, ale nenaložili s ní podle svých představ.
73'
Korjan (Arménie) trefil obrannou zeď.
72'
Mchitarjanův sólový průnik Nurgalijev zastavil faulem, po kterém sudí nařídil standardku pro Arménii.
70'
Arménie střídá naposledy: zatímco hrací plochu opouští Marcos Pizzelli, do hry se těší Ruslan Korjan.
68'
Arťom Simonjan (Arménie) si vyšlápl na Mirošničenka a inkasoval žlutou kartu.
67'
Střídání v týmu Arménie: Arťom Mikaeljan přenechal své místo Gaëlu Andonianovi.
64'
Střeleckou pozici si vypracoval Pizzelli (Arménie), neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.
63'
Na tahu je reprezentační celek Arménie.
62'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Po hodině hry je vyrovnáno! Murtazajev centrem z levé strany našel na zadní tyči špatně obsazeného BAURŽANA TURISBEKA a ten měl spoustu místa na to, aby přesnou hlavičkou rozjásal domácí publikum.
60'
Arménská šance! Zpoza pokutového území pustil uzdu své střele Simonjan, jehož pokus prosvištěl těsně vedle pravé brankové konstrukce. V hledišti to jenom zahučelo.
60'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Edgar Malakjan, přichází Kamo Hovhannisjan.
59'
Ofsajd a v něm Chižničenko (Kazachstán).
58'
Loria (Kazachstán) si snadno poradil se skákavám pokusem, který z přímého kopu sestrojil Pizzelli.
56'
Omlouváme se za technické potíže, která nás v posledních minutách provázaly. Momentálně je v držení míče Arménie, která kombinuje na svém území.
47'
Kazašská reprezentace se v úvodu druhé části ubránila rohovému kopu, který zahrával Mchitarjan.
46'
Během poločasové přestávky došlo týmu Kazachstán ke střídání: na hřiště se nevrátí Jerkebulan Tungyšbajev, nahradil ho Sergej Chižničenko.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na zelený pažit. Druhý poločas zanedlouho začne.
Chvilkama nudný, místy zajímavý. Přesně takový byl první poločas kvalifikačního utkání o Mistrovství světa mezi Kazachstánem a Arménií. Žádnému z týmů v probíhající kvalifikaci už o nic nejde, takže fotbalisté mohli hrát uvolněně. Jediným úspěšným střelcem úvodní půle se stal hostující Mchitarjan. Do šancí se dostali také jeho spoluhráči Pizzelli a Adamjan, ti však selhali. Arménie byla nebezpečnější a vede zaslouženě.
45+1'
45+1'
Hra se ale rychle obrátila a z protiútoku hosté málem skórovali! Adamjan obdržel precizní přihrávku přímo před Loriu, na něm si ovšem vylámal všechny zuby.
44'
Kazachstán je v závěru poločasu velmi aktivní.
43'
Kousek od pravého okraje vápna zahrávali Kazaši standardku. Nurgalijev z ní posadil míč na hlavu Logviněnka, jehož pokus prolétl kolem pravé tyče.
42'
Fotbalisté Arménie vyrazili dopředu, ale na území Kazachstánu se příliš dlouho neohřáli.
40'
Už tady zase máme pasáž hry, kdy balon rotuje kolem středového kruhu. Snad to nebude trvat dlouho.
38'
K ofenzivnímu tažení zaveleli Kazaši, nicméně nad Murtazajevem sklapla ofsajdová past.
36'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
35'
Malakjan (Arménie) sesnažil obejít Tagybergena, ten ho za svá záda nepustil pouze za cenu faulu.
32'
Au! Maksat Bajžanov (Kazachstán) ostře dohrál Mchitarjana a neunikl trestu v podobě žluté karty. Autor úvodní branky se v bolestech svíjí na trávníku.
30'
Takhle to určitě nepůjde. Chvíli po uvedení míče do hry se Simonjan (Arménie) provinil útočným faulem.
29'
Po rozehrávce přímého kopu Arménci navštívili kazašské území a rozehrají na něm kop rohový.
28'
Dmitrenko (Kazachstán) fauloval Simonjana.
26'
Arménie právě vstřelila branku!
Do vedení se dostává hostující ekipa! Z Pizzelliho průnikové přihrávky těžil HENRICH MCHITARJAN, který přeloboval vyběhnuvšího Loriu a pak mohl začít slavit. Jak jednoduché!
24'
První varování. Dmitrij Mirošničenko (Kazachstán) ve středu hřiště podrazil Malakjana a stal se prvním karetně potrestaným hráčem utkání.
23'
Byli to Arménci. Bohužel pro ně si Adamjan nepohlídal ofsajdovou linii, takže následuje nepřímý volný kop.
22'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají urputné souboje o balon. Kdo ho získá?
20'
Pizzelli (Arménie) se ho rozhodl rozehrát za pomoci krátké přihrávky, ta ale k ničemu nevedla.
19'
Kazašská defenziva bude čelit exekuci rohového kopu.
17'
K levému rohu šestnáctky si navedl balon Turysbek (Kazachstán) a svůj následný projektil poslal někam na tribunu. Práci tak mají podavači míčů.
16'
Domácí se posunuli dopředu a vybojovali roh. Nurgalijevův pas poznal svého adresáta pouze v jednom z pozorných obránců.
14'
Kazachstán uklidňuje hru kombinací na svém území.
13'
Simonjan (Arménie) spálil obrovskou šanci, když se stal adresátem přihrávky do pravé části vápna, odkud neprostřelil vyběhnuvšího Loriu.
11'
Po ideální přihrávce do pokutového území vystřelil Adamjan, ten si ale na připraveného Loriu nepřišel. Přesto zůstal hostující celek u balonu.
8'
Po rychlém brejku musel zasahovat také Beglarjan (Arménie), kterého vyděsil Nurgalijev. Úvodní minuty probíhají při svižném tempu, což je samozřejmě dobře.
7'
Drápky vystrčili také hráči Arménie a to pořádné! Pizzelli si před šestnáctkou vytvořil prostor na střelu, kterou musel Loria s vypětím všech sil vyrazit nad břevno.
5'
Domácí zahrávali standardku a zahrozili z ní. Nurgalijev našel hlavičkujícího Murtazajeva a ten poslal balon přímo do Beglarjanových rukavic.
3'
Nurgalijevův centr prodloužil jeden z jeho spoluhráčů za sebe, poté ale zasáhla připravená arménská obrana.
2'
Domácí se prokombinovali na útočnou polovinu, kde Murtazajevovu ránu Mikaeljan srazil na roh.
1'
Hráči jsou připraveni. Můžeme začít!
Alexandru Tean společně se svými asistenty přivedl hlavní aktéry utkání na hrací plochu. Astana Arenou se rozezní národní hymny.
Přibližně čtyřicet minut před začátkem duelu probíhá na hřišti Astana Areny rozcvička hráčů.

Kazachstán: D. Loria (C) – Mirošničenko, Logviněnko, Dmitrenko, J. Achmetov, Tungyšbajev – Nurgalijev, Tagybergen, Bajžanov, Turisbek – Murtazajev.
Náhradníci: Šackij, Pokatilov – Darabajev, Ščotkin, Chižničenko, Bejsebekov.

Arménie: Beglarjan – Hambardzumjan, Mikaeljan, Harojan, Daghbašjan – Grigorjan – Simonjan, Mchitarjan (C), Pizzelli, E. Malakjan – Adamjan.
Náhradníci: Melikseťan, Manukjan – Andonian, T. Voskanjan, G. Malakjan, Kadymjan, Korjan, Barseghjan, K. Hovhannisjan, Artak Jedigarjan, Darbiňan, E. Manučarjan.

Rozhodčí: Tean – Bodean, Mardari (všichni Moldavsko).
Arménie

Bez šance na jakýkoliv posun vpřed je také pátá Arménie. Ta v odehraných zápasech nasbírala šest bodů, když v domácím prostředí dokázala porazit Černou Horu a svého nedělního protivníka Kazachstán. Protože žádnému z celků vlastně už o nic nejde, dá se z obou stran očekávat uvolněná hra.
Kazachstán

Reprezentační tým Kazachstánu v kvalifikaci úplně propadl a bez ohledu na nedělní výsledek skončí poslední ve skupině. Tým ruského kouče Alexandra Boroďuka nevyhrál ani jeden z devíti zápasů a body si připsal pouze za dvě remízy. Kolo před koncem kvalifikačního cyklu je ztráta Kazachstánu na Arménii čtyřbodová a už tedy nesmazatelná.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný nedělní podvečer a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Kazachstán – Arménie, které je součástí kvalifikace na Mistrovství světa 2018. Zápasem, jehož zahajovací výkop je naplánován na 18 hodin, vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.