Gijón – Osasuna: 3:1! Hostující Flaňo uklidil parádní přihrávku a snížil

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:10. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:13.
Je dobojováno! Sporting Gijón ovládl důležité utkání a získal nesmírně cenné tři body. V prvním poločase se hrálo hodně bojovně a na branku se muselo čekat až do 43. minuty, kdy se hlavou prosadil Carlos Carmona . Po přestávce mohl srovnat střídající León, ale jeho rána minula domácí svatyni. V 56. minutě bylo na tribunách ještě veseleji, když se prosadil Pereira Douglas . Deset minut před koncem navíc přidal svou druhou branku v utkání Carlos Carmona a o vítězi bylo rozhodnuto! Osasuna se přeci jen dočkala čestného úspěchu. Pět minut před koncem zužitkoval skvělou přihrávku Miguel Flaño !
90+3
90+3
A málem z toho byla další branka! Hosté vyslali prudký centr na zadní tyč, kde se po míči natahoval právě Imanol García, ale ten nedokázal usměrnit míč do odkryté branky!
90+2
Imanol García si skvěle pokryl míč na polovině domácího celku a vybojoval pro Osasunu přímý kop ze zajímavé pozice. Do vápna už míří všichni hlavičkáři.
90+1
Nastavují se tři minuty!
90
Utkání už se pouze dohrává. V poslední minutě utkání se hraje hodně bojovně na polovině hrací plochy. Uvidíme, kolik minut hlavní rozhodčí přidá.
89
Carlos Clerc potáhl míč na levou stranu, našel rozběhnutého Berenguera. Druhý jmenovaný se snažil zbavit svého strážce, ale vybojoval jen vhazování.
88
Domácí fanoušci si užívají závěr dnešního utkání. Příznivci Gijónuh hlasitě skandují a ženou svůj celek za vítězstvím.
86
Osasuna právě vstřelila branku!
A pozor! Osasuna se dočkala alespoň čestného úspěchu. Alex Berenguer potáhl míč od postranní čáry až na hranici pokutového území a naservíroval jej na zadní tyč, kde měl MIGUEL FLAŇO snadnou práci!
86
Osasuna zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přilétl do malého vápna, kde si na míč počíhal Iván Cuéllar a bez problémů jej vyboxoval!
85
Až nyní se hosté vymanili z obrovského tlaku Gijónu. Za přihrávkou po levé straně spěchal Alex Berenguer, ale míč se po kluzkém trávníku svezl do zámezí.
84
Carlos Castro zkoušel překvapit hostující obranu patičkou do pokutového území. Střídající fotbalista však nasměroval míč do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
83
Domácí fotbalisté i s velkým náskokem v zádech pokračují v aktivním pojetí hry a stále se tlačí před pokutové území Osasuny. Hosté se nemohou vymanit z tlaku.
82
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Duje Čop, přichází Carlos Castro.
81
Pereira Douglas je i nadále hodně aktivní. Domácí fotbalista se pustil do souboje se stoperem Osasuny, nicméně autor druhé branky tentokrát neuspěl.
80
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Borja Viguera.
79
Gijón právě vstřelil branku!
Je hotovo! Domácí si dnešní zápas užívají opravdu naplno! Gijón vede už 3:0! Domácí získali míč po rohovém kopu, vydali se do rychlého protiútoku. Isma López chytrou přihrávkou poslal míč na hranici šestnáctky a CARLOS CARMONA parádním dloubákem poslal balón do sítě!
78
Exekuce přímého kopu se ujal Miguel de las Cuevas. Hostující exekutor lízl střelou jednoho z hráčů ve čtyřčlenné zdi a míč se poté odrazil na rohový kop.
77
Hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale hlavní arbitr vytáhl zákrok na rozběhnutého Leóna před hranici pokutového území. Bude z toho jen přímý kop.
76
Moisés Gómez obral na polovině hřiště o míč jednoho ze soupeřů, přenesl míč na pravou stranu, ale Pereira Douglas tentokrát nedokázal odcentrovat.
75
Z dobrých třiceti metrů zkusil štěstí Alex Berenguer. Hostující fotbalista napřáhl ke střele nártem, nicméně jeho rána skončila vysoko na tribuně.
74
Miguel de las Cuevas vlétl s míčem do pokutového území, zasekl si míč okolo obránce, jenže jeho pohotovou ránu dokázal zablokovat Jorge Meré.
73
Hra je přerušena. Na trávníku zůstává ležet Ivan Márquez, který utrpěl nějaký šrám v souboji na polovině hřiště. Podle všeho však bude schopen pokračovat.
72
Na druhé straně se do pokutového území dral Alex Berenguer. Střídající fotbalista si dělal prostor k zakončení, avšak jeden z obránců mu vypíchl míč.
71
Isma López táhl míč vpřed po levé straně hrací plochy. Domácí celek si s naprostým přehledem hlídá svůj náskok. López vrátil míč domácím zadákům.
70
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Rachid Aït-Atmane, přichází Nacho Cases.
69
Žlutou kartu dostává Pereira Douglas (Sporting Gijón).
69
Na druhé straně se do pokutového území řítil Duje Čop. Domácí fotbalista střílel z levé strany, ale připravený Nauzet Pérez jeho ránu zneškodnil!
68
Alex Berenguer se po pravé straně prokličkoval až na hranici pokutového území, kde si chtěl obhodit jednoho ze soupeřů, ale vybojoval jen přímý kop.
67
Duje Čop se v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy dopustil nedovoleného zákroku, po kterém vidí žlutou kartu.
66
Pereira Douglas operoval s míčem na pravé straně pokutového území. Autor druhé branky dnešního utkání si netroufl na odcentrování a raději přenechal míč Carmonovi.
65
Hosté vybojovali míč na polovině hrací plochy. Sergio León zatáhl balón k rohovému praporku, kde se na něj nalepil domácí obránce jež jej obral o míč.
64
Střídající Alex Berenguer se vydal na individuální průnik domácí defenzívou. Nováček na hrací ploše obešel dva protihráče, ale třetího už recept nenašel.
63
Na levé straně sprintoval za dlouhou přihrávkou Isma López. Domácí obránce nedostihl míč na hrací ploše a Nauzet Pérez bude vykopávat od branky.
62
Na stadionu panuje fantastická atmosféra! Domácí fanoušci si užívají vedení Sportingu. Domácí celek z dnešního utkání potřebuje body jako sůl.
61
Nyní si však hosté vybojovali rohový kop. Přetažený centr ještě dostihl střídající Alex Berenguer, nicméně nováček na hrací ploše o balón přišel.
60
Je za námi hodina hry a domácí celek s naprostým přehledem kontroluje vývoj dnešního utkání. Osasuna je po obdržení druhé branky zaražená a nemůže se dostat přes půlící čáru.
59
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Alex Berenguer.
58
Na druhé straně centroval do pokutového území Roberto Torres. Hostující záložník si obhodil Douglase, ale následným centrem nenašel nikoho ze spoluhráčů.
56
Domácí navyšují své vedení na 2:0! Tohle byla opravdu povedená a pohledná akce! Domácí vykombinovali míč na levé straně, PEREIRA DOUGLAS si naběhl na hranici vápna a zcela sám propálil bezmocného Péreze!
55
Dnešní utkání sleduje 25 800 diváků!
54
Po delší době se probudili také příznivci domácího celku. Fanoušci Gijónu nyní podporují svým celek hlasitým skandováním. Každý na stadionu si uvědomuje důležitost dnešního souboje.
53
Duje Čop napadal rozehrávku hostujícího celku, nicméně domácí útočník to v jednom ze soubojů přehnal s agresivitou a dopustil se zbytečného faulu.
52
Jorge Meré vyvezl míč z vlastní poloviny, nicméně Oriol Riera jeho akci zastavil taktickým faulem. Gijón bude rozehrávat ze své poloviny.
51
Do pokutového území se prodíral Moisés Gómez, jež nabral směr mezi obránce, ale jeden ze stoperů Osasuny mu zatarasil cestu tělem. Rozhodčí penaltu nepíská.
50
Domácí už se opět nastěhovali na polovinu Osasuny a kombinují v zadních řadách. Nikdo z fotbalistů Osasuny rozehrávku Gijónu neatakuje.
49
Sergio León si udělal prostor k zakončení na hranici pokutového území a vyslal tvrdou střelu po zemi. Naneštěstí pro Osasunu prolétl míč kolem branky!
48
Oriol Riera spěchal za míčem na levou stranu. Hostující útočník na přihrávku sice nedosáhl, ale jeden z domácích obránců nechtěně prodloužil míč do autu.
47
Carlos Carmona si narazil míč s Čopem na levé straně, posunul si balón do šestnáctky, ale Nauzet Pérez skvěle přečetl hru a odpravil balón do bezpečí.
46
Domácí zahájili výkopem druhý poločas dnešního utkání. Gijón se okamžitě zkoušel prosadit pomocí přihrávky na pravou stranu, ale Carlos Clerc byl na místě.
46
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kenan, přichází Sergio León.
46
První poločas je minulostí! Úvodní půle nám ukázala, proč jsou dnešní soupeři na místech, která jim aktuálně patří. V úvodní pětačtyřicetiminutovce se hrál hodně bojovný fotbal s velkým množstvím soubojů. Moisés Gómez z malého vápna vypálil mimo a naprosto stejným způsobem skončila rána Riery zpoza hranici velkého vápna. Domácí příznivci se přesto mohli radovat! Dvě minuty před přestávkou otevřel skóre hlavou Carlos Carmona ! Do šaten se odchází za stavu 1:0!
45
45
Osasuna v samotném závěru prvního poločasu zahrávala další přímý kop. Roberto Torres vymyslel centr na malé vápno, kde se snažil zakončovat Miguel Flaño, ale ten se pohyboval za hranicí ofsajdu!
43
Gijón se ujímá vedení! Domácím se daří závěr prvního poločasu! Fernando Amorebieta měl spoustu času na levé straně, vyslal krásný centr do pokutového území, který si našel CARLOS CARMONA a nechytatelnou hlavičkou poslal domácí do vedení!
42
Carlos Carmona se na hranici velkého vápna uvolnil rychlou kličkou, zbavil se obránce, ale celou akci zazdil nepřesnou střelou. Balón minul branku o dobré čtyři metry.
41
Roberto Torres vyslal zajímavý centr na hranici pokutového území. Na jeho pobídku ale přes zásah domácího obránce nedosáhl nikdo v tmavém dresu.
40
První poločas se pomalu chýlí ke svému konci. V závěru první půle se domácí usadili na polovině Osasuny, jenže ani tentokrát se ne a ne dostat na dostřel branky.
39
Ivan Márquez se u postranní čáry dopustil nedovoleného zákroku na Carmonu, za který vidí žlutou kartu.
38
Osasuna navíc zahrával přímý kop. Nadýchaný centr směřoval na značku pokutového kopu, kde se jeden z hostů dopustil útočného faulu.
37
Fernando Amorebieta si v hlavičkovém souboji na polovině hřiště pomohl loktem a od sudího vidí žlutou kartu.
37
Až nyní se chorvatský útočník Duje Čop dostal k hlavičce. Čop hlavičkoval z malého vápna, jenže tentokrát pálil v záklonu a poslal míč nad branku.
36
Fernando Amorebieta vymyslel pěkný oblouček do pokutového území. Za míčem spěchal Čop, ale k němu se seběhli oba stopeři, kteří jej nenechali zakončit.
35
Oriol Riera napadal rozehrávku domácích stoperů, nicméně domácí zadáci nedali napadajícímu soupeři sebemenší šanci na úspěch a s přehledem rozehráli.
34
Na levé straně dotíral na domácí obránce Miguel de las Cuevas. Hostující záložník se pustil do souboje s dvojnásobnou přesilou, ale naneštěstí pro hosty neuspěl.
33
Před branku Osasuny přilétl další centr z pravé strany. Za míčem se znovu hnal Isma López, ale ještě před ním dosáhl na centrovaný míč Miguel Flaño.
32
Do kombinace hostujícího celku se zapojil také brankář Nauzet Pérez. Hostující gólman obdržel malou domů a rozehrál míč na pravou stranu.
31
Osasuna se na malou chvíli podívala na polovinu domácího celku. Na pravé straně operoval Roberto Torres, ale proti přesile neměl šanci na úspěch.
30
Duje Čop si sice naběhl na parádní centr do pokutového území, ale jeho zakončení nemohl přinést rozruch, jelikož se chorvatský útočník pohyboval v ofsajdu.
29
Oier poslal prudkou přihrávku na polovinu domácího celku. Za míčem sprintoval Nauzet Pérez, ale před ním zasáhl připravený Douglas.
28
Po levé straně se hnal vpřed Fernando Amorebieta. Domácí fotbalista si zasekl míč okolo jednoho ze soupeřů, jenže následným centrem neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
27
Gijón už je opět u míče a domácí znovu rozjíždějí kombinaci na vlastní polovině. Domácí celek je zatím častěji u míče, ale do šancí se ne a ne dostat.
26
Oriol Riera se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého míče. Hostující útočník měl spoustu času a nikdo jej neatakoval, ale i přesto poslal míč nad branku!
25
Oier nakopl míč na polovinu domácího celku, kde se však nepohyboval nikdo z fotbalistů Osasuny. Zatím se hraje hodně nepřesný fotbal.
24
Přímý kop zahrával také domácí celek. Míč si připravil Pereira Douglas, ale rána domácího obránce kolem zdi prolétla vysoko nad břevnem.
23
Roberto Torres měl na pravé straně dostatek času a prostoru, ale místo přesné přihrávky vyslal jen prudký nástřel na hranici vápna, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
22
Osasuna zahrávala přímý kop. Do pokutového území přilétl vysoký centr, za kterým se dral Miguel Flaño, ale ještě před ním zasáhl jeden z obránců.
21
Snad první zajímavá šance utkání! Na centr z pravé strany si naběhl Moisés Gómez, ale z malého vápna poslal míč dobré tři metry vedle branky!
20
Dobrý obranný zákrok předvedl Oier. Krajní obránce Osasuny se na hranici pokutového území vrhl po centr z pravé strany a rybičkou odhlavičkoval balón do bezpečí.
19
Fernando Amorebieta přenesl míč na pravou stranu. Pereira si však u rohového praporku netroufl na kličku a vybojoval pouze autové vhazování.
18
Kenan si brousil zuby na další vysokou přihrávku na úroveň domácích zadáků. Obrana Gijónu však nedala soupeři prostor a zajistila míč.
17
Kenan spěchal za kolmicí na hranici pokutového území. Hostující útočník se snažil natáhnout po prudké přihrávce, jenže míč mu utekl do zámezí.
16
Jorge Meré se skvěle vrátil na pravou stranu, kde přesně načasovaným skluzem poslal míč do autu před nažhaveným Oierem. Osasuna bude vhazovat.
15
Fernando Amorebieta dostal přihrávku na levou stranu, ale nepřesnou narážečkou odevzdal míč soupeři. Osasuna si může oddechnout.
14
Za odraženým míčem sprintoval na pravé straně Oriol Riera. Hostující útočník ale nepředběhl jednoho z domácích obránců a Gijón pokračuje v kombinaci.
13
Gijón v posledních minutách svého soupeře vůbec nepouští k balónu. Domácí fotbalisté nyní poněkud roztáhli hru, avšak obrana Osasuny se stále skvěle pohybuje.
12
Gijónu se však exekuce rohového kopu vůbec nepovedla. Domácí se pokusili rozehrát na krátko, jenže jeden ze zadáků jejich úmysl přečetl a odkopl míč do bezpečí.
11
Na pravé straně se uvolnil obránce Pereira Douglas. Domácí zadák se s míčem natlačil před svého protějška, ale centrem do vápna vybojoval jen roh.
10
Domácí celek se usadil na polovině Osasuny. Gijón kombinuje na levé straně a hledá skulinky v zadních řadách soupeře. Zadáci Osasuny dobře zahušťují prostor.
9
Imanol García se po jednom ze soubojů na polovině domácího celku dožadoval odpískání nedovoleného zákroku. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.
8
Duje Čop udržel prudkou přihrávku před hostujícími stopery, posunul míč na spoluhráče nabíhající z druhé vlny, nicméně domácí celek se k pokutovému území nepřiblížil.
7
Oier dostal přihrávku na pravou stranu, ale místo útočné výpravy obrátil hru zpět k hostujícím stoperům. Osasuna se v úvodu nikam nežene a vyčkává na skulinky v domácí obraně.
6
Carlos Carmona vybojoval míč u postranní čáry na vlastní polovině, potáhl jej několik metrů vpřed a nechal se faulovat. Sporting bude rozehrávat.
5
Hosté zatím hrají s míčem na kopačkách. Osasuna kombinuje na své polovině a nepouští Gijón k balónu. Nikdo z domácích fotbalistů soupeřovu rozehrávku neatakuje.
4
Za další dlouhou přihrávkou za obranu domácího celku sprintoval Kenan. Útočník Osasuny sice prohnal Douglase Pereiru, ale krajní obránce Gijónu se nenechal nachytat.
3
Osasuna se poprvé v utkání hnala do útoku. Vysokou přihrávku vzduchem na hranici pokutového území odhlavičkoval do bezpečí Fernando Amorebieta.
2
Hra je přerušena! Hned v úvodu utkání zůstává na trávníku ležet Duje Čop. Chorvatský útočník utrpěl šrám v hlavičkovém souboji na polovině hřiště.
1
Domácí celek obstaral výkop do dnešního utkání. Gijón se hned v úvodu utkání vydal do útoku, ale dlouhý míč na hranici velkého vápna zpracoval Miguel Flaño.
1
Vzájemná utkání

Poslední vzájemné duely se odehrály v sezóně 2014/2015 ve druhé nejvyšší soutěži. Na podzim zvítězil doma Gijón 2:0 a v jarním utkání se na stadionu Osasuny zrodila bezbranková remíza.
Sporting Gijón

Gijón na tom není o moc lépe. Sporting ve třinácti kolech nasbíral jen o dva body více než jeho dnešní soupeř, tedy devět. Gijón navíc deset zápasů v řadě nevyhrál! Poslední vítězství si připsal začátkem října proti Realu Sociedad. V minulém kole prohrál 2:1 na s Realem Madrid a v úterý nestačil v pohárovém utkání stejným výsledkem na Eibar.
CA Osasuna

Osasuna ve třinácti duelech nasbírala sedm bodů a tísní se na předposlední devatenácté pozici právě za svým dnešním soupeřem. Z poslední příčky se Osasuna vyhrabala začátkem listopadu výhrou nad Eibarem. Od té doby ale přišly jen porážky s Leganés a s Atléticem Madrid. Ve středu hrála Osasuna první duel španělského poháru na půdě Granady, kde prohrála 1:0.
Příjemný nedělní podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze čtrnáctého kola španělské Primera Division. Společně se dnes zaměříme na souboj mezi Sportingem Gijón a Osasunou. Utkání startuje v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.